فهرست
هنوز به جام جهانی نرسیده ایم/ 98 یادمان نرود
هنوز به جام جهانی نرسیده ایم/ 98 یادمان نرود

هنوز به جام جهانی نرسیده ایم/ 98 یادمان نرود

آی اسپورت- پیروزی برابر کره جنوبی و 10 امتیازی شدن تیم ملی، خصلت عجول بودن همیشگی مان را دوباره متولد کرده است. همان لحظه ای که ریوجی ساتوی ژاپنی، سوت پایان بازی را زد، زمزمه های صعود قطعی شده مان به روسیه شنیده می شد و این می تواند اشتباهی مهلک برای مان باشد.

فقط کافی است دو دهه به عقب برگردیم و بازیهای مقدماتی جام جهانی 1998 را مرور کنیم. تیم ملی در دور رفت، قطر و چین را برد و برابر عربستان و کویت هم نباخت تا با 8 امتیاز از 4 بازی در صدر قرار بگیرد. درست همان شبی که در تهران با 3 گل قطر را بردیم، همه از قطعی بودن حضورمان در فرانسه حرف می زدند ولی تیم ملی در دور برگشت تنها 4 امتیاز گرفت و مجبور شد برای حضور در جام جهانی، سفری عجیب و غریب را به دور دنیا انجام بدهد.

زمزمه صعود قطعی به جام جهانی 2018 در هفته پنجم قطعا بیشتر هم می شود. تیم ملی آن زمان با سوریه بازی دارد و در صورت پیروزی 13 امتیازی می شود. همان روز، ازبکستان و کره جنوبی در سئول به مصاف هم می روند و محتمل ترین اتفاق این است که رقیب و تعقیب کننده اصلی تیم ملی در پایان آن بازی 10 امتیازی شود با رقم خوردن تساوی و یا برد کره ای در خانه اما نباید هیچ عجله ای داشته باشیم.

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2016-10-12 20:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۱ نظر
برزو
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۴۷
منم ميخواستم همينو بگم كه ديدم شما نوشتيد.
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر