فهرست
تصمیم جدید فیفا: حذف ایجنت ها از دنیای فوتبال
تصمیم جدید فیفا: حذف ایجنت ها از دنیای فوتبال

تصمیم جدید فیفا: حذف ایجنت ها از دنیای فوتبال

آی اسپورت - فیفا تصمیماتی را مبنی بر انجام اصلاحات در امور مرتبط با کارگزاران بازیکنان (FIFA Players Agents) و شخصی به نام واسطه نقل و انتقالات بازیکن و تیم (Intermediarie) را گرفت. این قوانین جدید برای ارائه خدمات مناسب تر به بازیکنان و باشگاهها در رابطه با انعقاد قراردادها و توافق های آنها است.

بنا بر اعلام فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا همانند سیستم کارگزاران نقل و انتقالات فیفا، سیستم ثبت اظهارنامه ها نیز باید در سطح فدراسیون ها اعمال شود که در آن مشخصات واسطه برای هر نقل و انتقالی که در آن دخیل است، ثبت شود. این اظهارنامه شامل اصول ضروری در ارتباط با آئین نامه جدید است و با امضای آن، واسطه تأیید می کند که از قوانین و آئین نامه های فیفا، کنفدراسیون فوتبال های محل فعالیت و فدراسیون مربوطه پیروی کند.

همچنین در هر قراردادی که بین واسطه نقل و انتقالات با بازیکن و یا تیم منعقد می شود، باید حداقل اطلاعات بازیکن و باشگاه نیز در آن ذکر شود. این قوانین جدید برای شفافیت در طول فعالیت واسطه نقل و انتقالات بازیکن و تیم است. فدراسیون ها مؤظف به اطلاع رسانی لیست واسطه های نقل و انتقالات بازیکن و تیم به صورت سالیانه از طریق سایت رسمی خود هستند. واسطه نقل و انتقالات نمی تواند در زمینه مشاغل مرتبط با فوتبال فعالیت داشته باشد.

قوانین واسطه نقل و انتقالات بازیکن و تیم از اول آوریل 2015 (12 فروردین ماه 1394) لازم الاجراست و این به معنای پایان فعالیت تمامی کارگزاران نقل و انتقالات فیفا از تاریخ فوق است.

شایان ذکر است که از تاریخ فوق کلیه قراردادهای منعقد فی مابین بازیکنان و کارگزاران از اعتبار ساقط است.

این تصمیم در آخرین کنگره فیفا که همزمان با شروع مسابقات جام جهانی 2014 برزیل در این کشور و در تاریخ 11 ژوئن 2014 برگزار شد، گرفته شده است. در کنگره 64 فیفا این موضوع را به تایید هیات رئیسه فیفا رسید.

     
آی اسپورت
2014-08-11 12:12:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر