فهرست
پیش بازی آرسنال- منچسترسیتی؛ اولین جام فصل را چه کسی به خانه می برد؟
پیش بازی آرسنال- منچسترسیتی؛ اولین جام فصل را چه کسی به خانه می برد؟

پیش بازی آرسنال- منچسترسیتی؛ اولین جام فصل را چه کسی به خانه می برد؟

آی اسپورت- آرسنال و منچسترسیتی فرصت دارند در دیدار امروز در جام خیریه (کامیونیتی شیلد) قدرتنمایی کنند. سیتی به خاطر قهرمانی در لیگ برتر در سوپرجام انگلیس در ورزشگاه ومبلی حضور یافته و آرسنال برای نخستین بار بعد از سال 2005  که در جام حذفی به‌عنوان قهرمانی رسید مجوز شرکت در چنین دیداری را به دست آورده.  جام جهانی مهم‌ترین خبر تابستان بوده اما در تیم‌های باشگاهی نیز اتفاقات مهمی رخ داده و با توجه به تغییرات نیمکت و بازیکنان می‌توان انتظار یک فصل پرهیجان دیگر را داشت.
شاید مهم‌ترین اتفاق در آستانه دیدار دو تیم، پیوستن فرانک لمپارد به سیتی بوده که 2 بار با انتقاد مستقیم آرسن ونگر، ‌مربی آرسنال روبرو شده و جنجال زیادی درست کرده است. حالا 2 تیم در آستانه لیگ برتر، باید توی زمین نشان دهند که چه قدرتی پیدا کرده‌اند.


 آرسنال؛ به دنبال جام دوم
آرسنال بر خلاف معمول در فصل نقل و انتقالات فعال بوده و به انتظار 9 ساله برای رسیدن به جام پایان داده و به دنبال رسیدن حتی به جام‌های بیشتر است. این تیم فصل 2014-2013 را در رده چهارم لیگ برتر با اختلاف هفت امتیاز نسبت به سیتی به پایان رساند اما ناامیدکننده‌ترین جنبه عملکرد این تیم دیدارهایش با تیم‌های بزرگ بود و این چیزی است که باید فکری برایش کنند. شکست 3-6 مقابل سیتی در ورزشگاه اتحاد اگرچه پرهیجان بود اما خاطره دردناکی برای هواداران آرسنال بود که باخت‌های سنگینی به لیورپول و چلسی نیز داشتند. آرسن ونگر دریافته تیم رقابتی‌تر شده و با صرف هزینه زیاد برای جذب الکسیس سانچس، متیو دبوشی، کالوم چمبرز و داوید اوسپینا سعی کرده این فاصله را کمتر کند. از این چهار بازیکن فقط اوسپینا به دلیل مصدومیت ران نمی‌تواند بازی کند. یحیی سانوگو که در دیدار دوستانه هفته گذشته مقابل بنفیکا چهار گل زد احتمالا در کنار الیویه ژیرو در خط حمله قرار می‌گیرد اما سه بازیکن آلمانی تیم، مسعود اوزیل، پر مرته‌ساکر و لوکاس پودولسکی که قهرمان جام جهانی شدند، در این بازی نیستند.


منچستر سیتی؛ رونمایی از فرانکی
سیتی هم که در نخستین سال کار با مانوئل پیگرینی لیگ برتر را فتح کرده، با آوردن چهره‌های جدید در پی تکرار موفقیت فصل قبل و کسب افتخارات جدید است. فرناندو ویلی کابایرو توسط سیتی خریداری شده‌اند، فرانک لمپارد قرضی برای این تیم بازی می‌کند و باکاری سانیا بعد از اتمام قراردادش با آرسنال به این تیم آمده. حضوری طولانی‌تر در لیگ قهرمانان اروپا می‌تواند هدف سیتی باشد که به دلیل نقض قوانین مالی یوفا جریمه شده اما بدون شک اولویت نخست این تیم دفاع از قهرمانی لیگ برتر است. مربی شیلیایی در این دیدار آلوارو نگردو را در اختیار ندارد که به خاطر مصدومیت شدید پا احتمالا چند ماه نمی‌تواند بازی کند. لمپارد هم آمادگی لازم را به دست نیاورده مانند باکاری سانیا، سرخیو آگوئرو، پابلو زابالتا، مارتین دمیچلیس، فرناندینیو و کاپیتان، ونسان کمپانی که همه این بازیکنان در مراحل پایانی جام جهانی حاضر بودند. در این بازی برای نخستین بار در انگلیس از اسپری محوشونده که درجام جهانی تجربه موفقی داشت، استفاده می‌شود.

     
آی اسپورت
2014-08-10 11:14:59
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر