فهرست
با فوتبال از «بی‌نهایت» حرف نزنید
با فوتبال از «بی‌نهایت» حرف نزنید

با فوتبال از «بی‌نهایت» حرف نزنید

آی اسپورت - اینکه جدایی ضربانِ قلب را متوقف کند، بیشتر به کار شاعرانِ خانه فرهنگ می‌آید. در فوتبال، شما همیشه باید آماده از دست دادن باشید. آماده جدا شدن به جای جمع شدن. آماده تکاندن خاک از روی لباس‌ها،  شروع یک فصل تازه، زندگی تازه، پیدا کردن ناجیِ تازه و غریبه‌شدن با نزدیک‌ترین دوست‌ها. در فوتبال هم  مثل زندگی، همه دقیقه‌ها در ثانیه شصت‌ام تمام می‌شوند و همه دوره‌های طلایی به روزِ آخر می‌رسند. با فوتبال از «بی‌نهایت» حرف نزنید. چرا که حتی بزرگ‌ترین بردها و مهارنشدنی‌تیم‌ها پایان‌ناپذیر نیستند و بالاخره یک روز، رسیدن به انتها را تجربه می‌کنند.

شاید بهتر است حالا به جای هراس از بازگشت به گذشتهِ قبل از برانکو و انتقال به دوران پرابهام پس از این مربی، به همه سال‌هایی فکر کنیم که با او سپری شدند. سال‌هایی که نام تیم در صدر جدول و لبخندیِ عمیق روی صورت هوادارها حک شد. سال‌هایی که نگاه‌ها را در موردِ مردِ کروات تغییر دادند تا دیگر بر خلافِ گذشته در لحظه وداع، خبری از یک «خداحافظ برانکو»ی پراشتیاق و سرشار از هیجان برای هوادارهای تیم او نباشد. سال‌هایی برای راه رفتن در کنار مردی که هیچوقت نظم، دقت و سختکوشی‌اش را از دست نداد و هر بار، به منظره باشکوه‌تری نزدیک شد.

خداحافظ و ممنون آقای برانکوی همیشه محترم. ممنون که راه‌تان از شکست جدا بود و پای تیم‌تان، از دویدن برای جام‌های بیشتر خسته نشد. ممنون برای همه چیز اما آفتاب صبحِ فردا بدون شما هم طلوع خواهد کرد و جنگ تازه‌ای برای شکار شادی‌های بعدی شروع خواهد شد. فراموش نمی‌کنیم که چقدر سخت تلاش کردید تا دخترها و پسرهای خردسال در لحظه انتخاب، سراغ رنگ «قرمز» بروند و باشگاه به دستاوردهایی فراتر از حد انتظار برسد. اما فراموش هم نمی‌کنیم که فوتبال، همیشه داستان‌های نو برای‌مان دارد. داستان‌هایی از گذشتن و رفتن پیوسته.

۲۱ ۲  
آی اسپورت
2019-06-18 09:15:00
نظر دهید

۲ نظر
پرسپولیسی ام
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، ۰۹:۳۹
برانکو رفت ولی در یک چیز شکی ندارم که برانکو به خاطر پول نرفت.برانکو که وقتی پول میرسید ابتدا تقسیم بازیکنان و مربیان میکرد و اگر تهش چیزی باقی می ماند سهم برانکو میشد.همچین آدمی به خاطر پول رفته باشه؟برانکو فراری دادند خار چشم ها بود.تو زمین که حریف نبودند درماندگی صحبت از مهندسی و تعطیلی مدارس میکردند.
6
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۰۲
درسته که هیچ مربی و بازیکنی حضورشون همیشگی نیست ولی خیلی برام جالبه که بدونم چه اتفاقی افتاده و دچار چه تحولی روحی شدین که اینقدر تغییر کردین؟ کسانی که تا دیروز در نبود تیام و جباروف ضجه میزدن،شعار وزیرپرسپولیسی میدادن، رمز اشوب اعلام میکرد، به وزیر فحاشی میکردن و توییت میذاشتن و مقاله مینوشتن که این دولت دوستشون نداره! یهو همگی در قبال رفتن یا بهتره بگیم فراری دادن برانکو ژست روشنفکری گرفتین و معتقدین باید گذشته رو رها کرد!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر