فهرست
بازتاب عصبانیت استراماچونتی در ایتالیا
بازتاب عصبانیت استراماچونتی در ایتالیا

بازتاب عصبانیت استراماچونتی در ایتالیا

آی اسپورت - در ادامه رقابت های هفته دوم لیگ برتر نوزدهم استقلال تهران در ورزشگاه بنیان دیزل مهمان ماشین سازی تبریز بود و در پایان با کاشته تماشایی اتابک زارعی در دقیقه 95 مغلوب شاگردان رسول خطیبی شد. اتفاق عجیب این دیدار اما بعد از پایان مسابقه و در سالن کنفرانس خبری رخ داد؛ جایی که آندره‌آ استراماچونی به دلیل برخی مسائل رخ داده از کوره در رفت و در پایان نیز با عصبانیت نشست را ترک کرد. وبسایت مطرح "فوتبال ایتالیا" در گزارشی به پیامدهای نخستین حضور استراما در ایران پرداخته که در ادامه می‌خوانیم:

آندره‌آ استراماچونی سرمربی استقلال زمانی که با خشم از باشگاه به دلیل حضور نداشتن یک مترجم در کنار خود انتقاد کرد، لحظاتی از رفتارهای تراپاتونی، گتوزو و مالسانی را به یاد آورد. استراماچونی در ماه ژوئن سرمربی استقلال شده اما در همین مدت کم هم زمزمه هایی مبنی بر خروج او از باشگاه به دلیل اختلافات بر سر عملکرد مدیران در نقل و انتقالات به گوش رسیده بود. با این حال او در استقلال ماندنی شد تا در بازی نخست فصل روی نیمکت آبی پوشان حضور یابد، دیداری که استراما بعد از شکست 1-0 تیمش برابر ماشین سازی تبریز کنترل خود را از دست داد.

سرمربی سابق اینترمیلان و اودینزه که با انگلیسی دست و پا شکسته در کنفرانس خبری بعد از بازی حضور یافته بود، چنین گفت:  «احترامی وجود ندارد. درباره بازی، بسیار ساده است. ما بسیار بد شروع کردیم، ماشین بسیار بهتر آغاز کرد. یک موقعیت بزرگ در دقیقه اول یا دوم داشتند. دقیق به خاطر ندارم. حسینی (دروازه بان استقلال) واکنش های خوبی داشت. بعد از آن ما بازی را به دست گرفتیم، واکنش خوبی نشان دادیم، موقعیت هایی داشتیم و برای زدن گل تلاش کردیم.

در نیمه دوم، ماشین هرگز از خط نیمه هم عبور نکرد. اما متاسفانه به اشتباه خودمان 1-0 بازنده شدیم. ما شایسته شکست نبودیم. از رفتار برخی از بازیکنان ثابت دلسرد شدم. این چیزی است که باید جلوی آن را بگیریم. اما این فوتبال است. اگر داور خوب باشد، برای ما خوب است. درباره من، باید بگویم که دو ماه پر از مشکلات را پشت سر گذاشتم. تسلیم نمی‌شوم اما چیزی که امروز رخ داد بی احترامی به من و حرفه من بود. چرا که در نخستین بازی من مترجمم را از من گرفته اند. این چیست؟ کارشکنی؟ اما من تسلیم نخواهم شد. برای هواداران این جا خواهم ماند چون استقلال طرفداران فوق العاده ای دارد. تبریک به ماشین سازی و همین. از شما بسیار ممنونم.»

خشم استراماچونی یادآور عصبانیت برخی دیگر از مربیان ایتالیایی نظیر جنارو گتوزو (OFI)، جیووانی تراپاتونی (بایرن مونیخ) و آلبرتو مالسانی (پاناتینایکوس) را به خاطر آورد. (فوتبال ایتالیا ویدیوی هر 4 اتفاق و خشمگین شدن این مربیان را هم ضمیمه گزارش خود کرده است)

 

90tv 

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-08-24 08:40:00
نظر دهید

۱ نظر
دلال چونی
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۰۷:۲۶
خوراک کیسه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر