فهرست

گزارشی از شماره‌ی 10 استقلال؛ کشف مایلی‌کهن، همشهری دائی و عشق قلعه‌نوئی

آی‌اسپورت-استقلال تهران در هفته‌ی دوم لیگ چهاردهم با همکاری دو جوان 21 و 24 ساله موفق شد در آخرین دقایق تلف‌شده مسابقه بر حریف کم‌نام و نشان خود یعنی استقلال خوزستان غلبه کند و سه امتیاز دیگر در کارنامه‌ی خود ثبت کند. سجاد شهباززاده جوان 24 ساله‌ی آبی‌پوشان بود که موفق شد پاس زیبای علیرضا رمضانی را با فرستادن توپ به طاق دروازه‌ی استقلال خوزستان، به یک گل سه امتیازی تبدیل کند و در کنار رمضانی به چهره‌ی شاخص هفته برای آبی‌پوشان تبدیل شود.

محمد مایلی‌کهن؛ کاشف ستاره‌ی امروز آبی‌پوشان

سجاد شهباززاده، مهاجم اردبیلی این روزهای آبی‌پوشان پایتخت سوم بهمن‌ماه سال 1368 متولد شده است و اکنون تنها 24 ساله است. شهباززاده که محصول ذوب‌آهن اردبیل است یکی از کشف‌های محمد مایلی‌کهن محسوب می‌شود که خود او نیز بر این امر تأکید دارد و حضور خود در استقلال را مدیون مربی جنجالی فوتبال ایران است. مایلی‌کهن در آستانه‌ی لیگ دهم سجاد را از لیگ دو شکار کرد و به جمع نارنجی‌پوشان کرجی آورد. در آن زمان حضور دو مهاجم نام‌آشنا و گل‌زن یعنی کریم انصاری‌فرد و امین منوچهری در ترکیب سایپای کرج، فرصت چندانی را برای حضور ثابت در ترکیب سایپا به شهباززاده نمی‌داد تا او در لیگ دهم تنها در یک بازی در هفته‌ی دوم در غیاب امین منوچهری در ترکیب اصلی سایپای کرج قرار گیرد. این مهاجم اردبیلی که در هشت دیدار دیگر به عنوان بازیکن جانشین در دقایق پایانی با نظر مایلی‌کهن به میدان فرستاده شد و در دیدار برابر سپاهان تنها گل فصل خود را به ثمر رساند تا 102 دقیقه حضور او در این دوره از لیگ خالی از گل نباشد. سایپا در این فصل بدون تأثیرپذیری از تنها گل شهباززاده با 37 امتیاز در رده‌ی یازدهم قرار گرفت.

گل‌زنی در مسیر اثبات زیر سایه‌ی آقای گل؛ 4 گل نیز کافی بود ...

در لیگ یازدهم مجید صالح جانشین محمد مایلی‌کهن در رأس کادرفنی سایپای کرج شد و اوضاع نیز برای شهباززاده بهتر شد، به‌گونه‌ای که با آمدن مجتبی تقوی نیز تغییری در وضعیت این مهاجم اردبیلی ایجاد نشد. سجاد در این فصل گرچه همچنان در سایه‌ی کریم انصاری‌فرد بود، اما موفق شد فاصله‌ی خود و امین منوچهری را کم کند و در پایان فصل فقط یک گل کم‌تر از او به ثمر برساند. این مهاجم در لیگ یازدهم 21 مرتبه برای سایپا به میدان رفت که 13 بار در ترکیب اصلی قرار داشت و 7 مرتبه نیز 90 دقیقه را تا پایان در ترکیب سایپا پشت سرگذاشت. او در این فصل موفق به زدن 4 گل نیز شد و در 1236 دقیقه برای سایپا به میدان رفت. او در این فصل با گل‌زنی خود یک امتیاز را بطور مستقیم تضمین کرد و در کسب 7 امتیاز نیز سهیم بود تا سایپا با کسب 43 امتیاز در رده‌ی هشتم قرار گیرد.

رقابت با یک گل‌زن تازه‌وارد؛ دقیقی به‌جای کریم و امین آمد !

در آستانه‌ی لیگ دوازدهم، کریم انصاری‌فرد در قامت آقای گل لیگ یازدهم راهی اردوی سرخ‌پوشان پایتخت شد و امین منوچهری نیز راهی اردوی آبی‌پوشان پایتخت. حالا شهباززاده باید با مهاجم تراز اول دیگری به نام سعید دقیقی رقابت می‌کرد، مهاجمی که در این فصل بالاتر از شهباززاده موفق به زدن 11 گل شد. با این وجود با نظر مجتبی تقوی، مهاجم اردبیلی نارنجی‌پوشان در 31 دیدار برای سایپا به میدان رفت و تنها در یک دیدار به عنوان بازیکن جانشین پیراهن سایپا را پوشید و تنها در 9 دیدار تعویض شد تا در مجموع 2609 دقیقه برای نارنجی‌پوشان در لیگ دوازدهم در مستطیل سبز حضور پیدا کند و 6 گل نیز در مجموع به ثمر برساند. شهباززاده در این فصل موفق به انجام دو دبل نیز شد و بطور مستقیم 7 امتیاز از 45 امتیاز سایپا را تضمین کرد تا شاگردان تقوی در رتبه‌ی دهم جای گیرند.

خارج شدن از سایه‌ی ستاره‌ها و اوج‌گیری

انگین فیرات نیز در لیگ سیزدهم اعتماد کاملی به سجاد داشت و او را در هر 30 دیدار سایپا در ترکیب اصلی نارنجی‌پوشان قرار داد و تنها 9 بار او را تعویض کرد تا او در مجموع 2670 دقیقه در لیگ سیزدهم برای سایپا به میدان برود و موفق به زدن 9 گل شود. شهباززاده که در این فصل گل‌های به مراتب ارزشمندتری برای سایپا به ثمر رساند، بطور مستقیم 9 امتیاز از 35 امتیاز سایپا را تضمین کرد و در گرفتن سه تساوی نیز کاملا سهیم بود تا در نهایت سایپا رتبه‌ی هشتم را کسب کند.

او در این فصل در کورس رقابت برای کسب عنوان آقای گلی نیز بود و با اختلاف 5 گل نسبت به کریم انصاری‌فرد در کسب این عنوان ناکام بود.

دعوت به تیم ملی؛ کی‌روش آقای گل را فراخواند !

در پایان هفته‌ی دوازدهم لیگ سیزدهم درحالی‌که سجاد با شش گل به همراه لوسیانو پریرا و رضا عنایتی در صدر جدول گل‌زنان قرار داشت، از سوی کی‌روش به اردوی تیم ملی دعوت شد، هرچند هیچ‌گاه فرصت برتن کردن پیراهن تیم ملی را نیافت.

  ۴  
آی اسپورت
2014-08-09 15:22:58
نظر دهید

۴ نظر
-
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۱۹
باید بیشتر بدود کمتر اسمش میرزائی گزارشگر بازی می آورد که نشان میداد یا بلد نیست جاگیری کند یا اینکه کم میدود
سید امین
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۰۲
بازیکنای آکادمی ذوب آهن اردبیل که پرورش یافته اند
1)مهرداد عزیزوند: سایپا کرج-شهرداری اردبیل-سایپا مهر کرج-نیروز زمینی تهران

2)کریم انصاری فرد: سایپا کرج-پرسپولیس تهران-تراکتور سازی تبریز

3)نادر هوشیار: سایپا کرج-راه آهن شهر ری

4)شهریار شیروند: سپاهان اصفهان-فولاد نطنز-ماشین سازی-گسترش فولاد تبریز-تراکتور سازی تبریز

5)تورج رجایی:سایپا کرج-تربیت یزد-شهرداری بندر عباس-نیروی زمینی تهران

6)سجاد شهباز زاده:سایپا کرج-استقلال تهران

7)میثم رحیمی: تراکتور سازی تبریز

8)فرید ندایی: ذوب آهن اصفهان-ملوان بندر انزلی

9)مهرداد خدایی: جوانان پرسپولیس تهران

10)میثم سپه:تراکتور سازی تبریز

11)نوید خوش هوا:تراکتور سازی تبریز

12)حمید طاهری فرد:سایپا کرج نفت تهران-گسترش فولاد تبریز

13)جعفر برزگر:پرسپولیس تهران-پیکان تهران

14)سیامک نعمتی:پیکان تهران

15)یعقوب کریمی:نفت تهران-سپاهان اصفهان-استقلال تهران
-
يكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۴۹
عجب تیتری
مشروح
يكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۲۲
یه جوری نوشتین من فکر کردم زلاتانه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر