فهرست
۱۰ جمله خاطره‌انگیز دیگو مارادونا
۱۰ جمله خاطره‌انگیز دیگو مارادونا

۱۰ جمله خاطره‌انگیز دیگو مارادونا

آی اسپورت - مارادونا در طول تاریخ فوتبالی و زندگی‌اش نقل قول‌های جنجالی زیاد داشته که از بین آن‌ها ۱۰ نقل قول معروف و جالب شماره ۱۰ پیشین آلبی‌سلسته را مرور خواهیم کرد.

 

۱– پاهایم را بریدند (پس از اطلاع از محرومیتش به دلیل مثبت بودن نتیجه آزمایش دوپینگ در جام‌جهانی ۱۹۹۴)

۲– من یک برتری نسبت به سیاستمداران دارم: آنها عمومی ‌و معروف هستند و من محبوبم (سال ۱۹۹۶ در کتاب «دیگو گفت»)

۳– دیگو؟ برای یکشنبه می‌رسی؟ به بانک می‌روی؟ بله به بانک رفتن مثل گرفتن نقره یا حیوان وحشی است (این پاسخی بود که دیگو در سال ۱۹۹۶ به سوال یکی از خبرنگاران داد!)

۴– پله یک برده است. او قلبش را به فیفا فروخت و پس از آن زمانی که فیفا به او پشت پا زد، می‌خواهد با ما بازیکنان دوست شود. ولی او کورخوانده هیچ سیاهی‌ای نیست که محو شود (سال ۱۹۹۷)

۵– هر اتفاقی که بیفتد و هرکسی که مربی شود، همه دنیا می‌دانند که پیراهن شماره ۱۰ تیم ملی مال من خواهد بود، برای همیشه (سال ۱۹۹۸)

۶– پیروز شدن مقابل ریورپلاته در سوپرکلاسیکو مثل این است که مادرت صبح تو را با یک بوسه از خواب بیدار کند، دلنشین و شیرین (پیش از دیدار بوکاجونیورز – ریورپلاته در سال ۲۰۰۰)

۷– من اشتباه کردم و هزینه‌اش را هم پرداخت کردم ولی خدشه‌ای به توپ وارد نمی‌شود (در بازی بزرگداشت او که ۱۰ نوامبر سال ۲۰۰۱ برگزار شد)

۸– در یکی از محله‌های خصوصی بوینس آیرس رشد کردم. خصوصی از نظر آب، برق و تلفن (در بازدیدش از بولیوی در سال ۲۰۰۴)

۹– من معتاد به مواد مخدر بوده، هستم و خواهم بود. کسی که در مواد مخدر غوطه‌ور است، هر روز باید با آن مقابله کند (سال ۱۹۹۶)

۱۰– این برد چیزی بیشتر از یک مسابقه فوتبال بود و ما یک کشور را شکست دادیم (پس از پیروزی در دیدار معروف آرژانتین و انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶)

 

خبر ورزشی 

۴    
آی اسپورت
2020-11-26 21:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر