فهرست
چرا خرید فالکائو یک قمار برای رئال محسوب می شد؟
چرا خرید فالکائو یک قمار برای رئال محسوب می شد؟

چرا خرید فالکائو یک قمار برای رئال محسوب می شد؟

رابین بیرنر- سایت گل

آی اسپورت- شایعات همچنان ادامه دارد. با توجه به آنچه در مطبوعات منتشر شده است، رادامل فالکائو مورد توجه چند باشگاه مطرح قرار دارد؛ از جمله منچستر سیتی، لیورپول و به ویژه رئال مادرید.  با این حال اگر این ستاره کلمبیایی در تابستان به باشگاهی دیگر انتقال یابد، یک قمار بزرگ برای باشگاه خریدار او خواهد بود.

این مهاجم گلزن در ماه ژانویهدچار آسیب دیدگی شدید شد و به شکل دراماتیکی مسیر پیشرفت او تغییر کرد. رباط زانوی این بازیکن در دیدار مقابل شاسلای در مسابقات جام حذفی فرانسه به شدت آسیب دید و این فالکائو علی رغم تلاش فراوان، نتوانست خود را به رقابت های جام جهانی برساند؛ مسابقاتی که می توانست اوج شکوفایی او باشد.

انتقال او به موناکو به معنای یک توقف کوتاه قبل از انتقال به مادرید بود، یک مرحله توقف اجباری که به او اجازه می داد، بدون نقض توافق آتلتیکو مادرید با باشگاه همشهری، بتواند به رئال مادرید بپیوندد. به نظر می رسد پس از مشکلات که برای زانوی او اتفاق افتاد، او در سواحل مدیترانه ای  فرانسه به خوبی دوران مصدومیت و درمان خود را سپری کرد.

فالکائو برای موناکو بازیکنی نیست که به راحتی از تیم خارج شود. پس از انتقال خامس رودریگس به مادرید، آنها به این مهاجم کلمبیایی، هم برای کیفیتش و هم برای پرستیژی که برای آنها به ارمغان می آورد، نیاز دارند.

انتقال گران قیمت خامس به پایتخت اسپانیا هم یکی دیگر از عوامل تعیین کننده است. تخمین زده می شود که انتقال این بازیکن بازیساز به ارزش 80 میلیون یورو انجام گرفته است که آنها را انتقال های بیشتر تقریبا بی نیاز کرده است.  مدیران موناکو تلاش زیادی کردند تا اثبات کنند که قوانین فرپلی مالی را رعایت می کنند. حتی آنها در این تابستان  به طور چشمگیری در هزینه های نقل وانتقالات خود صرفه جویی کرده اند.

و در حالی که هیچ الزامی در موناکو برای فروش او وجود ندارد، بعید است  که  این باشگاه به فالکائو با یک قیمت پایین اجازه خروج از باشگاه را بدهد. او برای موناکو 60 میلیون یورو هزینه داشت و قطعا موناکو اجازه نمی دهد که او با مبلغی کمتر از این به فروش برسد.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/760ec268c21.jpg\"
یک سال پیش، فالکائو برای هر باشگاه ضامن گلزنی بود، و در حالی که او شایستگی خود را در بازگشت از مصدومیت با به ثمر رساندن گل در برابر آرسنال در جام امارات نشان داد اما هنوز سوالاتی در رابطه با توانایی هایی او وجود دارد.

دوران او در موناکو براساس انچه از او در تیم های سابقش از جمله اتلتیکو مادرید دیده بودیم، یک فصل متوسط بود.. این انتظار می رفت که او کابوسی برای  مدافعان لیگ فرانسه باشد، اما حتی قبل از وقوع آسیب دیدگی  او بدترین فصل خود را پس از آمدن به اروپا سپری می کرد. درست است که او هنوز هم در مجموع آماری با بیش از یک گل در هر بازی را به جا گذاشت، اما او دیگر شبیه فالکائویی که چند ماه قبل از آن کل لالیگا را به همراه اتلتیکو وحشت زده می کرد، نبود.

و بعد از آن آسیب دیدگی از راه رسید؛ یکی از انواع آسیب دیدگی که شاید برای هر فوتبالیست حرفه ای اتفاق بیفتد. البته، برخی از این نمونه ها، مانند آلن شیرر، توانستند با موفقیت از مشکلات غلبه بر این آسیب دیدگی عبور کنند وتا پایان دوران خود بدون ترس از این مصدومیت به کار خود ادامه دادند، اما کسانی هم هستند که مجبور به تحمل کشمکش های طولانی با چنین مشکلی شدند.

به عنوان مثال رونالدوی برزیلی که در فاصله  بین نوامبر 1998 تا اواسط سال 2000 به علت مشکلات جدی زانویش تنها  توانست در 17 دیدار فوتبال در میادین فوتبال حضور یابد. هرچند پس از آن، او توانست در سال 2002 عنوان بازیکن سال را به دست آورد، اما او هرگز بازیکن ویرانگر قبل از آسیب دیدگی خود نشد.
این امر می تواند یک قمار ترسناک برای باشگاهی باشد که می خواهد 60 میلیون یورو و یا حتی بیشتر را به امید یک بازگشت درخشان بر روی فالکائو سرمایه گذاری کند. به خصوص اینکه این بازیکن دارای یک سابقه متوسط در لیگ فرانسه قبل از مصدومیتش است. مادرید در حال حاضر یک قرارداد جدید به کریم بنزما پیشنهاد کرده است، که نشان می دهد آنها اولویت های خود را براساس  ثبات قرار داده اند.

اگر فالکائو در فصل جدید لیگ فرانسه بدرخشد و نشان بدهد که مصدومیت شدیدی که او را برای چند ماه از میادین دور نگه داشت، تاثیری روی کیفیت گلزنی اش نداشته، آنوقت منچستریونایتد، رئال مادرید و سایر مشتریان او، در تابستان آینده با خیال راحت تری دست به جیب خواهند شد.

ترجمه: امین نیک بخش

     
آی اسپورت
2014-08-11 11:50:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر