فهرست
گزارش روز: به 5 دلیل؛ منچستریونایتد می تواند قهرمان لیگ برتر شود
گزارش روز: به 5 دلیل؛ منچستریونایتد می تواند قهرمان لیگ برتر شود

گزارش روز: به 5 دلیل؛ منچستریونایتد می تواند قهرمان لیگ برتر شود

آی اسپورت- فصل گذشته فصل کابوس واری برای منچستریونایتد بود، اما شیاطین سرخ با سرمربی جدید آن خاطرات تلخ را فراموش کرده اند و حالابه فتح لیگ برتر فصل جدید فکر می کنند. چیزی به آغاز فصل جدید لیگ برتر باقی نمانده و هواداران این تیم پرطرفدار و پر افتخار منتظر هستند ببینند لوئی فن خال هلندی چه تیمی از منچستر ساخته است و میراث تخریب شده دیوید مویس(سرمربی فصل گذشته) را چگونه بازسازی کرده است.
 منچستری ها در مهلت نقل و انتقالات تابستانی به اندازه کافی تقویت شده اند و فن خال روحیه بالایی به تیمش تزریق کرده است. اما آیا همه اینها برای قهرمانی منچستر در فصل جدید کافی است؟ شاید اینطور باشد چرا که پنج دلیل قانع کننده برای قهرمانی منچستریونایتد در این فصل از رقابت های لیگ برتر وجود دارد؛ پنج دلیلی که چاره ای جز قهرمانی برای منچستری ها باقی نمی گذارد.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/1279863bad3.jpg\"    
تاثیرات لوئیس فان خال
فان خال با آن شخصیت کاریزماتیکی که دارد و البته مهارت و باریک بینی که از آن برخوردار است در نخستین فصل حضور خود در تیم هایی همچون بارسلونا و بایرن مونیخ موفق به احراز عنوان قهرمانی شد. همان طور که ذکر شد او روحیه ای بسیار بالاهم دارد و قادر است با هر چالشی کنار بیاید. او حالابا چنین خصوصیاتی به منچستریونایتد آمده است و می خواهد این تیم را به روزهای خوش گذشته اش برگرداند. فان خال بدون توجه به مقام هفتمی منچستریونایتد در فصل گذشته رقابت های لیگ برتر فقط یک چیز در سر دارد؛ بازگشت شیاطین سرخ به جمع مدعیان لیگ برتر جزیره. تیم های تحت هدایت فان خال اصولاتاکتیک های متنوعی دارند و زیبا بازی می کنند. با این اوصاف و با چنین مربی توانایی بازگشت منچستری ها به کورس قهرمانی بسیار محتمل است.


    
زوج رونی- فن پرسی
    زوج گلزن و فوق العاده منچستریونایتد یعنی روبین فن پرسی و وین رونی با هدایت یک مربی ناموفق به نام دیوید مویس فصل گذشته تقریبا تحلیل رفتند و اثری از این دو بازیکن که پیش از این عنوان برترین گلزن لیگ برتر را از آن خود کرده بودند، نبود. حفظ این دو مهاجم یکی از ضروری ترین کارها برای منچستری ها بود که فان خال این کار را انجام داد. این هلندی با تجربه از جدایی این بازیکنان جلوگیری کرد و حالامی خواهد از این زوج گلزن دوباره پرده برداری کند. خوآن ماتای اسپانیایی نیز پشت سر این دو قرار دارد و آنها را کاملاتقویت می کند. یکی از دلایل ناکامی منچستری ها در فصل گذشته این بود که رونی و فن پرسی از 55 بازی فصل گذشته فقط 16 بار کنار یکدیگر بازی کردند و فرصت چندانی برای مکمل بودن یکدیگر پیدا نکردند. این دو قرار است زیر نظر فان خال احیا شوند.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/1279863bad1.jpg\"    
خوآن ماتا
 خوآن ماتای اسپانیایی فصل گذشته پس از پایان نیم فصل نخست با رقم سنگین 37.5 میلیون پوندی از چلسی به منچستریونایتد پیوست تا یکی از خبرسازان بزرگ لیگ جزیره شود، اما این بازیکن توانمند و موثر زیرنظر مویس چندان درخشان نبود، چرا که اصلااز توانایی های مثال زدنی او استفاده نشد. ماتا، چه به عنوان مهاجم و چه به عنوان هافبک می تواند برای تیم های حریف بسیار خطرناک و زهر دار باشد اما مشکل مویس این بود که از این بازیکن در جای درست خود استفاده نکرد. فان خال در اردوی آمریکایی منچستر این بازیکن را به پست اصلی اش برگرداند و از او به عنوان بازیکن میانی استفاده کرد، جایی که باید پشت سر فن پرسی و رونی قرار بگیرد و خلابه وجود آمده در میانه میدان را پر کند. ماتا اکنون در سیستم 2 1 43 سرمربی هلندی بخوبی جا افتاده است. او نسبت به ستاره ای که در چلسی بود می تواند حتی بمراتب بازیکن بهتری هم باشد.غیبت در لیگ قهرمانان اروپا
بهای نتایج ضعیف منچستریونایتد در لیگ برتر فصل گذشته از دست دادن حضور در لیگ قهرمانان اروپا در این فصل است. این اتفاقی است که پس از 19 سال می افتد و برای هواداران این تیم بسیار غم انگیز است. شاید این اتفاقی غم انگیز باشد اما می توان از آن استفاده های زیادی برد. منچستر بدون حضور در لیگ قهرمانان اروپا آن هم در حالی که دیگر مدعیان لیگ برتر یعنی آرسنال، چلسی، منچسترسیتی و لیورپول درگیر این رقابت ها هستند، می تواند تمرکز بیشتری روی هدف قهرمانی داشته باشد. قهرمانی در لیگ برتر بدون حضور در لیگ قهرمانان اروپا ساده تر به نظر می رسد.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/1279863bad2.jpg\"
    
تقویت همه جانبه

    منچستریونایتد در فصل نقل و انتقالات تابستانی فقط 60 میلیون پوند صرف بازیکنانی نظیر آندر هررا و لوک شاو هجده ساله کرد، اما هنوز خریدهای گران قیمت و البته موثر فان خال تمام نشده است. منچستر پس از اتمام فصل گذشته لیگ برتر شاهد جدایی بازیکنان موثر و با تجربه ای همچون ریو فردیناند، پاتریس اورا و نمانیا ویدیچ بود بنابراین خریدهایی که تا امروز انجام شده ناکافی به نظر می رسد. البته به جمع جدا شده های منچستر باید رایان گیگز را هم اضافه کرد که از فوتبال خود را بالاخره بازنشسته کرد تا در فصل جدید دستیار فان خال باشد. منچستری ها اکنون با بودجه کلانی که در اختیار دارند جذب مهره های بزرگی را در سر می پرورانند. به هر حال به نظر می رسد منچستر با خریدهایی که انجام داده و می دهد نسبت به فصل گذشته بسیار تقویت شده است.


    


منبع: دیلی میرور

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-12 13:33:58
نظر دهید

۱ نظر
abbas
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۴۰
Viva man red
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر