فهرست
سرمربی استقلال شاکی از حاشیه سازان/ قلعه نویی: با هواپیما به اصفهان می رویم
سرمربی استقلال شاکی از حاشیه سازان/ قلعه نویی: با هواپیما به اصفهان می رویم

سرمربی استقلال شاکی از حاشیه سازان/ قلعه نویی: با هواپیما به اصفهان می رویم

آی اسپورت- بعد از سقوط هواپیمایی آنتونوف که روز گذشته در تهران اتفاق افتاد، برخی رسانه ها خبر دادند که بازیکنان استقلال تهدید کرده اند با هواپیما به اصفهان نمی آیند. همین مساله موجب دلخوری امیر قلعه نویی شده است، تا جایی که اینطور درباره اش صحبت می کند: «جا دارد در ابتدا به خانواده داغدار حادثه هواپیمای آنتونوف تسلیت بگویم. این حرف ها چیست. چرا باید در آستانه بازی مقابل سپاهان جو و شرایط تیم را برهم بریزند. تیم ما همبستگی زیادی دارد و چنین شایعاتی به روند کارمان لطمه نخواهد زد.»

او افزود: «نه درخواستی شده و نه از سوی بازیکنان چنین موضوعی مطرح شده که با هواپیما نیایند. کل تیم استقلال روز چهارشنبه با یک پرواز عازم اصفهان می شود و انتشار چنین شایعاتی در آستانه بازی مقابل سپاهان جالب نیست.»

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-11 17:31:47
نظر دهید

۲ نظر
SARVARE lONGI
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۵
آگه راس می گی با همون هواپیمای سپاهان گور برین
4444
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۱۹
تماشا: دوپینگ ورزشکاران و فوتبالیست ها در ایران موضوع تازه ای نیست اما با این حال مبارزه جدی با این مقوله در کشور ما قریب به 10 سال است که آغاز شده و با حرفه ای شدن لیگ برتر فوتبال کشور کمیته ضددوپینگ نیز در فدراسیون فوتبال کار خود را آغاز کرد. این کمیته اولین بار در لیگ پنجم مچ یک بازیکن را گرفت و پس از آن رفته رفته مبارزه با دوپینگ شکل جدی تری به خود گرفت اما با این حال بسیاری بر این باورند که دوپینگ در فوتبال بیش از آن چیزی است که امروز همگان شاهد آن هستند .

اولین دوپینگی های ایران

در فصل 75-1374 "پرسپولیس" به سرمربیگری «استانکو پاپلکوویچ» کروات در جام باشگاه های آسیا شرکت کرد.

"فرشاد فلاحت زاده" و "خداداد عزیزی" به عنوان یار کمکی به ترکیب سرخ ها اضافه شدند. در این بازی ها و آزمایش هایی که زیر نظر AFC برگزار شد جواب آزمایش دوپینگ فرشاد فلاحت زاده و "نعیم سعداوی" مثبت اعلام شد.

البته این دو نفر زیر بار این اتهام نرفتند و تقصیر را به گردن گوشت هایی که مصرف میکردند، انداختند. اما به هر شکل چه از مواد نیروزا استفاده کردند و چه استفاده نکردند و تقصیر قصابی ها بود این دو نفر "اولین دوپینگی های فوتبال ایران" شناخته می شوند که شناسایی شدند!

یک دروازه بان، اولین قربانی

"مهدی واعظی" اولین فوتبالیست ایران بود که دوپینگ او توسط کمیته مبارزه با دوپینگ شناسایی شد. او در اردوی تیم ملی تست داد و جواب مثبت بود. به این ترتیب واعظی تیم ملی و جام جهانی 2006 آلمان را از دست داد. واعظی در آینده بازهم محروم شد.

ستاره ای که دوپینگی بود!

"حمید شفیعی" در فوتبال ایران چهره شد. او در ذوب آهن مهاجم توانایی نشان داد. اما در سپاهان هرگز موفق نبود. رابطه او با "لوکا بوناچیچ" خوب نبود. در همین سال دوپینگ او هم مثبت درآمد.

شفیعی پس از طی کردن دوران محرومیت به استقلال آمد اما در لیگ هفتم او ناکام بود و پس از آن رفته رفته از سطح اول فوتبال محو شد.

اولین لژیونر دوپینگی

ح.ک لژیونر فوتبال ایران در لیگ ترکیه بود که به جرم دوپینگ محروم شد و برگشت خورد. البته خودش زیر بار اینکه دوپینگ کرده نرفت.

بار دیگر در لیگ نهم حرفه ای و دوران مربیگری حمید استیلی در استیل آذین بود که جواب آزمایش دوپینگ او مثبت اعلام شد اما بعد از آن به دلیل وجود ناخن در نمونه جواب از اعتبار ساقط شد!

این لژیونر به دلایل نامعلوم خیلی زود از فوتبال خداحافظی کرد.

دوپینگ دسته جمعی!

در لیگ هفتم حرفه ای که "وینکو بگوویچ" سرمربی پاس همدان بود، دو بازیکن این تیم به اتهام دوپینگ محروم شدند. "سعید دقیقی" و "امیر ابوچا" دوپینگی های پاس معرفی شدند.
"رضا چلنگر" مترجم بگوویچ هم سر همین پرونده و دست داشتن در ماجرای دوپینگ محروم شد.

مسی هم دوپینگی بود!

"علی مولایی" در مس کرمان چهره شد. تیم تحت هدایت "فرهاد کاظمی" بود و کاظمی به او لقب "مسی" داده بود. اما خیلی زود مشخص شد این پدیده دوپینگی است و دو سال محروم شد.

دوبار دوپینگ، یک بار محرومیت

"محسن بیاتی نیا" یک فصل بد را در استقلال مرحوم "حجازی" تجربه کرد و با آمدن "قلعه نویی" رفتنی شد.

برای اولین بار فصل قبل جواب آزمایش دوپینگ او مثبت اعلام شد، اما بعد مشخص شد به واسطه تصادفی که چندی قبل داشت و داروهایی که برای درمان استفاده کرده بود این اتفاق افتاده است. به این ترتیب محسن تبرئه شد.

عجیب ترین دوپینگ دنیا!

اما جالب تر از همه دوپینگ دروازه بان سوم ذوب آهن است! "عباس قاسمی" که این فصل خیلی به ندرت نیمکت نشین بود و اغلب اوقات را روی سکوها سپری می کرد به جرم دوپینگ محروم است و الان هم دوران محرومیت خود را پشت سر می گذارد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر