فهرست
باخت ۶تایی طبیعی یا غیر طبیعی؟
باخت ۶تایی طبیعی یا غیر طبیعی؟

باخت ۶تایی طبیعی یا غیر طبیعی؟

آی اسپورت – شکست التعاون مقابل شارجه ناباورانه و غیر منتظره بود. بعد از باخت پرسپولیس به الدحیل همه منتظر تساوی در بازی نمایندگان عربستان و امارات بودیم اما نتیج ۶ بر صفر این بازی و برد عجیب تیم اماراتی چشم‌هایمان را از حدقه بیرون آورد!

اما باخت شش گله تعاون مقابل شارجه که معادلات صعود پرسپولیس را سخت کرده یک جورهایی قابل هضم نیست. در واقع تفاوت دو تیم به هیچ وجه آنقدر نبود که تصور کنیم تعاون چنین شکست سنگینی را در اتفاقی طبیعی و عادی متحمل شده و همه چیز در شرایط طبیعی اتفاق افتاده است. برخی قدرت خط حمله شارجه را دلیل رقم خوردن چنین اتفاقی می‌دانند اما حتی پتانسیل بالای این بازیکنان خارجی نیز نمی‌تواند دلیلی موجه و روشنی برای این برد شگفت انگیز باشد.

شارجه در حالی این نتیجه را مقابل تعاون رقم زد که بازی تا دقیقه پایانی نیمه اول بدون گل مساوی بود و در وقت‌های تلف شده اولین گل تیم اماراتی به ثبت رسید. عجیب اینکه در شروع نیمه دوم و در فاصله ۱۹ دقیقه شارجه ۵ گل خورد؛ یعنی تیم سعودی به طور متوسط تقریباً هر 5 دقیقه یک گل خورده است!

برخی درباره این وا دادن یکباره تعاون معتقدند به احتمال فراوان این تیم از نظر بدنی کم آورده و بعد از دو بازی سنگین و پرفشار مقابل پرسپولیس به اصطلاح فوتبالی‌ها خالی کرده است. با این حال نگاهی دوباره به گل‌های دریافتی شارجه باعث می‌شود بیشتر درباره این نتیجه و باخت پرگل تعاون حیرت کنیم.

گل اول شارجه در شرایطی به دست آمد که یارگیری بازیکنان تعاون بسیار ضعیف و ابتدایی بود و بازیکنی که مهاجم ایتالیایی با او یارگیری کرده بود به راحتی با ضربه سر گل زد. گل دوم اما بسیار عجیب و غریب بود. در این صحنه ولیتون مهاجم برزیلی شارجه که مشخصاً اضافه وزن دارد و بدنش فیت نیست با رفتن بیرون از زمین از خط آفساید فرار کرد اما در مواجهه با یاگو سانتوس مدافع برزیلی تعاون که مقابل پرسپولیس هم پنالتی داد به شکل عجیبی عبور کرد. در واقع سانتوس در مواجهه با هموطنش به شکل عجیبی زمین خورد و ولیتون توانست با یک ضربه مهار نشدنی پای چپ دروازه تعاون را باز کند.

در گل بعدی کایو مندس و مدافعان تعاون مقابل شوت ناگهانی بازیکن شارجه اشتباه کردند اما شاهکار آنها در گل چهارم رقم خورد که کایو مندس برزیلی گلر چهل ساله و فوق‌العاده باتجربه که مقابل پرسپولیس واکنش‌های خوبی داشت با اشتباه تاریخی‌اش کاری کرد تا ولیتون به راحتی دروازه خالی را باز کند. این گل بعد از بازی سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شده و خیلی‌ها کاسیو را به اشکال مختلف به تمسخر گرفته‌اند. در صحنه گل پنجم باز هم عدم یارگیری بازیکنان تعاون با ولیتون در کرنر منجر به این شد تا او روی تیر نزدیک به راحتی ضربه سر بزند. گل ششم اما شاهکار دیگری بود و این بار هم مدافع تعاون با اشتباه فردی بچگانه‌ای توپ را به بازیکن شارجه تقدیم کرد و عقب ماند تا در نهایت گل بعدی هم به ثبت برسد. در واقع به نظر می‌رسد حداقل در سه گل اشتباهات عجیب و مضحک بازیکنان تعاون و در سه گل بعدی کوتاهی بازیکنان در جاگیری و پوشش مناسب باعث این نتیجه شده که اگر مشکوک و غیر طبیعی نباشد چه اسم دیگری می‌توان روی آن گذاشت؟

 

ایران ورزشی 

۳ ۲  
آی اسپورت
2020-09-23 21:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
ضد لنگ
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹، ۲۲:۳۷
عادت قدیمی لنگیا دوباره برگشت. هر وقت کم میارن از این جور توهمات میزنن :))
اقلیت تاس
پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹، ۱۴:۴۱
آخرین توهم کیسه کشان: عوامل داخلی از سر دشمنی با کیسه اجازه بازی شجاعیان را صادر نمیکنند و اون در آسیا حتما بازی میکنه،بیلاخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر