فهرست
همه کلین‌شیتی‌های لیگ برتر؛ کی چقدر گل نخورده ؟
همه کلین‌شیتی‌های لیگ برتر؛ کی چقدر گل نخورده ؟

همه کلین‌شیتی‌های لیگ برتر؛ کی چقدر گل نخورده ؟

آی‌-اسپورت-در پایان هفته‌ی دوم لیگ برتر در دوره‌ی چهاردهم تنها 4 دروازه‌بان موفق به بسته‌ نگه داشتن دروازه‌ی خود شده‌اند که نام دروازه‌بان‌های شاخص تیم ملی و باشگاهی کم‌تر در این لیست دیده می‌شود و این نشان می‌دهد که تنور رقابت سنگربان‌های جوان و جویای نام حاضر در لیگ برتر برای رسیدن به پیراهن تیم ملی در جام ملت‌های آسیا به شدت داغ است، بخصوص وقتی می‌دانند که علیرضا حقیقی، سنگربان ملی‌پوش که با درخشش در جام جهانی بطورحتم راهی اروپا خواهد شد در کنار دنیل داوری شاغل در لیگ سوئیس، انتخاب‌های نخست کی‌روش برای پوشیدن پیراهن تیم ملی هستند، مگر این‌که دروازه‌بان‌های شاغل در لیگ برتر فراتر از یک ستاره بدرخشند و یک سوپراستار باشند.

در ادامه مروری بر آمار کلین‌شیت‌های دو هفته‌ی نخست خواهیم داشت.

1)      شهاب گردان: گردان که از هفته‌های آخر لیگ سیزدهم رحمان احمدی را نیمکت‌نشین کرده است، لیگ را با دو کلین‌شیت آغاز کرده است تا سپاهان در حال حاضر با شش امتیاز در صدر جدول باشد.

2)      مجتبی روشن‌گر: دروازه‌بان پدیده‌ی مشهد که سابقه‌ی پوشیدن پیراهن آلومینیوم هرمزگان و شاهین بوشهر را در کارنامه دارد، این فصل را با دو کلین‌شیت آغاز کرده است تا شاگردان مرزبان اکنون با 4 امتیاز جز دسته‌ی بالانشین‌ها در رده‌ی سوم جدول قرار گیرند.

3)      حامد فلاح‌زاده: رقیب وحید طالب‌لو در راه‌آهن تهران اکنون تحت هدایت مجید جلالی در سایپای کرج توپ می‌زند و این فصل را رویائی آغاز کرده است و موفق به انجام دو کلین‌شیت شده است تا حداقل تساوی برای نارنجی‌پوشان تضمین شده باشد.

4)      ایمان صادقی: دروازه‌بان 22 ساله‌ی اسبق استقلال تهران که افتخارات فوتبال ایران را نیز با این تیم در کارنامه دارد، تا پایان لیگ نهم ذخیره‌ی وحید طالب‌لو در استقلال بود و پس از آن به استیل‌آذین رفت و ذخیره‌ی سوشا مکانی شد، سه فصل اخیر را در ملوان بندرانزلی بوده است و پشت سر علی حسینی‌صفت، مسعود پورمحمد و سرگی پاشنکو بوده است که از فصل گذشته به ترکیب ملوان رسید و این فصل نیز از ابتدا کار را آغاز کرده است، آن‌هم با دو کلین‌شیت.

5)      محسن فروزان: دروازه‌بان اسبق تراکتورسازی تبریز و گسترش فولاد تبریز در 26 سالگی به تهران آمده است و جانشین سیدمهدی رحمتی شده است و در هفته‌ی دوم نخستین کلین‌شیت خود را انجام داد تا بیش از پیش به آینده امیدوار شود. او در حال حاضر 173 دقیقه است که گل نخورده است.

6)      مهرداد طهماسبی: دروازه‌بان 28 ساله‌ی صبای قم نخستین کلین‌شیت فصل را برابر ملوان بندرانزلی انجام داد تا شاگردان مرفاوی به لطف واکنش‌های این دروازه‌بان با 4 امتیاز جز بالانشین‌های جدول باشند. او اکنون 108 دقیقه است که دروازه‌ی خود را بسته نگه داشته است.

7)      حامد لک: دروازه‌بان تراکتورسازی که برابر فولاد خوزستان مرتکب اشتباه شد و روی یک خروج اشتباه دروازه‌اش را باز شده دید، در دیدار برابر ذوب‌آهن نخستین کلین‌شیت فصل را انجام داد. او 106 دقیقه دروازه‌اش را بسته نگه داشته است.

8)      سید مهدی رحمتی: دروازه‌بان اسبق استقلال تهران و تیم ملی ایران، در دیدار برابر سایپا موفق به انجام نخستین کلین‌شیت فصل شد تا 101 دقیقه باشد که گل نخورده است.

9)      علی سلیمی: دروازه‌بان جوان فولاد خوزستان که فصل گذشته با آمدن سوشا مکانی نیمکت‌نشین شد، در این فصل نخستین کلین‌شیت خود را برابر پرسپولیس تهران در هفته‌ی دوم انجام داد تا 98 دقیقه باشد که دروازه‌ی خود را بسته نگه دارد.

10)  محمد باقر صادقی: دروازه‌بان فصل گذشته‌ی سایپای کرج که در دیدار نخست غائب بود برابر تراکتورسازی دروازه‌ی خود را بسته نگه داشت تا به لطف نخستین کلین‌شیت فصل خود ذوب‌آهن نخستین امتیاز فصل را بدست آورد.

11)  رضا محمدی: دروازه‌بان اسبق پرسپولیس که یک نیمکت‌نشین محض در این تیم بود، در این فصل به نفت مسجد سلیمان پیوسته است و در دیدار نخست موفق به انجام کلین‌شیت شد.

نکته‌ی جالب در این لیست عدم حضور رحمان احمدی و علیرضا بیرانوند است. احمدی که نیمکت‌نشین شهاب گردان است و بیروانوند که در هر دو دیدار تیمش گل خورده است و سه گل‌خورده در کارنامه دارد. رحمتی نیز اکنون هشتمین دروازه‌بان لیگ برتر است و سوشا مکانی نیز مطابق انتظار نیمکت‌نشین نیلسون شده است، نیلسونی که در نخستین حضورش موفق به انجام کلین‌شیت نشد.

     
آی اسپورت
2014-08-09 17:40:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر