فهرست
گزارش روز:خاطره تلخ اروپایی سویا از کارلو آنچلوتی
گزارش روز:خاطره تلخ اروپایی سویا از کارلو آنچلوتی

گزارش روز:خاطره تلخ اروپایی سویا از کارلو آنچلوتی

آی اسپورت - امشب دیدار سوپرجام اروپا بین رئال مادرید و سویا برگزار خواهد شد. این ششمین فینال اروپایی تیم سویا خواهد بود. در 5 فینال قبلی آنها 4 بار به قهرمانی دست یافته اند و تنها باری که شکست خورده اند؛ مقابل میلان آنچلوتی در سال 2007 بود. آنچلوتی هم اکنون هدایت رئال را بر عهده دارد. حریف امشب سویا.

در آن سال، سویا در فینال سوپرجام اروپا با میلان روبرو شد. فینالی که تحت تاثیر مرگ بازیکن سویا \"آنتونیو پوئرتا\" قرار داشت. پوئرتا سه روز قبل از این دیدار از دنیا رفته بود.

در دقیقه 15 آن دیدار، سویا با گل رناتو از میلان پیش افتاد ولی ایتالیایی ها در نیمه دوم با سه گل اینزاگی،یانکولوفسکی و کاکا شکست را با پیروزی عوض کردند.

سویای خوان ده راموس، سال قبلش در فینال همین جام با 3 گل بر بارسای فرانک رایکارد غلبه کرده بود. در آن دیدار، رناتو-کانوته و مارسکا گل های سویا را به ثمر رساندند.

در آن سال ها، دیدار سوپرجام اروپا در موناکو برگزار می شد و سویا در درخشان ترین مقطع تاریخ خود با دو قهرمانی پیاپی در جام یوفا به سوپرجام اروپا رسیده بود.

در سال 2006، سویا در فینال جام یوفا با برتری 4 - 0 مقابل آیندهوون برای اولین بار به یک جام اروپایی دست یافت.

در سال 2007 و در گلاسکو این بار با غلبه بر اسپانیول در ضربات پنالتی برای دومین بار پیاپی آنها به قهرمانی جام یوفا رسیدند و نهایتا ماه می امسال در تورین بود که سویا برای بار سوم با غلبه بر بنفیکا یورولیگ را فتح کرد.

سویا با احتساب قهرمانی در سوپرجام اروپا در سال 2006، 4 قهرمانی اروپایی را در کارنامه دارد و امشب برای تصاحب پنجمین جام خود در مقابل رئال مادرید قرار خواهد گرفت.

این تیم تنها فینالی را که واگذار کرده در مقابل میلان کارلو آنچلوتی بوده. آیا امشب تاریخ برای این تیم تکرار خواهد شد ؟


منبع : AS

     
آی اسپورت
2014-08-12 15:44:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر