فهرست
اصول مربیگری در بارسلونا؛ جوانی و انگیزه
اصول مربیگری در بارسلونا؛ جوانی و انگیزه

اصول مربیگری در بارسلونا؛ جوانی و انگیزه

آی اسپورت - بارسلونا این روزها حال چندان خوبی ندارد. بحران مدیریتی، کیفیت پایین کادر فنی، بالا رفتن میانگین سنی تیم و نقل و انتقالات اشتباه همه مزید برعلت شده اند که بارسا این روزها حال و روز خوبی نداشته باشد. بارسا ۵ سال است که دستش از رسیدن به جام قهرمانی اروپا کوتاه مانده است و در حال حاضر معیار مربی خوب برای طرفداران بارسا کسی است که تیم محبوبشان را بتواند قهرمان لیگ قهرمانان اروپا بکند.

البته برای قضاوت کیکه ستین زود است، چرا که او میتواند با کسب برد در ۴ بازی دیگر بارسا به قهرمانی اروپا برساند. اما با کیفیتی که تیم ستین در این چند ماه از خودش نشان داده است بعید است بارسا بتواند مقابل تیم های آماده ای مانند بایرن مونیخ و پاریس سن ژرمن حرفی برای گفتن داشته باشد مگر اینکه لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی بتواند معادلات را یک تنه برای همه پیچیده کند. اما جالب است بدانید مربیانی که بارسا به قهرمانی اروپا رسانده اند میانگین سنی شان به ۴۲ سال میرسد.

یوهان کرایف: ۴۵ سال

فرانک ریکارد: ۴۴ سال

پپ گواردیولا: ۳۸ سال (قهرمانی دوم در ۴۰ سالگی)

لوییز انریکه: ۴۵ سال

این بدین معناست که نیروی جوانی و انگیزه تنها فاکتور هایی هستند که میتواند موتور بارسا را مجددا روشن کند. شاید بارسا برای بازگشت به روز های خوبش باید سیاست های کنونی اش را کامل تغییر دهد و در کادر فنی اش مجددا رو به جوان گرایی بیاورد. جوان گرایی ای که قفلش به دست ژاوی هرناندز،مهندس و مغز متفکر خط میانی سال های نه چندان دور بارسا باز میشود.

اما قیمت این تغییرات چقدر است؟! آیا بارسلونا برای تغییر یک اروپا و یک لالیگا را باید از دست بدهد؟! باید تا شهریور ماه منتظر بمانیم، یا ستین تفکراتش را به حریفان دیکته میکند و مسیر باشگاه را به سمت موفقیت هدایت میکند یا یک مربی جوان ویرانه ای را تحویل میگیرد و از نو شروع به ساختن آن میکند.

۳    
آی اسپورت
2020-06-23 21:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر