فهرست
لیست مورد دار تیم امید: دعوت از بازیکنان بزرگسال، ذکر استان محل بازی و البته شروع اردو در روز بازی های لیگ!
لیست مورد دار تیم امید: دعوت از بازیکنان بزرگسال، ذکر استان محل بازی و البته شروع اردو در روز بازی های لیگ!

لیست مورد دار تیم امید: دعوت از بازیکنان بزرگسال، ذکر استان محل بازی و البته شروع اردو در روز بازی های لیگ!

آی اسپورت - نلو وینگادا  سرمربی تیم امید 20 بازیکن را برای برگزاری اردوی تدارکاتی دعوت کرد.
روزبه چشمی (قممحمدرضا اخباری، کاوه رضایی، مهدی مهدی پور، یعقوب کریمی ، وحید حیدریه، مرتضی پورعلی گنجی ، آرش رضاوند و محمدرضا خانزاده (تهرانمحمد ناصری، شهریار شیروند (آ. شرقییوسف وکیا (خوزستانحجت صدقی (کرمان)،فرشید اسماعیلی ، محمد دانشگر (فارس)، محمدحسین کنعانی زادگان (گیلاناحسان پهلوان، محسن مسلمان، علی کریمی و مهدی شریفی (اصفهان) در لیست 20 نفره وینگادا جای دارند.
گفتنی است بازیکنان دعوت شده باید عصر روز جمعه بیست و چهارم مردادماه راس ساعت 14 خود را به کادر فنی در هتل آکادمی ملی فوتبال معرفی کنند.
اما این لیست چند نکته ویژه دارد.اول اینکه مشخص نیست چرا بازیکنان از استان تیمی که در آن بازی می کنند دعوت  شده اند.مثلا روزبه چشمی بچه تهران است اما چون در صبای قم بازی می کند از قم دعوت شده ! یا محمد حسین کنعانی زادگان متولد خوزستان است اما چون امسال از پرسپولیس به ملوان پیوسته مقابل نام او نوشته اند گیلان که اتفاقی عجیب و بی سابقه به حساب می آید.
نکته مهمتر اما موضوع دعوت از بازیکنانی است که در حال حاضر جزو سهمیه بزرگسال تیم هایشان در لیگ برتر به حساب می آیند.در این لیست بازیکنانی حضور دارند که متولد  سال های 1369،1370 یا 1371 هستند و حتی اگر برخی شان فعلا زیر 23 سال باشند در مقدماتی المپیک نمی توانند بازی کنند.در این لیست بازیکنانی مثل خانزاده،مسلمان،یعقوب کریمی ،شهریار شیروند و مرتضی پورعلی گنجی چنین شرایطی دارند و برای حضور در بازی های مقدماتی المپیک شرایط سنی لازم را نخواهند داشت.
دعوت از این بازیکنان در حالی صورت گرفته که  قبل از این مثلا از پرسپولیس بازیکنانی مثل فرشاد قاسمی،میلاد کمندانی یا احمد نوراللهی به تیم امید دعوت می شدند اما در این لیست جایی ندارند.ظاهرا فدراسیون فوتبال قصد دارد با این بازیکنان شاخص در اینچئون به مدال دست یابد.اتفاقی که چهار سال پیش در خصوص تیم غلامحسین پیروانی هم رخ داد.در آن تیم سیدجلال حسینی، سیدمهدی رحمتی و غلامرضا رضایی با وجود فشردگی وحشتناک بازی های باشگاهی در لیگ،جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا و البته حضور در اردوها و بازی های تیم ملی بزرگسالان راهی گوانگ ژو شده  و در  بازی های آسیایی شرکت کردند اما تیم ایران در نهایت به عنوان  چهارمی رسید و حتی یک  برنز هم به دمدال های کاروان ورزش ایران اضافه نکرد .ظاهرا این اتفاق باز هم در حال تکرار است  و فدراسیون به جای اینکه  به فکر رساندن تیم امید به المپیک  بهعد از سال ها دوری از این رقابت ها باشد باز هم به مدال گرفتن در بازی های آسیایی فکر می کند.
نکته سوم این لیست هم به زمان شروع اردو برمی گردد.در خبر اعلام این لیست آمده بازیکنان دعوت شده باید روز جمعه 24 مرداد در اردو حاضر باشند  اما در این روز  و روز قبل از آن ،این بازیکنان در بازی های هفته سوم لیگ برتر به میدان خواهند رفت و از همین حالا باید منتظر مخالفت باشگاه ها و سرمربیان تیم ها با حضور ستاره های جوان شان در اردوی تیم امید باشم.تصور کنید  بازی پرسپولیس – ذوب آهن باید بدون مسلمان و خانزاده برگزار شود که بعید به نظر می رسد این اتفاق بیافتد و چالش جدیدی در فوتبال ایران به وجود خواهد آمد.

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-12 13:46:49
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۸
دقیقا
احسان
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۱۸
چرا امید عالیشاه رو دعوت نکردن؟ از علی دایی می ترسن؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر