فهرست
رکوردهای گل‌زنی: از عباس‌زاده تا دایی
رکوردهای گل‌زنی: از عباس‌زاده تا دایی

رکوردهای گل‌زنی: از عباس‌زاده تا دایی

آی اسپورت- در تاریخ فوتبال باشگاهی در ایران،رکوردهای مختلفی از گل ومیانگین آن قابل مرور است .نگاهی به این رکوردهای تاریخی خواهیم انداخت .

1-تعداد در یک فصل
بیشترین تعداد گل ثبت شده در یک فصل لیگ مربوط به رضا نوروزی است .او در سال 89 با زدن 24 گل برای تیم فوتبال فولاد خوزستان در 34 بازی رکورد تعداد گل در یک فصل از لیگ را ثبت کرد .

2-میانگین گل در لیگ
بهترین میانگین گل در لیگ متعلق به فرشاد پیوس است که در سال 73 در 23 بازی از مسابقات فوتبال لیگ برتر 20 گل به ثمر رساند واز این حیث رکورد شکست .

3-میانگین در تهران
در دهه شصت به علت وقوع جنگ،مسابقات لیگ کشور برگزار نشده وبه جز تیم های قدر تهرانی بازیکنان بزرگ تیم های شهرستانی هم به تهران می آمدند .مسابقات تهران که از حیث کیفیت در سطح لیگ ایران در دهه 60 در اوج جذابیت برگزار شد والبته فرشاد پیوس در سال 70 با زدن 16 گل در 15 بازی یک رکورد شایسته ثبت کرد.

4-رکوردهای داخلی برای دایی و پیوس
این 2 مرد بزرگ در فوتبال ما زمانی در دسته دوم تهران حاضر بودند .پیوس در سال 64 در 17 بازی برای تیم فوتبال نیروی هوایی 24 گل زد .علی دایی هم در سال 68 زمانی که تازه به تهران آمده بود برای تیم اتحادیه تاکسیرانی تهران 24 گل زد!

5-بین المللی
علی دایی بهترین گلزن ایران در یک تورنمنت است .3 رکورد او در مقدماتی جام ملتهای آسیا(12 گل در 6 بازی)،مرحله نهایی جام ملتهای 1996 آسیا(8 گل در 6 بازی) وبازیهای آسیایی 1998 (9 گل در 8 بازی) فوق العاده بوده است .فکرش را بکنید که دایی 29 گل از تمام گل های ملی خود را در این 20 بازی به ثمر رسانده است!

۲ ۳  
آی اسپورت
2017-03-20 18:40:00
نظر دهید

۳ نظر
هواداران متوهم تراکتوری!
سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶، ۰۱:۰۷
پس استقلال چی؟؟؟یعنی میخواید بگید همیشه ضعیف تر از ما بودن؟؟؟؟خخخخخ
رضا
سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶، ۰۹:۱۱
واقا عکس و تیتر خیلی به متن مرتبط بود
مهدی
سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶، ۱۴:۱۷
عباس‌زاده الان کجاش بود که تیتر زدین .!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر