فهرست
پرسپولیس 2-1 سپاهان/ جنگ پنالتی‌ها
پرسپولیس 2-1 سپاهان/ جنگ پنالتی‌ها

پرسپولیس 2-1 سپاهان/ جنگ پنالتی‌ها

استادیوم آزادی               

تماشاگر: حدود 70 هزار نفر
داور: محمدرضا اکبریان  کمک داوران: محمدرضا ابوالفضلی و مهدی عالیقدر  

اخطارها: سروش رفیعی(27) و حسین ماهینی (63) از پرسپولیس، مهرداد محمدی(32)

لی اولیویرا (56) و احسان حاج‌‎صفی(70) از سپاهان

اخراج: احسان حاج صفی(84) از سپاهان

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه(77 شهاب کرمی)، صادق محرمی، رامین رضاییان(90 علی علیپور)، محمد انصاری، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، سروش رفیعی، وحید امیری و مهدی طارمی

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

سپاهان: لی اولیویرا، جلال عبدی، موسی کولی بالی، شجاع خلیل زاده، احسان حاج صفی، رسول نویدکیا، محمود قائد رحمتی، سرور چپاروف، مهرداد محمدی، جلال علی محمدی و مسعود حسن‌زاده.

سرمربی: عبداله ویسی

شرح نیمه:
پرسپولیس که علیرغم شکست در دربی بیش از 60 هزار هوادار را در استادیوم حامی خود می دید در همان ثانیه‌‎های ابتدایی موقعیت گلزنی و پیش افتادن از سپاهان را داشت که آن امیری از دست داد. سپاهان نیز که هفته گذشته با شکست برابر ماشین سازی شگفتی بزرگی رقم زده بود، در دقایق ابتدایی با پوشش دفاعی چند نفره قصد داشت تا از حملات حریف بکاهد و تا میانه نیمه اول نیز به این خواسته رسید.
با این حال مهدی طارمی همچون دیدارهای قبل فرصت های مناسبی برای رسیدن به گل یازدهم فصل خود داشت که یکی بعد از دیگری آنها را از دست داد و ضربات سپاهانی ها نیز در دو مرحله برای باز کردن دروازه بیرانوند راهی به جایی نیافت تا دو تیم با تساوی بدون گل به کار خود خاتمه دهند.

شرح گل‌ها:

پرسپولیس 1 سپاهان 0 : (دقیقه 56، مهدی طارمی) رامین رضاییان از روی پنالتی ای که مهدی طارمی نصیب سرخپوشان کرده بود موفق شد به شیوه گلزنی مسی و سوآرز، طارمی را در موقعیت گل قرار دهد و این مهاجم قفل دروازه را باز کرد.

پرسپولیس 1 سپاهان 1: ( طالب ریکانی، دقیقه 80، پنالتی): مهاجم تازه وارد سپاهانی ها مامور زدن پنالتی برای تیمش شد که این ضربه را با قدرت تمام وارد دروازه بیرانوند کرد تا نتیجه را به تساوی بکشاند.

پرسپولیس 2 سپاهان 1: ( رامین رضاییان، دقیقه 87، پنالتی): در سومین پنالتی اعلام شده در این بازی بار دیگر رامین رضاییان پشت ضربه قرار گرفت و اینبار آن را وارد دروازه حریف کرد؛ بدون پاس گل!

دقایق حساس:

دقیقه 1: در ثانیه 45 پرسپولیس توسط پاس عمقی سروش رفیعی به وحید امیری پشت مدافعان سپاهان صاحب فرصت شد که این بازیکن بعد از عبور از اولیویرا ضربه آرامی به توپ زد که توسط کولیبالی از روی خط به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 6: روی خطای صورت گرفته بر روی سروش رفیعی پرسپولیسی ها پشت محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شدند که این ضربه را به صورت ترکیبی ارسال کردند که حاصلی برای این تیم در پی نداشت.

دقیقه 8: روی خطای احسان حاج صفی، رامین رضاییان قصد اعتراض به این بازیکن را داشت که با توجه به هم تیمی بودنش با این بازیکن در تیم ملی از تصمیم خود منصرف شد.

دقیقه 19: اولین خطر جدی سپاهانی ها با حرکت جلال علی احمدی از سمت راست پرسپولیس و ارسال زمینی او به هجده قدم برای حسن زاده شکل گرفت که ضربه مهاجم سپاهان با فاصله از بالای دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه 25: شوت از پشت محوطه جریمه احسان حاج صفی توسط علیرضا بیرانوند مهار شد تا اولین ضربه به چارچوب سپاهانی ها اینگونه از دست برود.

دقیقه 26: تکل سروش رفیعی روی محمود قائدی یک کارت زرد برای شماره هفت پرسپولیس در پی داشت.

دقیقه 37: ارسال وحید امیری روی سر مهدی طارمی در حالی که کولیبالی برای مهاجم پرسپولیس مزاحمت ایجاد کرده بود با ضربه مهاجم پرسپولیس راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 41: مهدی طارمی روی حرکت هماهنگ شده بین بازیکنان درون محوطه جریمه صاحب فرصت شد که ضربه اش را با اختلاف اندک از کنار دروازه به بیرون زد.

دقیقه 44: مهدی طارمی بار دیگر پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شد و با ورود به محوطه ضربه اش را به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون زد.

دقیقه 1+45: ضربه از پشت محوطه جریمه توسط سرور چپاروف با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت و در ادامه داور سوت پایان نیمه اول را به صدا در آورد.

دقیقه 49: ارسال بلند روی سر حسن زاده با ضربه این بازیکن همراه بود که بیرانوند توپ را مهار کرد.

دقیقه 55: پاس عمقی وحید امیری برای مهدی طارمی با عبور این مهاجم از اولیویرا با خطای دروازه بان همراه شد که یک ضربه پنالتی نصیب سرخپوشان کرد.

دقیقه 74: روی یک ضد حمله ارسال قطری بهزاد کریمی با کنترل مهرداد محمدی درون محوطه جریمه همراه شد که در ادامه با ضربه بد ایده آل ترین فرصت گلزنی زردپوشان از دست رفت.

دقیقه 80: روی توپ ربایی سپاهانی‌ها، پاس عمقی در ضد حمله برای مهرداد محمدی ارسال شد که در اشتباه دو مدافع میانی این تیم در نهایت انصاری درون محوطه جریمه این بازیکن را متوقف کرد تا ضربه پنالتی برای زردپوشان شکل گیرد.

نکات بازی:

* دیدار رفت دو تیم با نتیجه سه بر یک  و با گل‌های مهدی طارمی (2گل) و امید عالیشاه برای پرسپولیس و احسان حاج صفی برای سپاهان خاتمه یافت.
* برانکو ایوانکوویچ در این دیدار سیدجلال حسینی و کمال کامیابی نیا را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد.
* در ترکیب پرسپولیس حسین ماهینی، صادق محرمی و رامین رضاییان به عنوان بازیکنان با پست تخصصی مدافع راست حضور یافته اند که البته ماهینی در دفاع میانی جانشین سیدجلال حسینی شده و رامین رضاییان نیز در پست وینگر راست انجام وظیفه می‌کند.
* مسعود حسن زاده که در نیم فصل اول فرصت چندانی برای عرض اندام در ترکیب سایپا نداشته، با حضور در جمع سپاهان به عنوان یکی از گلزنان خطرناک این تیم شناخته می‌شود.
* سرور چپاروف، بازیکنی که تمرینات خود را در نیم فصل با استقلال آغاز کرده بود، با توجه به مشکلات محرومیت نقل و انتقالات این باشگاه راهی سپاهان شده و امروز این فرصت را دارد تا توانایی هایش را به نمایش بگذارد.
* محسن ربیع خواه بعد از شش بازی دوری از ترکیب پرسپولیس در این بازی به میدان فراخوانده شده و اولین تجربه خود را در پست هافبک دفاعی پشت سر خواهد گذاشت. او در نیم فصل اول به عنوان مدافع چپ برای این تیم به میدان می رفت.

 

 

۱ ۲۸  
آی اسپورت
2017-02-16 19:07:00
نظر دهید

۲۸ نظر
Sina
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۰
لعنت به مافیا و لعنت به تیمی که با لجن کاری میخوان قهرمانش کنن... خدا بالاست ...
دروغگو
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۵۱
لنگ افغانستان یوسف فارس س بهرام یاشار تبریزلیوحید دایوینگ
همه یک نفرند
یک تراکتوری دروغگو
۴
بهرام
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۵۱
کافر همه را به کیش خود پندارد.
من اهل شهرستان میانه هستم. و فقط هم با همین ایدی نظر میدم.
۲
سعید
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۲
این پنالتی دوم که برا پرسپولیس گرفت تو تاریخ فوتبال ایران ماندگار میشه.سپاهان یک - پرسپولیس + داور + فدراسیون مخصوصا آقای عابدینی دو.کل فوتبالمون رو لجن گرفته به خدا
التماس تفکر
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۲
با تشکر از داور مسابقه

طارمی شده مثه دروازه بان. چنانچه کوچکترین ضربه ای به دروازه بان وارد بشه خطا تشخیص داده میشه همین مسئله برا طارمی هم صدق میکنه. باد بهش بخوره تو محوطه پنالتیه.

یه همچین جامی فقط به درد پرسپولیس و هواداراش میخوره الحق که لایقشین :))
ایرانی
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۴
تبریک به داور باهوش وباخدا
که بازی روبرا قرمزها دراورد
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۵
برنده ی اصلی هواداران وفادار پرسپولیس هستند.
۷ ۱
امید از تفت
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۱۴
برای اولین بار احسنت
امید از تفت
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۵
پیش بینی این بازی سخت را می کردم چون بعد از باخت دربی بدون دو مهره تأثیرگذار با فاصله 4روز باید با سپاهان 8 روز استراحت کرده بازی می کردیم. امشب خدا لطفش را شامل حال ما کرد. خدایا شکرت
۲ ۳
وحید
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۴۲
خدا طرف هیچ کس نیست
باید از داور تشکر کنی عزیز
۷
سهام
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۴۲
لطف خدا کجا بود. لطف کمیته داوران و استاد اکبریان بود. حداقل بدون باید از کی تشکر کنی!!
۷
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۳۸
سهام
بی احتیاطی محض احسان کار دست سپاهان داد نه لطف داور ؛ احسان در حالیکه معلوم نبود اگر طارمی بپرد به توپ ضربه می زند یا نه ؛ پا گذاشت جلوی حرکت طارمی و از یک ملی پوش با سابقه خطایی نابخشودنی است .
تصاویر دقیقتر را حتما خواهید دید .
این پنالتی از پنالتی اول و دوم بازی پنالتی تر بود
یوسف
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۷
محض اطلاع کمیته داوران! شرف هم چیز خوبیه! امتحانش کنین!!
بهرام
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۷
اخه اینجور قهرمان شدن ارزش داره؟ خجالت داره به خدا.
به ولله خطا نبود. یک آدم منصف باید نگاه کنه و نظر بده. داور قشنگ دو پنالتی مفت داد به پرسپولیس.
اولی رو یکم شک دارم اما دومی رو من هرچقدر بهش نگاه میکنم خندم میگیره اخه این رو چجوری پنالتی گرف؟
Ava_86
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۰۱
بله ارزش داره چطور اون موقع که سپاهان دوتاجام دو داوری از دست ما گرفت بد نبود چطور اون سالهایی که گزسکه ایی میدادن داورها و اب مسموم دادن بازیکنا هیچ کس صداش در نیومد اون قهرمانیها پاک بود؟ خدا جای حق نشسته بالاخره یه جا باید تلافی لابی زردک ها دربیاد
۱
بهرام
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۵۳
الان یکی مثل علی دایی رو میخواد ک بگه اکبریان به سمت پرسپولیس غش کرد. بعد چن ماه دیگ اکبریان محروم شه
وحید
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۸
خخخخخخ
بابا کم کم داره گندش درمیاد ها....
گل اول خطا بود وقتی پنالتی زن توپو لمس کرد طارمی ۵ متر تو محوطه جریمه بود
پنالتی دومم که خخخخخخخخ
هم نزن گندش بیشتر در میاد
دروغگو
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۵۰
لنگ افغانستان یوسف فارس س بهرام یاشار تبریزلیوحید دایوینگ
همه یک نفرند
یک تراکتوری دروغگو
امین
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۹
واقعا به حال بازیکنان سپاهان تاسف خوردم این داور چطور میتونه سرش رو رو بالش بزاره و بخوابه چطور میتونه تو چشم زن و بچش نگاه کنه بی افتخار بودن خیلی شرافت داره به این جور قهرمان شدن لیگ شانزدهم در تاریخ ثبت خواهد شد کثیف ترین لیگ تاریخ
لنگ افغانستان
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۹
ستاره میدان محمد رضا اکبریان خداییش حاج صفی چه خطایی انجام داد
دروغگو
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۴۷
لنگ افغانستان یوسف فارس س بهرام یاشار تبریزلیوحید دایوینگ
همه یک نفرند
یک تراکتوری دروغگو
فارس س....
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۰
لنگ مافیایی بازم با کمک داور برد هر دو گل خطا بود
رضا
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۴
جنگ مافیا و داور و فدراسیون با سپاهان که خدارو شکر تونستن به خواسته شون هم برسن
دایوینگ
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۵
تیتر مناسب اینه اکبریان 2- سپاهان 1
وحید
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۹
هم نزن داداش
۴
وحید
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۹
هم نزن داداش
۴
امید از تفت
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۳۲
پیش بینی این بازی سخت را می کردم چون بعد از باخت دربی بدون دو مهره تأثیرگذار با فاصله 4روز باید با سپاهان 8 روز استراحت کرده بازی می کردیم. امشب خدا لطفش را شامل حال ما کرد. خدایا شکرت
۱
لنگ افغانستان
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۴۳
غلط زیادی نکن برو تو کویر تون شتر بچرون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر