فهرست
رئال مادرید- سویا؛ دوئل اسپانیایی در ولز
رئال مادرید- سویا؛ دوئل اسپانیایی در ولز

رئال مادرید- سویا؛ دوئل اسپانیایی در ولز

آی اسپورت- رئالی ها که برای رسیدن به دهمین قهرمانی شان در اروپا، 12 سال منتظر ماندند، امشب می توانند در کاردیف ولز، یک جام اروپایی را به ویترین افتخارات شان اضافه کنند؛ البته اگر بتوانند تیم سرسخت سویا را از پیش رو بردارند. شاگردان آنچلوتی دو ماه قبل با نتیجه خیره کننده 4-1، اتلتیکو مادرید، رقیب همشهری شان، را شکست دادند تا با یک پیروزی تاریخی به دسیما دست پیدا کنند. سویا هم علی رغم همه پیش بینی هایی که در مورد قهرمانی بنفیکا در لیگ اروپا وجود داشت، در ضربات پنالتی حریف پرتغالی را مغلوب کرد تا برای سومین بار در یک دهه اخیر این جام را بالای سر ببرند. در این دیدار هم روی کاغذ شاس پیروزی رئال مادرید بیشتر است و به جز هواداران سویا، کمتر کسی حاضر است روی پیروزی این تیم شرط ببندد اما مردان امری مطمئنا به راحتی تسلیم نمی شوند.

رئال مادرید؛ پاگشای ستاره های جدید

این دیدار می تواند رونمایی از رئال مادرید فصل 15-2014 باشد. رئالی ها با خرید ستاره هایی مانند تونی کروس و جیمز رودریگز، بار دیگر در بازار نقل و انتقالات حسابی گرد و خاک کردند اما اینکه این خریدهای می توانند در زمین بازی هم، حریفان را به دردسر بیندازند یا نه، تنها با سپری شدن فصل مشخص می شود. البته نمایش های درخشانی کروس و رودریگز در جام جهانی، جای امیدواری زیادی برای هواداران رئال گذاشته اما در همین یک دهه گذشته تعداد ستاره هایی که در برنابئو از دوران اوج فاصله گرفتند، کم نبوده است.

البته هنوز زود است که رئالی ها برای پیروزی های شان، کاملا به ستاره های جدیدشان تکیه کنند و مطمئنا امشب هم همه نگاه ها به رونالدو و گرت بیل خواهد بود تا یک پیروزی دیگر را برای کهشکانی ها رقم بزنند. رونالدو با پشت سر گذاشتن مصدومیتش که در هفته های پایانی فصل پیش حسابی او را اذیت کرد، می تواند بار دیگر یک نمایش تماشایی ارائه بدهد و گرت بیل هم در بازگشت به زادگاهش، هواداران ولزی را پشت سر رئال قرار می دهد.

سویا؛ به دنبال دومین سوپرکاپ

سویا در سال 2006 و 2007، دو بار پیاپی در سوپرکاپ اروپا حضور پیدا کرد و در اولین حضور، توانست با شکست دادن بارسا، این جام را بالای سر ببرد.آنها حالا یک بار دیگر مقابل یک حریف اسپانیایی قرار می گیرند و امیدوارند که بتوانند افتخار قبلی را تکرار کنند. سویا در تابستان ستاره اصلی فصل گذشته اش، ایوان راکیتیچ را به بارسا واگذار کرد اما با به خدمت گرفتن یاگو آسپاس از لیورپول و همین طور حضور کارلوس باکا، آنها برای شکست دادن رئال چندان هم بدون شانس نیستند.

هرچند آنها در 6 دیدار اخیر مقابل رئال، 4 بار شکست خوردند اما پیروزی در آخرین نبرد رودررو، اعتماد به نفس مردان اونای امری را افزایش داده است.

 

     
آی اسپورت
2014-08-12 09:41:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر