فهرست
خشت اول محکم گذاشته شد
خشت اول محکم گذاشته شد

خشت اول محکم گذاشته شد

آی اسپورت- حسابگری یکی از عادت‌های غیر قابل ترک برانکو ایوانکوویچ و تیمش شده است. پرسپولیس در حالی به مصاف نفس‌قارشی ازبکستان رفت که به نظر می‌آمد تغییراتی نسبت به بازی خود در برابر نفت آبادان داشته باشد و گمان می‌رفت برانکو در آن بازی تاکتیک خود را پنهان کرده است، اما سورپرایز برانکو بی‌سورپرایزی بود. پرسپولیس با همان ترکیب آشنا و با استفاده از سیستم 2-4-4 خود به میدان رفت. 

قدرت بدنی تیم ازبکستانی سلاح مخربی علیه تیم پرسپولیس می‌توانست باشد و شاید به همین دلیل بود که برانکو از هافبک‌های فانتزی خودش مسلمان و رسن و دو هافبک تازه از بند مصدومیت در آمده خودش یعنی نور الهی و کامیابی‌نیا بهره نمی برد.
مثلث محرمی و احمدزاده و ماهینی در نیمه اول بسیار موفق عمل کردند و صادق محرمی که

ترافیک میانی را می‌بیند و این احتمال را می‌دهد که جا برای ماهینی در این نقطه تنگ شود آنقدر خوب بازی می‌کند که فکر بازگشت ماهینی به دفاع راست به نظر خیلی دور می‌آید.
احمدزاده هم می‌داند که با کوچکترین غفلتی باید جای خودش را در میدان از دست بدهد و از این رو این دو زوج بسیار عالی در سمت راست عمل کردند اما اوضاع در سمت چپ چندان این گونه نبود. نسف‌قارشی بارها سمت چپ پرسپولیس را مورد تهاجم خود قرار داد و انصاری پاس‌های اشتباه زیادی داد و این که امیری سازنده گل اول پرسپولیس بود اما این اتفاق در زمانی رخ داد که او در سمت راست تیم صاحب توپ شد. البته گل سوم هم از سمت چپ پایه ریخته شد و پاس انصاری به علیپور ترکیب گل سوم را به‌وجود آورد اما در سمت چپ حفره بزرگی در هنگام ضد حمله وجود داشت.

ربیع خواه چون همیشه درزگیر حفره‌های بین خط میانی و قلب دفاع پرسپولیس بوده و اولین بازیکنی بود که در هنگام از دست دادن توپ در فاز تهاجمی چون اولین سلحشور برای حفظ قلعه پرسپولیس وارد عمل می‌شد. ماهینی بیشتر به سمت راست گرایش داشت و پرسپولیس خلا مردی که بتواند توپ را در فاز تهاجمی از خط دفاع به دو مهاجم و یا وینگرهای سرعتی و تکنیکی چپ و راستش داشته باشد را به‌خوبی حس می‌کرد.

برانکو ایوانکوویچ حق داشت که در مصاحبه پس از بازی از عملکرد خط حمله‌اش راضی باشد. هر سه گل بازی را مهاجمین این تیم زدند مردان خط حمله پرسپولیس جنگنده و خطرناک هستند. خشت اول برای سرخ‌های تهران خوب گذاشته شد سه گل زده و بدون گل خورده و کسب سه امتیاز اتفاق بسیار خوبی برای قهرمان ایران و صدرنشین لیگ‌مان است.

۷۶ ۹  
آی اسپورت
2018-02-13 22:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
قارچ خورهای ازبک تیمی در حد سیاه جامگان
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۵۸
تیم قارچ خور های ازبکستان رو تو آزادی بردین جو گیر شدین. این تیم حتی از گسترش فولاد و پدیده هم ضعیفتر بود.
۵ ۳
Saees
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۱۷
حالا شما به کارمندای تعاونی عربستان (التعاون) که پارسال همگروهش بودین ببخش خخخخ
۸
مهدی
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۴
و این تیم همون تیمی بود که شما باهاش تو آزادی باهاش صفر صفر کردید
666666
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۴۲
این تیم همونی بود ک شما در آزادی باهاش مساوی کردید
۱
نسسسف قارچی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۰۷
تیم اول درپیت بود بله لنگ اینطوری شانس میاره!
۳ ۲
علی
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۳۴
بسوز جانم بسوز!!!!
۸
111
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۳۷
شانس یعنی بازیکن حریف گل به خودی بزنه و با استفاده از همون یه مساوی شانسی و باداورده بگیری خخخ
۲
ساحل
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۳۲
علیپور واقعا داره کم کم دست نیافتنی میشه...باریکلا به تو پسر...با هر دو پات گل میزنی...خدا حفظت کنه
فرهاد
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۲۸
ربیع خواه به چشم نمیاد ولی واقعا عالی وظائفش رو انجام میده . امیری هم به چشم میاد و هم عالی کار میکنه . خط حمله هم مکمل خوبی برای هم هستن . الباقی نفرات هم با تمام وجود در دفاع و حمله هستند . برانکو هم که حرف اول رو میزنه . پیروزی در اولین دیدار که همیشه سخته مبارک مردم ، هواداران و علی کریمی و تقدیم به هادی نوروزی عزیز ، همایون بهزادی سر طلایی و سایر غایبان از دست رفته
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر