فهرست
نفر به نفر با بازیکنان تیم ملی/ لشکر رسوخ ناپذیر برنده
نفر به نفر با بازیکنان تیم ملی/ لشکر رسوخ ناپذیر برنده

نفر به نفر با بازیکنان تیم ملی/ لشکر رسوخ ناپذیر برنده

آی اسپورت- بازی چهارم تیم ملی در مقدماتی جام جهانی هم تمام شد و طبق معمول بردیم و گلی هم نخوردیم. درست مثل بازی با ازبکستان، هیچکس در ورزشگاه یا پای تلویزیون تا مرز سکته نرفت که مبادا دروازه مان باز شود چون اصلا ضربه ای به سمت مان زده نمی شد که بخواهیم درباره خطرناک بودن یا نبودنش فکر کنیم.

 

علیرضا بیرانوند/ 6

یک روز آرام دیگر هم سپری شد. بیرانوند اگر با فرزندانش به پارک یا مراسم عزاداری می رفت، قطعا بیشتر از حضورش روی چمن آزادی برابر کره جنوبی به دردسر می افتاد. اگر یک نفر زحمت آوردن و کاشتن توپ های بیرون رفته را هم بکشد، بیرانوند دیگر هیچ کاری درون دروازه تیم ملی برای انجام دادن ندارد.

 

رامین رضاییان/ 8

پاس تک گل بازی را داد و در تمامی دقایق، حضوری فعال در نیمه زمین رقیب داشت. رضاییان با این نوع بازی، تا مدتها فیکس تیم ملی است و البته خطری را از جانب هیچ بازیکنی احساس نمی کند. رضاییان در فاز دفاعی هم موفق بود آنهم برابر سون هیونگ مین که مدافعان تیم گواردیولا را نابود کرد. تنها ایراد رضاییان که همچنان پابرجاست، ضربات سری است که در فاز دفاعی می زند و توپ ها را دقیقا می فرستد پشت محوطه جریمه به جای دفع شان به کناره ها.

 

جلال حسینی/ 7

رهبر خط دفاعی تیم ملی، با دستوراتش باعث شده دروازه مان حتی به خطر هم نیفتد. برابر کره جنوبی، حربه آفسایدگیری بارها امتحان شد و در همه موارد جواب داد. حسینی به عنوان مرد اول خط دفاعی با دستانش به سایر مدافعان دستور جلو و عقب رفتن می داد و این کار تاکتیکی را با موفقیت به سامان رساند. او در تنها تزلزل رضاییان در فاز دفاعی هم توپ را دفع کرد.

 

مرتضی پورعلی گنجی/ 8

حق با کی روش است که از بین منتظری و حسینی به یک نفر بازی می دهد تا کنار پورعلی گنجی زوج مرکز دفاع تیم ملی تشکیل شود. پورعلی گنجی بخصوص وقتی مهاجم 196 سانتیمتری کره ای وارد زمین شد، بیشتر درخشید. او بالاتر از کیم شین ووک همه ضربات سر را زد و به قدری در این عملیات موفق و متبحر بود که بازیکن کره ای خیلی زود از مرکز خط دفاعی به کناره ها رفت.

 

میلاد محمدی/ 7

هر بازی بهتر از بازی قبلی می شود. برابر کره جنوبی به نسبت بازی با ازبکستان و چین، بیشتر در حملات شرکت کرد و موفق هم بود. مهمترین فاکتور بازی محمدی این است که هم در دفاع و هم در حمله، به خوبی می تواند از بازیکن مقابلش خطا بگیرد. تنها تزلزل او زمانی بود که در حوالی دقیقه 80 مجبور شد با مهاجم بلندقد کره ای در مصاف هوایی شرکت کند که موفق نبود.

 

سعید عزت اللهی/ 8

بی نقص و زیبا. با او، خط میانی تیم ملی حداقل برای یک دهه و نیم آینده بیمه شده است. عزت اللهی را می توان با همان عبارتی توصیف کرد که هواداران رم برای استروتمن استفاده می کنند؛ ماشین لباسشویی. بازیکنی که جلوی مدافعان تیم ملی بازی می کند و اجازه کوچکترین مانوری به بازیکنان هجومی حریف نمی دهد. عزت اللهی برابر کره کمتر از بازیهای قبلی در کارهای هجومی شرکت کرد.

 

احسان حاج صفی/ 8

در پست جدید، تولد دوباره ای را تجربه می کند. حاج صفی بازیکنی است که به دلیل کوتاه بودن پایین تنه، نیاز به فضا دارد برای دریبل زدن. کی روش هم با بردنش به مرکز زمین، این فضا را به او داده است. روی هیچ بازیکنی به اندازه او در این بازی خطا نشد. حاج صفی مرد ریتم دهنده تیم ملی است و همان دیواری که کی روش برای سمت چپ بین محمدی و امیری نیاز دارد.

 

علیرضا جهانبخش/ 7

بدشانس بود که گل نزد و ضربه اش را دروازه بان کره جنوبی برگشت داد. جهانبخش البته کمی هم باید دقتش در زدن ضربات آخر را بیشتر کند. اولین موقعیت تیم ملی روی ضربه او رقم خورد و شماره 18 در دقایق بعدی هم یک توانایی دیگر را نشان مان داد؛ او بارها با شیفت شدن به مرکز زمین، مدافع کره را با خود همراه کرد تا فضا برای حرکت رضاییان و دژآگه فراهم شود درست مثل صحنه گل.

 

اشکان دژآگه/ 6

نبودنش در ترکیب تیم ملی را نمی تواند تحمل کرد ولی دژآگه فعلی آشکارا از شرایط آرمانی دور است. برابر کره در چند صحنه، اصرار عجیبی به دریبل زدن و عبور از بازیکنان مستقیمش داشت که چندان هم موفق نبود. در دقایق پایانی هم به پیشانی خط حمله رفت ولی دیگر رمق و توانی برای نگه داشتن توپ نداشت. همین دژآگه نصفه و نیمه اما برای تیم ملی لازم است تا توپ را نگه دارد و تیم را بالانس کند.

 

وحید امیری/ 7

او دقیقا همان کارهایی را می کند که کی روش و کادر فنی از او خواسته است و این اصلا موضوع کوچکی نیست. امیری وظیفه دارد مدافع حریف را پرس کند تا جلو نیاید که برابر کره دقیقا همین کار را انجام داد. او وطیفه دارد اولین بازیکن تیم ملی بعد از مهاجم باشد که ضدحمله را شروع می کند که این کار را هم انجام می دهد. امیری وظیفه دارد روی خط طولی در سمت چپ، مالکیت توپ را نگه دارد که این کار را هم خوب بلد است.

 

سردار آزمون/ 6

یک گل زد، یک گل 3 امتیازی با ضربه ای فوق حرفه ای. روی آن صحنه، هر مهاجمی بود که فقط با همان نوع ضربه می توانست دروازه را هدف قرار دهد درست مثل کاری که سردار کرد. ولی آزمون در سایر دقایق بازی، اصلا خوب نبود. 3 بار درون محوطه جریمه نتوانست توپ را در موقعیتی فوق العاده کنترل کند. 3 بار هم با خودخواهی محض مالکیت توپ را از تیم ملی گرفت درحالیکه برتری عددی در یک سوم دفاعی کره جنوبی با ما بود و آزمون با یک پاس می توانست کار را تمام کند.

 

مهدی طارمی/ 7

دقایق زیادی در زمین نبود ولی در همین زمان کم هم خصیصه بازی اش را نشان داد؛ تعقیب توپ تا لحظه آخر. در یک صحنه اگر کمی خوش شانس تر بود می توانست از اهمال مدافع و دروازه بان کره استفاده کند. در لحظه پایانی بازی هم طبق معمول کنترلش را از دست داد ولی جلوی از دست رفتن توپ و تغییر مالکیت را گرفت.

 

آندرانیک تیموریان/ 6

کی روش در لحظات پایانی بازی به این تئوری فکر می کرد که کره نباید در دو چهارم میانی زمین صاحب توپ شود. پس آندو به زمین آمد تا این اتفاق نیفتد که نیفتاد. آندو البته در یک صحنه با خودخواهی اقدام به زدن شوت کرد درحالیکه می توانست و باید رضاییان را صاحب توپ می کرد. در دقایق پایانی، تیم ملی برای مهار مهاجم قدبلند کره ای ها عقب کشید پس نیاز به یک جنگجو در مرکز زمین داشتیم تا هافبک های کره با خیال راحت اقدام به بازیسازی و ارسال توپ های بلند نکنند؛ کاری که آندو با روحیه همیشگی اش انجام داد.

 

کارلوس کی روش/ 9

ویم کیفت، مهاجم هلند در همان بازی اول یورو 88 مصدوم شد. رینوس میشل به فن باستن جوان بازی داد و او برابر انگلیس هت تریک کرد. کیفت خوب شد و در بازی بعدی، درحالیکه همه پیش بینی می کردند کیفت بازی کند و فن باستن روی نیمکت باشد، هر دو نفر بازی کردند و گل زدند. میشل بعد از بازی گفت، مهمترین گل بازی را وقتی زدیم که حریف با دیدن ترکیب مان گیج شد. کی روش هم دقیقا مثل میشل، گل اول و مهمترین گل بازی را زمانی زد که ترکیبش مشخص شد. آزمون و دژآگه و جهانبخش برگشتند ولی آندو نبود و حاج صفی دوباره هافبک دفاعی بود. اشتلیکه قبل از اینکه تغییرات ایران نسبت به بازی با ازبکستان را تجزیه و تحلیل کند، گل را خورد و کار همانجا تمام شد. اصولا بردن تیم کی روش وقتی با یک گل از حریفش جلوست، کار زیادی سختی برای آسیایی هاست. کی روش برابر کره و قبل ترش جلوی ازبکستان، ورژن جدید تیمش را رونمایی کرد؛ تیمی که مزخرف است اگر بگوییم فقط دفاع می کند. تیمی که به دو رقیب اصلی اش در مقدماتی جام جهانی حتی فرصت زدن یک ضربه داخل چارچوب را نمی دهد و آنها را «خوش شانس» هم می کند که دروازه شان فقط یک بار باز می شود.

۴۴ ۲  
آی اسپورت
2016-10-11 21:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
برزو
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵، ۰۸:۳۲
يه قرارداد مادام العمر بايد با كيروش منعقد بشه
۳
همه ي مخالفان كيروش يك نفره!
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۳۲
تمام افرادي كه در سايت آي اسپورت بر ضد كارلوس كيروش سرمربي تيم ملي كامنت ميذارن يك نفره به اين دلايلي كه عرض ميكنم: 1- اين شخص كه با اسامي مختلف اعم از امين و علي و حسن و اميد و ... كامنت ميذاره طرفدار پرسپوليس هست و به طرز واضحي از شيوه ي بازي تيم ملي در زمان برانكو تعريف و تمجيد ميكنه. به نظرتون عجيب نيست كه تمام مخالفان كيروش طرفدار برانكواند؟ يك كامنت نميتونيد از اين شخص پيدا كنيد كه از تيم ملي زمان دايي، قلعه نوعي يا قطبي تعريف كرده باشه و بيشتر تمجيدهاش مربوط به تيم ملي زمان برانكو هست. 2- بعضي نظراتي كه ارسال شده در زمان تقريبا يكساني ارسال شده (به فاصله ي 4-5 دقيقه كه در ورژن جديد سايت اي اسپورت اين زمان بين ارسال دو كامنت متوالي ذيل هر پست وجود داره و البته با توجه به اينكه نوشتن 4-5 خط كامنت همين مدت زمان ميبره طبيعيه كه اين دو كامنت كه به فاصله ي 4-5 دقيقه ارسال شده كار يه نفر بوده) و مثلا يك بار با يه اسم و يك بار ديگه نظر مشابهي با يه اسم ديگه 3- تازه تيم كره جنوبي رو برديم و الان كه موقع شادي و تعريف و تمجيد هست اما اگه دقت كنيد تعداد مخالفان و معترضان كيروش خيلي زياد شده و با انتشار هر مطلبي در مورد تيم ملي سريع ميبينيم 2-3 نفر از تيم ملي و كيروش انتقاد كردند! و در حالي كه طبيعتا بايد اكثر كامنتها بعد از اين دو برد ارزشمند شامل تعريف و تمجيد از تيم ملي و كيروش باشه اما دقيقاً برعكسه! به نظر شما اين حجم از انتقاد اونم بعد از دو برد متوالي كه يكي اش در تاشكند بوده عجيب نيست؟ اگه ميباختيم اين دوستان ميخواستند چيكار كنند؟؟؟پس معلومه شخص كامنت گذارنده يك نفره فقط كه با اسامي مختلف كامنت ميذاره تا به حرف خودش وجهه بده كه اره ما منتقدان خيلي هستيم!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر