فهرست
آلمان از فرمول یک خارج شد!
آلمان از فرمول یک خارج شد!

آلمان از فرمول یک خارج شد!

آی اسپورت- رئیس پیست اتومبیلرانی «هوکنهایم» آلمان اعلام کرد که دیگر در این پیست، گرندپری فرمول یک برگزار نخواهد شد. گیورگ سایلر، رئیس پیست اتومبیلرانی «هوکنهایم» آلمان پس از به نتیجه نرسیدن مذاکراتش با رئیس مسابقات فرمول یک قهرمانی جهان، اعلام کرد که دیگر در این پیست، گرندپری فرمول یک برگزار نخواهد شد.

سایلر گفت: پیشنهای که رئیس فرمول یک به من داد در برگیرنده ریسک برگزای گرندپری نبود در حالی که پوشش ریسک مسابقات، جزو شروط اولیه میزبانی است. در هر حال جای تاسف دارد ولی تعجب نکردم که بر سر تاریخ برگزاری گرندپری و در نهایت میزبانی آن به توافق نرسیدیم.


برنی اکلستون، رئیس 86 ساله فرمول یک اما حق را به خودش می‌دهد: من نمی‌دانم برای برگزاری گرندپری آلمان چه کار باید می‌کردیم؟! این یک مسئله کاملاً تجاری است. شرکت آلمانی مرسدس، قهرمان فرمول یک در بخش خودروسازان است و قهرمان فصل جاری F1 نیز یک راننده از تیم خواهد بود اما از جالب است که از طرف آلمان، هیچ تمایلی برای همکاری وجود ندارد.


رئیس F1 اعتقاد دارد که پیشنهاد مالی ژرمن‌ها کافی نبوده: آلمانی‌ها می‌خواهند که گرندپری 2017 را با شرایط سال‌های قبل میزبانی کنند که برای ما اصلاً خوب نیست. ما می‌خواستیم آنها حتماً در فصل 2017 حاضر باشند ولی خودشان ترجیح دادند از لیست ما خارج شوند.

۱    
آی اسپورت
2016-11-26 14:38:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر