فهرست
اولین گل، اولین امتیاز و اولین اخطار سردار در فصل جدید/ آزمون: گلم آزمونی بود نه زلاتانی!
اولین گل، اولین امتیاز و اولین اخطار سردار در فصل جدید/ آزمون: گلم آزمونی بود نه زلاتانی!

اولین گل، اولین امتیاز و اولین اخطار سردار در فصل جدید/ آزمون: گلم آزمونی بود نه زلاتانی!

امیر اسدی

وقتی در هفته اول و بازی افتتاحیه لیگ روسیه، تیمش مقابل اسپارتاک یکی از مدعیان سنتی فوتبال روسیه گلباران شد، با چشمانی اشکبار پا به رختکن گذاشت. اشک‌هایی که نشان می‌دادند مسی ایرانی هنوز هم غرق در عواطف و احساسات یک بازیکن جوان است. در تابستان داغ اروپا شایعات هیجان انگیز فراوانی درباره حضورش در یک تیم بزرگ شنیده می‌شد و هر روز نام‌های جذابی از آرسنال و لیورپول در انگلیس و میلان و یوونتوس در ایتالیا و البته بارسای بزرگ به گوش می‌رسید اما در نهایت هیچ‌کدام از این رویاهای طلایی تعبیر نشدند تا سردار فوتبال ایران برای یک فصل دیگر در روبین کازان باقی بماند. بعد از شکست 4 - صفر هفته نخست و تک موقعیت‌هایی که آزمون ساخت و البته به تور نرسید، نوبت به بازی هفته دوم برابر ترک گروزنی رسید. آزمون می‌دانست که اگر می‌خواهد دوباره در رختکن گریه و زاری نکند، باید تمام هنرش را در مستطیل سبز به کار بگیرد. هنری که از او ستاره میدان ساخت و به روبین کازان کمک کرد تا از شکست، فرار و اولین امتیاز خودش را در فصل جدید کسب کند.
سردار در این بازی از ابتدا به زمین رفت و در دقیقه 87 گل تساوی روبین کازان را به ثمر رساند تا جلوی شکست تیمش مقابل ترک گروزنی را بگیرد. گل آزمون در این دیدار دویستمین گل خارج از خانه باشگاه روبین کازان بود. آزمون درباره این گل می‌گوید: «ما موقعیت‌هایی داشتیم که دروازه حریف را باز کنیم اما آنها یک گل زدند تا ما سراپا حمله شویم. خوشحالم که توانستم گل تساوی را در دقایق پایانی بزنم. تیم ما به این گل نیاز داشت چون اگر این گل را نمی‌زدیم، دومین شکست متوالی را کسب می‌کردیم و این برای روبین کازان خیلی بد بود. قرعه به نام من افتاد که دروازه ترک را باز کنم و از این بابت خیلی خوشحالم.»
گل سردار شبیه گل‌های زلاتان ابراهیموویچ بود؛ مهاجم سوئدی پاری سن ژرمن که در به ثمر رساندن این گل‌ها تخصص دارد. سردار در پاسخ به این سوال که گلت زلاتانی بود، به شوخی می‌گوید: «گلم آزمونی بود نه زلاتانی. از شوخی گذشته باید بگویم که من از مهاجمان بزرگ دنیای فوتبال الگوبرداری می‌کنم تا به بهترین شکل برای روبین کازان بازی کنم.»
سردار می‌توانست در این بازی درخشش خود را کامل کرده و سه امتیاز شیرین به تیمش هدیه کند. ستاره ایرانی می‌توانست یک گل دیگر هم به ثمر برساند اما ضربه او به تیرک دروازه اصابت کرد. سردار با حسرت از این ضربه صحبت می‌کند: «آخ، چه می‌شد اگر ضربه‌ام به داخل دروازه می‌رفت. توپ را از میان پای دروازه‌بان زدم اما لحظه آخر به پای او سابید و کمی تغییر جهت داد. این هم از بدشانسی من بود که این توپ به گل تبدیل نشد.»
بعد از به ثمر رساندن گل، سردار آزمون با دست خود علامت قلب را نشان داد. او در این باره می‌گوید: «این اولین گل من بعد از نامزدی‌ام بود. به همین دلیل این گل را به همسرم و البته خانواده‌ام تقدیم کردم. امیدوارم از این به بعد هم بتوانم در گلزنی موفق باشم.»
اما بازی بعدی روبین کازان. سردار می‌گوید: «به مسکو آمدیم. یک روز استراحت داده‌اند تا ریکاوری کنیم. دو روز دیگر هم در مسکو می‌مانیم تا به مصاف آرسنال تاله برویم. امیدوارم بتوانیم در این بازی نتیجه بگیریم و اولین برد خود را کسب کنیم.»

بیلیاتدینف: به گل‌های آزمون نیاز داریم
رینات بیلیاتدینف، سرمربی روبین کازان از عملکرد مهاجم ایرانی تیمش راضی است. او از اینکه پای مهاجم جوان تیمش در هفته‌ دوم لیگ روسیه به گل باز شد، ابراز رضایت کرد و گفت: «این مهاجم جوان در هفته‌های باقیمانده لیگ روسیه نیز گلزنی خواهد کرد. از عملکرد آزمون در این دیدار کاملا راضی هستم، هر چند او می‌توانست گل دوم را نیز به ثمر برساند. سردار نسبت به فصل گذشته پیشرفت بیشتری کرده و به خاطر همین است که من او را به عنوان مهاجم نخست خود انتخاب کردم. باشگاه کاملا به آزمون اعتماد دارد و مطمئن است که او می‌تواند در ادامه فصل نیز روند گلزنی خود را ادامه دهد.»
سرمربی روبین‌کازان از آزمون به عنوان یکی از بازیکنان کلیدی تیمش یاد می‌کند: « ما برای موفقیت به حضور و البته گل‌های آزمون نیاز داریم اما فعلا هفته‌ دوم لیگ است و نباید انتظار زیادی از ما داشت.»

     
آی اسپورت
2014-08-11 18:59:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر