فهرست
دیسلایک؛ این سکوت یعنی چه؟
دیسلایک؛ این سکوت یعنی چه؟

دیسلایک؛ این سکوت یعنی چه؟

آی اسپورت – شب گذشته و بعد از پایان بازی پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان اتفاق عجیبی افتاد. گذشته از این که برانکو ایوانکوویچ به دلیل آنچه اختلاف اسپانسر باشگاه با صدا و سیما عنوان شده جلوی دوربین نرفت، بازیکنان پرسپولیس هم در میکسد زون ورزشگاه آزادی با خبرنگاران سایت‌ها و خبرگزاری‌ها مصاحبه نکردند. به نظر می‌رسد دلیل این سکوت پرسپولیسی‌ها ناکامی‌شان در نتیجه گیری بوده است. البته چند بازیکن پرسپولیس مدعی شدند که به آن‌ها گفته شده بعد از بازی مصاحبه نکنند اما این حرف‌ها چندان درست نیست. دلیلش هم این است که یک بازیکن مثل سیامک نعمتی در میکسد زون به خبرنگارها گفته بود: « وقتی پیروز نشدیم دیگر حرفی برای گفتن نمانده است.»

این حرف به وضوح نشان می‌دهد که بازیکنان منعی برای مصاحبه نداشته‌اند و فقط به خاطر ناراحتی ناشی از کسب نتیجه به سوالات خبرنگاران جواب نداده‌اند. دیشب علیرضا بیرانوند هم وقتی با اصرار خبرنگارها برای مصاحبه مواجه شد گفت: « می‌خواهم آرامش داشته باشم و به همین خاطر فعلا قصد صحبت کردن ندارم.» این هم مهر تائید دیگری بر این فرضیه است که کسی به بازیکنان نگفته بود مصاحبه نکنند و آن‌ها خودشان تشخیص دادند بعد از این ناکامی حرفی نزنند.

باید به پرسپولیسی‌ها یادآوری کرد که آن‌ها هفته گذشته و بعد از تساوی در اهواز، علیرغم این که نتیجه برای هواداران راضی کننده نبود در میکسد زون غوغا کردند و تا می‌توانستند حرف زدند. از همه چیز. از دفاعی بازی کردن حریف. از نامهربانی هواداران میزبان و ... اما اینکه این بار در ورزشگاه آزادی سکوت پیشه کردند معنایش چیزی جز بی احترامی به اصحاب رسانه و البته هوادارانی که از تساوی ناراحت بودند نبود. پرسپولیسی‌ها می‌توانستند خیلی صادقانه به بازی نه چندان خوب و نتیجه دور از انتظاری که گرفتند عذرخواهی و از هواداران‌شان دلجویی کنند اما این کار را نکردند تا دلخوری‌ها بیشتر شود.

این خوب نیست که بعد از برد همه در نوبت مصاحبه باشند اما در ناکامی، یواشکی و بی توجه به خبرنگاران از گوشه میکسدزون عبور کنند و به رختکن بروند. اصلا شاید خیلی از هواداران پرسپولیس منتظر عذرخواهی بازیکنان هم نبودند و فقط دل‌شان می‌خواست دلیل این نمایش ضعیف را از زبان بازیکنان بشنوند. در تعامل بین باشگاه و هوادار این یکی از مناسبات تعریف شده و معمول است. چیزی که انجام نشدنش معنایی جز بی احترامی به هواداران نیست.  

۱۲    
آی اسپورت
2018-08-18 11:44:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر