فهرست
بیانیه دپارتمان داوری: 2پنالتی و یک اخراج
بیانیه دپارتمان داوری: 2پنالتی و یک اخراج

بیانیه دپارتمان داوری: 2پنالتی و یک اخراج

آی اسپورت- داوری‌های ضعیف هفته هجدهم، باعث انتقادات زیادی از کمیته داوران شد. گل سه امتیازی اشتباه برای سایپا، پنالتی گرفته نشده تراکتورسازی و سناریویی از اشتباهات بزرگ در بازی با پرسپولیس، مهمترین اتفاقات داوری این هفته لیگ برتر بودند. دپارتمان داوری، امروز در بیانیه‌ای بخشی از اشتباهات داوران را پذیرفت و در مواردی هم، سعی کرد آن را تلطیف کند:

«در دیدارهای ماشین سازی- صبای قم، پیکان و تراکتورسازی تبریز، پدیده و نفت تهران، استقلال تهران و صنعت نفت آبادان، ذوب آهن و فولاد خوزستان هیچ اشتباهی که در نتیجه بازی تاثیر مستقیم داشته باشد، شاهد نبودیم و تمامی تصمیمات داوران  مورد تایید است. حتی در صحنه برخورد مهاجم تراکتورسازی در محوطه جریمه تیم پیکان، با توجه به اینکه هر دو بازیکن (مدافع و مهاجم) به یک اندازه نیرو وارد می‌کنند، هیچ خطایی اتفاق نیفتاده و تصمیم داور در ادامه بازی صحیح است.

در بازی استقلال خوزستان و سپاهان اصفهان تصمیم داور در اعلام صحنه پنالتی درست بوده است. هر چند در صحنه دوم با توجه به عدم پوشش تصویری مناسب لحظه وقوع خطای هند کاملا به وضوح دیده نمی‌شود و تصمیم داور مورد تایید است.

در بازی سایپا و سیاه جامگان گلی که توسط تیم سایپا در دقیقه ۴۶ به ثمر رسید می‌بایست به علت خطای هند مهاجم تیم سایپا گل را مردود و به بازیکن خاطی یک اخطار داده می شد. در نهایت باید گفت تصمیم داور در نتیجه بازی تاثیر مستقیم داشته است.

در مسابقه تیمهای پرسپولیس تهران و گسترش فولاد تبریز داور مسابقه باید دو خطای پنالتی به نفع تیم پرسپولیس اعلام می‌کرد. در صحنه منجر به اخطار دقایق ۳۵ و ۸۱  با توجه به تصاویر تلویزیونی، گزارش بازی و گزارش داوران، هر چند که صبح امروز در مصاحبه با رسانه های گروهی با استناد مطالب یاد شده، موضع گیری شده است اما هنوز به دلایل قطعی نرسیده ایم که به محض مشخص شدن آن، به سرعت اذهان عمومی را مطلع خواهیم کرد. همچنین کاپیتان تیم پرسپولیس تهران باید به علت تحریک تماشاگران با کارت زرد دوم از بازی اخراج می شد.

اما باید عنوان کرد با روندی که به وجود آمده قطعا داوری کشور متضرر خواهد شد. زیرا اگر قرار باشد بازیکنان، کادر فنی، تماشاگران و به تازگی گزارشگران تلویزیونی در مقابل هر تصمیم داور موضع گیری کرده و آن را زیر سوال ببرند، نمی شود از داوران انتظار داشت که در زمین به خوبی به قضاوت بپردازند.

یکی از نکات مهم در امر قضاوت آرامش است لذا از همه دست اندرکاران درگیر در مسابقات اعم از بازیکنان، مربیان، مدیران عامل، تماشاگران و اصحاب رسانه درخواست می‌شود در حفظ آرامش فضای داوری کشور اهتمام لازم را به عمل آورند.»

۱ ۲  
آی اسپورت
2017-01-24 17:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
جاوید
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۵۵
از همه درخواست میشود در حفظ آرامش فضای داوری کشور اهتمام لازم را به عمل آورند ؟؟؟؟؟؟؟؟
آهان همه سکوت کنن که داورای شما یه وقت آرامششون به هم نخوره ؟ اون موقعی که آقای صالحی عزیزتون رو اعصاب چهل میلیون پرسپولیسی راه میره ، اونم چهار پنج مرتبه تو یه بازی ، کسی آرامش نیاز نداره ،فقط داور شما آرامش میخواد ؟؟؟؟ یه آدم عقده ای رو کردین داور پرسپولیس که خیلی تابلو اس دق لولی بودن خودشو نشون میده کردین داور ... بابا بسه دیگه خجالت بکشین
ع ع ب
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۲۲
کامرانی فر دیگه وقاحت رو به نهایت رسونده ... خودشون اعتراف می کنن داور دو پنالتی و یه اخراج رو به ضرر پرسپولیس نگرفته بعد می گن هیچکس هیچی نگه تا یه داور اسکل و فلج مغزی مثل صالحی گند بزنه تو نتیجه پرسپولیس و بازی رو که باید ۳ به ۰ می بردیم ، ۱ هیچ ببریم؟؟؟ همه خفه خون بشن تا داوارای فاسد بازی رو به نفع تراکتور یا کیسه دربیارن و باز مثل فصل قبل سر پرسپولیس رو ببرن؟؟؟ فصل قبل همین داورای فاسد حداقل ۷ امتیاز از پرسپولیس دزدیدن تا با تفاضل گل قهرمان نشیم ، امسال دیگه ساکت نمی شینیم ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر