فهرست
3 شرط برای میزبانی پرسپولیس در آسیا
3 شرط برای میزبانی پرسپولیس در آسیا

3 شرط برای میزبانی پرسپولیس در آسیا

آی اسپورت - پرسپولیس می‌تواند در گروه E مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا میزبان باشد. چرا؟ کنفدراسیون فوتبال آسیا برای انتخاب میزبان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ اعضای خود را خطاب قرار داد و ۹ شرط برای میزبانی به صورت متمرکز در یک کشور یا چند کشور گذاشت. این درحالی‌ست که در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ میزبان باید ۱۱ شرط را دارا می‌شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا در این دوره شروطش را کم کرد و به نوعی سخت‌گیری‌اش را کمتر کرد.

 

مهمترین شروط کنفدراسیون فوتبال آسیا برای کشورهای کاندیدای میزبانی از لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

۱-  هر فدراسیون فوتبال می‌تواند میزبان بیشتر از یک گروه باشد.

۲- بازی‌های یک گروه باید در یک ورزشگاه برگزار شود.

۳- دولت میزبان باید با کمترین محدودیت و بالاترین پروتکل‌های بهداشتی آماده باشد.

۴- تامین ورزشگاه‌ها برای امکان برگزاری بازی‌های همزمان در یک گروه

۵- تامین کمپ تمرینی برای هر دو تیم

۶- در صورت حضور تماشاگران حقوق بلیت فروشی برای کشور میزبان است.

 

شرطی که نسبت به فصل گذشته حذف شده داشتن ورزشگاه‌های با تهویه مدرن است که در این فصل این شرط لازم نیست. مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ از تاریخ ۲۶ فرودین آغاز می‌شود. بر اساس قرعه‌کشی اخیر لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس در گروه E با تیم‌های الریان قطر، گوای هند و برنده پلی‌آف ۴ غرب (الوحده امارات - الزورای عراق) همگروه شده است. از آنجایی که هیچ تیم عربستانی حریف نماینده ایران در این گروه نیست بنابراین پرسپولیس می‌تواند از طریق نامه‌نگاری با کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبان گروه خودش باشد.

فراموش نکنید این دوره از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نیز بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود. به دلیل رعایت پروتکل‌ های بهداشتی تیم‌ها باید بدون تماشاگر بازی کنند و این موضوع هم کمک می‌کند ما در ایران میزبان باشیم. پرسپولیس می‌تواند استادیوم آزادی را به عنوان ورزشگاه اصلی و ورزشگاه شهید دستگردی یا زمینی دیگر را به عنوان رزرو به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی کند.

برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم مشکلی وجود ندارد چرا که تیم‌ها با هواپیما وارد ایران شده و مستقیم به هتل رفته و قرنطینه خواهند شد. این وسط فقط حمایت دولت و وزارت ورزش می‌ماند که خیلی می‌تواند کمک حال باشگاه پرسپولیس باشد. البته به شرطی که باشگاه استقلال خواستار میزبانی شود.

 

خبر ورزشی 

۱    
آی اسپورت
2021-01-31 13:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر