فهرست
زنگ خطر برای اروپا؛ بازگشت رئال ترسناک زیزو
زنگ خطر برای اروپا؛ بازگشت رئال ترسناک زیزو

زنگ خطر برای اروپا؛ بازگشت رئال ترسناک زیزو

آی اسپورت - رئال مادرید با زین الدین زیدان دوباره به روزگار خوش گذشته بازگشته است. زیدان نشان داده که نقش او در رئال مادرید فراتر از یک مربی است. نتایج فوق العاده این فرانسوی با کهکشانی ها غیر قابل انکار بوده است. او ممکن است که بهترین نقشه های تاکتیکی را نداشته باشد اما مهارت های ارتباطی و تصمیم های جسورانه این مربی در پیشرفت رئال مادرید نقش ویژه ای داشته است.

زیدان در دوره قبلی حضورش در رئال مادرید کاسمیرو را به عنوان یک قدرت و هافبک فوق العاده به کار گرفت و همین موضوع نیز یکی از ارکان اصلی سه لیگ قهرمانان پیاپی کهکشانی ها بود. زیدان حالا در این فصل بازیکنانی نظیر فدریکو والورده و رودریگو را نیز به نقشه های خود اضافه کرده و همین موضوع نیز نقش ویژه ای را در احیای رئال مادرید ایفا کرده است.

تصمیم زیدان در مورد به کار گرفتن والورده و ترجیح دادن او به بازیکنانی نظیر مودریچ و کروس بارها مورد تایید قرار گرفته است. رئال مادرید در تابستان به شدت در پی جذب پل پوگبا بود که در این امر موفق نشد، اما حالا والورده اجازه نداده که ناکامی در خرید پوگبا حس شود. زیدان همچنین رودریگو را به بازیکنانی مثل وینیسیوس، ایسکو و گرت بیل ترجیح داده و این پدیده برزیلی نیز به خوبی پاسخ اعتماد سرمربی فرانسوی را داده است. این ها همه از ویژگی های خاص زیدان است. او به شهرت، هزینه های نقل و انتقالاتی و... توجهی نمی کند و تنها به کیفیت بازیکنان و تاکتیک های خود نگاه می کند.

رئال مادرید در خط دفاعی نیز پیشرفت ویژه ای داشته است. لوس بلانکوس در ۱۳ بازی لالیگایی تنها ۱۰ گل دریافت کرده و تیبو کورتوا نیز دوباره فرم خوب خود را به دست آورده است. ادن هازارد بلژیکی هم به فرم خوبی رسیده و زوج خوبی را با کریم بنزما در خط حمله رئال مادرید تشکیل داده اند؛ اتفاقی که باعث شده عدم حضور کریستیانو رونالدو کم تر حس شود. با این همه به نظر می رسد که اگر زیدان بتواند همین عملکرد را ادامه دهد قطعا رئال مادرید موفق خواهد شد و سرمربی فرانسوی نیز می تواند موفقیت های قبلی را با کهکشانی ها تکرار کند.

۳    
آی اسپورت
2019-11-24 20:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر