فهرست
دروغ‌های شاخ‌دار؛ توییت‌آنلاین از لباس تیم ملی
دروغ‌های شاخ‌دار؛ توییت‌آنلاین از لباس تیم ملی

دروغ‌های شاخ‌دار؛ توییت‌آنلاین از لباس تیم ملی

آی‌اسپورت- هدایت‌ ممبینی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و رئیس کمیته بازاریابی در گفت‌و‌گویی که امروز با سایت فدراسیون فوتبال داشت، با جملاتی عجیب باعث واکنش گسترده در شبکه‌های اجتماعی شد. او که درباره طرح پیراهن تیم ملی و علت ساده بودن آنها صحبت می‌کرد در فراز عجیبی از حرف‌هایش اعلام کرده در سال حمایت از کالای ایرانی آدیداس قبول کرده فقط پیراهن تیم ملی بزرگ‌سالان را تامین کند و ۱۷ تیم ملی دیگر شامل رده‌های پایه، بانوان، ساحلی، فوتسال و ... از پیراهن‌های ساخت داخل استفاده می‌کنند. این جمله به قدری عجیب و از نظر منطق اقتصادی و روح حاکم بر قراردادهای نرمال تامین پیراهن در جهان غیر قابل باور است که می‌شود مدت‌ها درباره‌اش نوشت.

کمیته بازاریابی که هنوز موفق به جلب حامی مالی برای تیم ملی در جام جهانی نشده با اعلام ممبینی با پیراهنی ساده و طراحی نشده ایران را به روسیه ۲۰۱۸ خواهد فرستاد. در جریان باشید که همه تیم‌های حاضر در جام جهانی که با یکی از برندهای معروف تولید پوشاک ورزشی قرارداد دارند، علاوه بر تامین لباس مبلغی از آن کمپانی‌ها پول دریافت می‌کنند و البته طراحی پیراهن هر تیم ملی منحصر به همان کشور است و به طور طبیعی و به عنوان مثال آن‌چه که برای تیم‌هایی مثل اسپانیا، آلمان، ژاپن، مکزیک، کلمبیا و... توسط آدیداس طراحی شده هیچ نمونه دیگری ندارد. این در حالی است که پیراهن‌های ایران در جام جهانی از قسمت کالاهای موجود در ژورنال‌های آدیداس انتخاب شده است و پیراهن‌های سفید و قرمز همراه با سه خط آدیداس هستند؛ چیزی که آدیداس برای اولین بار اجازه داده از آن استفاده شود.

البته نباید از یاد ببریم که ایران برای توافق با کمپانی‌های مهم تامین البسه ورزشی مشکلات زیادی مانند تحریم یا قوانین محدود کننده داخلی دارد اما عدم طراحی یک پیراهن منحصر به فرد و همچنین تامین نبودن لباس سایر تیم‌های ملی ایرانی از نقاط ضعف قرارداد ایران و آدیداس است. به خاطر داشته باشیم در سال ۱۹۷۸ که تیم ملی برای اولین بار قراردادی رسمی با آدیداس امضا کرده بود، علاوه بر تامین کامل البسه، به اندازه ۲۰۰ هزار مارک البسه و لوازم اضافی تحویل فدراسیون شده بود که در انبار برای استفاده سایر تیم‌های ملی ذخیره شد.

مساله امروز این نیست که چرا فدراسیون فوتبال عاجز از عقد یک قرارداد مطلوب با آدیداس است؛ موضوع مهم در وارونه جلوه دادن حقیقتی است که از زبان رئیس کمیته بازاریابی شنیده شده. 

این مطلب را با مرور برخی توییت‌های مخاطبان در قبال تصویری فرضی از لباس احتمالی تیم ملی و این سوال به پایان می‌بریم: «هدایت‌الله ممبینی، داور بازنشسته، در چه زمانی موفق به گذراندن تحصیلات و مهارت‌های مربوط به بازاریابی شده است؟»


توضیح: قبل از مرور توییت ها به خاطر داشته باشید که مبنای آنها انتشار تصویری از یک لباس ساده سفید آدیداس است که پیراهن تیم ملی قلمداد شده در حالیکه هنوز هیچ تصویری از پیراهن تیم ملی در جام جهانی منتشر نشده است.

 

‏*به نظرم بازیکنای تیم ملی ایران وقتی میرن پیراهن ایسکو، راموس، اینیستا و کریستیانو رو میگیرن، دیگه لباس خودمون رو بهشون ندن آبروریزی نشه.


‏*کاش لاقل رو لباس تیم ملی مروارید میدوختن.

 

‏*لباس تیم ملی جوریه که انگار رفتن تاناکورا یه سری لباس ورزشی شکل هم با مارک آدیداس خریدن آوردن.

 

‏*داشتم نگران میشدم که چرا هنوز با لباس تیم ملی آبرومون جلوی کل دنیا نرفته که خداروشکر رفت.

 

‏*بابای من سه دست از این لباس رسمی تیم ملی برای جام جهانی داره.

 

*‏من حس میکنم آدیداس بدش نمیاد روی لباس‌ تیم ملی حتی لوگو چاپ نکنه.

 

‏*لباس تیم ملی تو ‌جام‌جهانی واقعا زشته. بهونه‌شون هم اینه‌ که زمان نداشتیم! لعنتی ما دومین تیم جهان بودیم که صعود کردیم چرا به شعور ملت توهین می‌کنید آخه؟!!


* ‏برای طراحی لباس تیم ملی وقت نداشتن،یه فراخوان رسمی بدن تو دو روز بالای ۱۰۰۰ تا طرح میرسه دستشون. بحث اینه آقای تاج و دوستان دغدغه ی تیم ملی رو ندارن و فقط به فکر خودشونن.

 

‏*شیوه انتخاب لباس تیم ملی این طوریه که می‌رن میدون امام حسین (دقت کنید منیریه نه ها امام حسین) تو این پاساژها میگردن خزترینشون رو پیدا میکنن بعد میگردن دنبال خزترین لباس ورزشی همونو میارن میدن به طراحشون میگن تا یه چند درجه هم تو خزترش کن.

 

‏*من موافق طرح سفید و ساده لباس تیم ملی تو جام جهانی هستم.از فردا با عرق‌گیر میریم تو خیابون هر کی هم گفت این چیه پوشیدی؟ میگیم لباس تیم ملیه ارزونم هست با ۵ هزار تومن دو تا لباس تیم ملی میشه خرید.

 

‏*تنها میشه به این امید داشت که آدیداس آبروی خودشو دوس داره و تیم ملی با لباس خیلی نامناسبی در جام جهانی بازی نخواهد کرد. به خودمون که چشم امیدی نیست.

 

‏*لباس تیم ملی یه جوریه که بازیکنا بپوشنش ناخوداگاه تو زمین وسط بازی هی حواسشون پرت میشه که چراغ اضافه تو ورزشگاه روشن نباشه و کسی کولر روشن نکنه به مسئول ورزشگاه هم اشاره میکنن نمایشگر کنار زمینو بزنه اخبار.

 

‏*ایول دیگه لازم نیست لباس تیم ملی رو بخرم خونه نیم جینش رو دارم،یه ۳خط آدیداس میخواد فقط بایه لوگو فدراسیون که میخوام جاش یه پلنگ بذارم که۲تا بچه زیرشن با یه گلدون.

 

‏*درسته که لباس های تیم ملی فدراسیون پنج ستارمون قراره ساده و بی کیفیت باشه ، ولی از قدیم گفتن «زیبایی تو سادگیه» و یا «سادگی هیچ وقت از مد نمیوفته»

 

* اگه آدیداس شورت این عرقگیرا رو‌هم مثل شلوار دایجان ناپلیون‌میزد، قشنگ میشد جورابا رو کشید روش و رفت برا پیک نیک و‌دور همی تو روسیه. والله لباس تیم ملی رو‌از نیکو‌‌ تن پوش (برند ایرانی تولید لباس زیر مردانه) میخریدین بهتر بود. دست کم از تولید ملی حمایت کرده بودین.

 

ورزش سه

۷ ۱۰  
آی اسپورت
2018-04-15 22:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
حمید
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۲۱
عین زیر پوش اقا ماشالاس
عارفabadan
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۳۴
زنده باد کیروش دلال پول پرست اینم لباس تیم ملی
آقا ماشالله کجایی
خوشی که با تاج و کیروش نصیبش شده تو عروسی خودش هم اینجور نشده
بهتاش
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۱۹
اَی خِدا آبروی ایران رفت
مارال
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۵۱
واقعا متاسفم براشون ، اصلا خوب نیس! حداقل یوز پلنگ و حذف نمیکردن !
Ashkanred
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۳۶
قرار شده شماتیک آقای تاج رو با پنج تا ستاره روش طراحی کنند. حالا باید فانوس برداریم دنبال کفاشیان بگردیم(ببین دیگه چقدر بدبخت شدیم.)
۲
شهرام
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۳۱
متاسفانه یه مشت احمق تو این کشور شدن 80 میلیون!
لازمه واقعن کیفیت لباس آدیداس رو از بحث طرح روی لباس متمایز کنیم؟!
کسی در مورد تکنولوژی و کیفیت لباس آدیداس شکی نداره.
تمام طرح های ژورنال آدیداس هم طرح های قابل قبولی هست.
منتها صد البته بهتر بود طرحی منحصر و مختص به تیم ملی بزنه اما اگه هم نشده (چون هنوز قطعی نیس و از لباس رونملیی نشده) آسنون به زمین نیومده!
بازیکنا قرار نیس با طرح تخت جمشید روی پیراهن بازی کنن! چیزی که برای بازیکنا مهمه بعد فنی و کیفیت ساخت لباس هست.
طراحی و نقش روی لباس یه موضوع به مراتب کم اهمتیت تره.
۵ ۱
محسن
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۲۰
مسئله اینجاست که باید یک وجه تمایزی بین لباس تیم ملی یک کشور با لباس یک کشور دیگر(به جز نصب پرچم)وجود داشته باشد یا نه؟؟ سفید چی؟سفید تیم ملی المان؟سفید تیم ملی امریکا؟ سفید برند ادیداس برای کدام کشور؟ به نظر شما،لباس زرد استرالیا با لباس زرد سوئد،قابل تشخیص نیست؟ به نظرم توییتهایی که خواندیم جک و لطیفه نیست،روضه روزگار ماست که متاسفانه گریه کن این مصیبت،ما مردم هستیم که در تصمیمات،هیچ گرفته میشویم.
۹
رضا
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۴۸
البته که ایران سالها رنگ پیراهنش سفید بوده نهایت بشه رو حاشیه های پیراهن یه شکلی داد اما لباس دوم که قرمز یا سبز هستش کلی جای طرح داره .سفید همیشه منو یاد رئال میندازه ارزو می کنم هر ۳ بازی با رنگ سفید بازی کنیم .
۲
سهیل
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۲۱
خیلی سخت نیست، جناب آدیداس یا هر شرکتی؛ مثلا بجای 5 میلیون دلار شما دو میلیون دلار بده بین رئیس و معاونش تقسیم میشه اونوقت لباساتونم میپوشیم نه تنها 3میلیون کمتر میدید جناب آدیداس، بلکه ازمون پولم بگیرید، و بگید 70 تخفیف؛ چطورم؟؟!

مثل همه جای این کثافت دونی مقدس؛ قراردادهای این شکلی محتمل ترین گزینه ست.
۸
رضا
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۵۳
به جز لوگوی عجیب و غریب فدراسیون لباس قشنگیه. خط های راه راه خیلی توی تن قشنگش خواهند کرد. اگه لوگوی فدراسیون زیبا بود تناسب طرح به هم نمیخورد و یکی از قشنگترین لباسها رو داشتیم.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر