فهرست
یادداشت روز: چرا رئالی ها هنوز نگران آسیب دیدگی رونالدو هستند؟
یادداشت روز: چرا رئالی ها هنوز نگران آسیب دیدگی رونالدو هستند؟

یادداشت روز: چرا رئالی ها هنوز نگران آسیب دیدگی رونالدو هستند؟

بن هیوارد

آی اسپورت- کریستیانو رونالدو فصل جدید را از امشب با دیدار مقابل سویا در سوپرکاپ اروپا آغاز خواهد کرد، اما مدیران و مربیان رئال هنوز در مورد آمادگی بدنی بهترین بازیکن خود نگرانند.

رونالدو در روزهای اخیر به برنامه های تمرینی خود شتاب بیشتری داده است تا مطمئن شود که برای فصل جدید در تیمش به عنوان قهرمان اروپا و کاندید شش عنوان مختلف در فصل به اندازه کافی آماده است. این ملی پوش پرتغالی برای حضور در فینال سوپر جام یوفا تلاش زیادی به خرج داده است – این تنها عنوان از بین شش عنوان است که او هنوز در دوران حرفه ای خود موفق به کسب آن نشده است.

کادر فنی رئال مادرید و مدیران این تیم بازیهای رونالدو در جام جهانی برزیل را با نگرانی دنبال می کردند و به خوبی آمادگی بدنی او را تحت نظر داشتند؛ هرچند اجتناب او  از حرکات سرعتی و با فشار بالا نشان می داد که او از فشار آوردن به شرایط شکننده ی خود تا حد ممکن دوری می کند- اتفاقی که او در چند فصل اخیر در بسیاری موارد مجبور به انجام آن شده است.

حس مبارزه جویی کریستیانو رونالدو باعث شده است که او حتی زمانی که نیاز به استراحت دارد، برای رئال به میدان برود. این مهاجم باتجربه می خواهد در تمام دقایق و در تمام بازی ها بازی کند، اما در حال حاضر دیگر این روش به نفع او نیست.  او هنوز از شرایط  نگران کننده مصدومیت مزمن زانوی خود رنج می برد و به همین دلیل بیش از هر چیز به آن نیاز دارد استراحت است.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/993ad387c41.jpg\"
این تابستان، او پس از حضور به همراه کشورش در جام جهانی 2014 برزیل  فرصت بسیار کمی برای استراحت داشت و پس از آن در پایان ماه جولای نیز به  تمرینات تیم رئال مادرید پیوست. با این حال ، او از طرف باشگاه اسپانیایی برای این کار چندان تحت فشار قرار نگرفت، و تنها 17 دقیقه در برابر منچستر یونایتد در تور تیم رئال در آمریکا که در اواخر ماه گذشته برگزار شد، به میدان رفت.

مسئولان باشگاه  از زمانی که رونالدو تمرینات آماده سازی پیش فصل خود را آغاز کرد بسیار نگران بودند اما بهترین بازیکن حال حاضر دنیا با شروع  برنامه تمرینی خود نشان داد که بسیار سرحال است.  او حتی برخی از هم تیمی هایش را در  تمرینات  پرفشار  بدنسازی تحت تاثیر قرار داد.(او در هر حرکت شنا دستهای خود را به هم می زد) او همچنین تمرینات سرعتی را به خوبی انجام می داد. با این حال، نگرانی،  این است که او دوباره در لحظات حیاتی فصل دچار مصدومیت شود همان طور که در فصل 14-2013 این اتفاق برای او افتاد.

ستاره پرتغالی در جریان دیدار با بوروسیا دورتموند در لیگ قهرمانان دچار مصدومیتی شد که کارلو آنچلوتی در مورد آن گفت:\"مسئله ی مهمی نیست\". اما این مصدومیت به  اندازه کافی جدی بود تا باعث شود رونالدو فینال کوپا دل ری را که دو هفته بعد ازآن برگزار شد، از دست بدهد. پس از آن، در ماه می، پس از فقط 9 دقیقه حضور در برابر وایادولید تعویض شد و بازی بسیار مهم مقابل سلتاویگو در هفته ما قبل پایانی که اهمیت زیادی در مسیر قهرمانی رئال داشت از دست داد- و در نهایت نیز عنوان قهرمانی برای رئال از دست رفت.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f9d659297b1.jpg\"
در این وضعیت حضور رونالدو در فینال لیگ قهرمانان همچنان در خطر بود، و دوباره شرایط او به این صورت شرح داده شد که \"مصدومیت او جدی نیست\"  و خروج او از تمرینات \"پیشگیرانه\"  است. اما او بهترین عملکرد خود را در کسب لادسیمای رئال مقابل آتلتیکو نشان نداد و همچنین در طول جام جهانی حتی در زمانی که به تنهایی و یا با  استفاده از یخ درمانی تمرینات خود را انجام می داد، ولی زمانی که تیم ملی کشورش به او نیاز داشت، در فرم مناسبی به نظر نمی رسید.

آنچلوتی به رونالدو برای حضور در مقابل سویا در فینال سوپر جام اروپا در روز سه شنبه چراغ سبز  نشان داده است. سرمربی رئال مادرید  هفته گذشته  گفت:\"کریستیانو واقعا دوست دارد تا در سوپر کاپ اروپا بازی کند و به همین دلیل من به او در برابر منچستر یونایتد دقایقی فرصت حضور دادم. هیچ دلیلی وجود ندارد که در مورد آمادگی او نگران باشیم. ما به خوبی او را برای این دیدار آماده خواهیم کرد.\"

اما  این مربی 55 ساله می داند که او باید به این بازیکن پرتغالی در طول فصل به اندازه کافی استراحت بدهد تا برای مسابقات کلیدی در ماههای آوریل و می آماده باشد. با وجود  65 بازی در طول یک فصل در شش رقابت مختلف، آنچلوتی  می داند که نه رونالدو و نه هیچ بازیکن  دیگری در تیم قادر نخواهد بود تا در تمام بازی های یک فصل حضور داشته باشد.


ترجمه: امین نیک بخش

 

     
آی اسپورت
2014-08-12 10:58:40
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر