فهرست
بررسی ادعای برانکو/ 8 نه، فقط یک پنالتی!
بررسی ادعای برانکو/ 8 نه، فقط یک پنالتی!

بررسی ادعای برانکو/ 8 نه، فقط یک پنالتی!

آی اسپورت - «تا اینجای کار داوران هشت پنالتی را برای ما نگرفته‌اند که آخرین آن‌ها در دیدار مقابل سایپا بود که داور پنالتی روی مهدی طارمی را تشخیص نداد.» این جمله‌ای است که برانکو ایوانکوویچ امروز در نشست خبری خود قبل از بازی فردای پرسپولیس مقابل فولاد گفت. او این ادعا را در پاسخ به علاقه مهدی طارمی برای گرفتن پنالتی مطرح کرد و حتی مدعی شد در آخرین بازی تیمش در برابر سایپا داور از اعلام یک خطای پنالتی روی طارمی خودداری کرده است. اما ادعای سرمربی کروات پرسپولیس تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است؟

خطای پنالتی طهماسبی روی امیری
خطای پنالتی طهماسبی روی امیری

مرور فیلم بازی‌های پرسپولیس در لیگ شانزدهم نشان می‌دهد که در 16 بازی این تیم، فقط در یک صحنه داور خطای پنالتی روی بازیکنان این تیم را نگرفته است. در بازی رفت مقابل فولاد مهرداد طهماسبی پای وحید امیری را در داخل محوطه جریمه گرفت و مانع از گلزنی او شد. این صحنه به اعتقاد اکثر کارشناسان یک پنالتی بود اما بودند کارشناسانی که معتقد بودند قبل از این صحنه مهاجم پرسپولیس روی دروازه‌بان فولاد خطا کرده است.

در 15 بازی دیگر پرسپولیس، هر جا روی بازیکنان پرسپولیس خطای پنالتی اتفاق افتاده، داور آن را اعلام کرده است. مثل بازی با استقلال خوزستان یا نفت تهران. اما در یکی دو صحنه مشکوک دیگر، داور ضمن عدم اعلام پنالتی، تمارض مهدی طارمی را تشخیص داده و به او کارت زرد داده است. مثل همین بازی آخر مقابل سایپا که اکثر کارشناسان داوری، درستی تصمیمات داور را تایید کردند و مشخص نیست 7 پنالتی دیگری که برانکو ادعا کرده در کدام بازی‌ها اتفاق افتاده است!

اختلاف بین ادعای برانکو و واقعیت، زیاد است. آنقدر که از مربی متشخص و جنتلمنی مثل او انتظار چینی ادعاهایی را نداریم. هرچند سرمربی پرسپولیس در جریان اختلافات اخیرش با کارلوس کی‌روش خودش را خونسرد نشان داده اما به نظر می‌رسد مطرح کردن چنین ادعای غیرمنطقی که با واقعیت فاصله‌ای زیاد دارد، تحت تاثیر همین اتفاقات اخیر است.  

 

۳ ۳  
آی اسپورت
2017-01-17 18:57:00
نظر دهید

۳ نظر
44446666610
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۰۷
شما دوغتو بنوش
شماره آتش نشانی بدم؟
آخه چقدر مطلب مغرضانه علیه برانکو میزنین؟چیکارتون کرده؟
abbas
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۱۱
تو بازی با سیاه جامگان خطای رو طارمی رو همه گفتن پنالتی بوده .
یکم نویسنده های با دانش بیارین داره سایتتون یکم ضعیف میشه تو تحلیلاش
علیرضا
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۵۹
من امسال زیاد نود ندیدم ولی فقط بازی با صبا و بازی با سیاه جامگان رو که یادمه کارشناس گفت پنالتی پرسپولیس گرفته نشده. چرا کسی مطلب مینویسه که انقدر دروغگوهه. میدونم چاپ نمیشه
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر