فهرست
مهم‌ترین اشتباه داوران در لیگ/ سوتی های سوت!
مهم‌ترین اشتباه داوران در لیگ/ سوتی های سوت!

مهم‌ترین اشتباه داوران در لیگ/ سوتی های سوت!

آی اسپورت- در هفته‌های گذشته اشتباهات داوران در بازی‌های لیگ برتر بیشتر به چشم می‌آید و بسیاری از آنها به شدت تاثیرگذار هستند و نتایج بازی‌ها را هم تغییر می‌دهند. تا جایی که ممکن است روی سقوط تیم‌ها به لیگ یک و یا مشخص شدن قهرمان لیگ برتر هم تاثیر بگذارند. این گزارش به تعدادی از اشتباهات تاثیرگذار این فصل فوتبال ایران پرداخته.

نفت 2-1 ماشین سازی/ هفته هفتم

قضاوت احمد صالحی در این بازی کاملا نامتعادل بود. او دو خطای پنالتی مسلم را به سود نفت نگرفت و در صحنه‌ای که اصلا خطا نبود یک پنالتی به سود ماشین سازی اعلام کرد تا دقایق پایانی بازی با استرس زیاد برای علی دایی طی شود. دایی در نشست خبری نسبت به داوری صحبت‌هایی انجام داد اما قضاوت صالحی آنقدر بد بود که حتی رسول خطیبی سرمربی ماشین سازی هم نسبت به آن معترض بود!

هفته هشتم/ سیاه‌جامگان 0-1 استقلال

مهم‌ترین صحنه این بازی در دقایق پایانی بازی رخ داد. جایی که وریا غفوری روی رضا درویشی در محوطه جریمه خطا کرد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. در نهایت بازی با همان نتیجه 1-0 به سود استقلال تمام شد.

هفته سیزدهم/ صنعت نفت آبادان 0-1 سایپا

در دقایق پایانی بازی و زمانی که صنعت نفت برای جبران گل خورده سراپا حمله بود، یک خطای هند داخل محوطه جریمه از مدافعان سایپا سر زد. این صحنه کاملا واضح بود اما در کمال تعجب محسن ترکی اعتقادی به خطا نداشت و سایپا سرانجام 1-0 پیروز شد.

هفته چهاردهم/ ذوب آهن 1-0 پرسپولیس

ذوب‌آهن در نیمه اول توسط تبریزی به گل رسید اما کمک محسن ترکی آن را آفساید اعلام کرد. هرچند ذوب‌آهن در ادامه به گل برتری رسید و پیروز شد اما این صحنه کاملا واضح تا مدت‌ها سوژه کاربران در فضای مجازی بود و رقیبان پرسپولیس از آن به عنوان سندی در سود بردن این تیم از داوری‌ها استفاده می‌کردند.

هفته پانزدهم/ پیکان 2-1 فولاد

رضا عادل در این ببازی یک پنالتی اشتباه به سود پیکان اعلام کرد که هیچ کارشناسی آن را تایید نکرد. گل دوم پیکان هم روی ضربه‌ای به دست آمد که حاصل اعلام اشتباه یک خطا از سوی مدافعان فولاد بود و در واقع هر دو گل پیکان در این بازی با اشتباه داوری به دست آمد و 3 امتیاز به شاگردان مجید جلالی رسید.

هفته شانزدهم/ استقلال خوزستان 0-1 تراکتورسازی

اشتباه احمد صالحی در اخراج نکردن زودهنگام خالد شفیعی به دلیل خطا روی آرش افشین بزرگ‌ترین صحنه داوری این بازی بود و تراکتورسازی با گل دقیقه 88 مهدی شریفی میزبانش را شکست داد. بردی که خود قلعه‌نویی هم اقرار کرد که تیمش سزاوار آن نبوده است.

هفته هفدهم/ سپاهان 2-1 نفت

درست قبل از گل دوم سپاهان، حاج‌ملک خطای پنالتی مدافعان سپاهان روی مهاجم نفت را ندید و همین توپ در برگشت به گل دوم سپاهان منجر شد. حساسیت این بازی آنقدر زیاد بود که ویسی پس از گل دوم تیمش غش کرد و به بیمارستان منتقل شد.

هفته هجدهم/ پرسپولیس 1-0 گسترش فولاد

شاهکار بزرگ احمد صالحی در این بازی وقتی رقم خورد که به دلیل خطای ابراهیم‌زاده به مگنو باتیستا کارت زرد داد تا ابراهیم زاده اخراج نشود. او در این بازی دو پنالتی هم به سود پرسپولیس نگرفت و خوش‌شانس بود که شاگردان برانکو سرانجام با یک گل پیروز شدند. بعد از این بازی صالحی چند هفته از قضاوت در لیگ برتر محروم شد.

هفته هجدهم / سایپا 1-0 سیاه جامگان

در اوایل نیمه دوم سایپا روی پیشروی خلعتبری و ضربه با دست او به توپ به گل رسید. زرگر ابتدا گل را مردود اعلام کرد اما با مشورت با کمک داور سرانجام این گل مردود را پذیرفت و سایپا با همین گل مردود پس از یک سال در خانه خود به پیروزی رسید.

هفته نوزدهم/ تراکتورسازی 0-0 ماشین سازی

برخورد ساده مهدی کیانی با پیام صادقیان توسط کاظمی خطا اعلام شد و اعتراض کیانی در نهایت باعث اخراج او از زمین شد. حرف و حدیث‌ها درباره قضاوت کاظمی در این بازی هنوز هم تمام نشده و هواداران تراکتور هنوز هم معتقدند که اشتباه داور این بازی آنها را از کورس رقابت با پرسپولیس برای قهرمانی عقب انداخته است.

هفته نوزدهم/ فولاد 0-0 سیاه جامگان

اخراج چاگو و اعلام یک پنالتی اشتباه به سود فولاد جو بازی را به هم ریخت. خداداد عزیزی تهدید به ترک زمین توسط تیمش کرد و داور سرانجام رای خود را عوض کرد. این یکی از جنجالی‌ترین بازی‌های هفته نوزدهم بود.

هفته نوزدهم/ پدیده 0-1 سایپا

باز هم اشتباه به سود سایپا و اعلام یک پنالتی در دقایق پایانی به دلیل برخوردی که انجام نشده بود. این اشتباه هم به قیمت باخت پدیده و کسب 3 امتیاز برای سایپا تمام شد.

هفته بیست و یکم/ استقلال 3-2 پرسپولیس

تصمیمات داور این بازی هنوز هم مورد بحث است. اخراج نکردن رابسون در نیمه اول، خطا بودن گل دوم پرسپولیس و زود تمام کردن بازی به علاوه جنجال‌های دقایق پایانی محصول قضاوت پر اشتباه فغانی در دربی 84 بود.

هفته بیست و دوم/ پرسپولیس 2-1 سپاهان

اعلام 3 پنالتی که هنوز صحت تصمیمات داور در آنها مشخص نیست، اخراج نشدن وحید امیری در نیمه دوم و تکرار نکردن ضربات پنالتی به دلیل ورود زودهنگام بازیکنان به داخل محوطه جریمه، تنها بخشی از اشتباهات داوری این بازی بود.

جام حذفی/ سپاهان 0-1 نفت

شاید جنجالی‌ترین بازی این فصل فوتبال ایران همین بازی بود. اخراج سخت‌گیرانه توحید غلامی و اعلام پنالتی مشکوک برای سپاهان در دقیقه 90 مهم‎ترین صحنه‌های داوری این بازی بود که تا چند روز سوژه اول برنامه‌های ورزشی بود.

مطلب مرتبط
نه فدراسیون می‌خواهد تیمی قهرمان شود، نه اتفاقی در پشت پرده افتاده. بزرگ‌ترین مشکل فوتبال ایران که به این بحث‌های فرامتنی منجر می شود، مشکل «داوری» است؛ داورانی که خطا را می‌بینند و متوجه نمی‌شوند. داورانی که تمارض را می‌بینند و برخورد نمی‌کنند. داورانی که کارت زرد از جیب بیرون می‌آورند و به کسی نشان نمی‌دهند. این فصل یکی از سیاه‌ترین دوران داوری در تاریخ لیگ برتر است.
۱۲۷ ۵  

۷ ۱۸  
آی اسپورت
2017-02-18 19:05:00
نظر دهید

۱۸ نظر
مهدی
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۳
اونی که این مطلبو نوشته به خدا و قیامت هم اعتقاد داره؟؟؟ ... گل عالیشاه تو بازی رفت با فولاد چی؟؟؟ بازی برگشت با فولاد چی؟؟؟ ... برداشته اشتباه داوری تو دوتا بازی گه پرسپولیس باخته رو گذاشته که بگه سود بردن. خو چه سودی وقتی تیم باخته و امتیازی نگرفته!!!
مهدی
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۸
بازی استقلال و اس خوزستان که گل درست اس خ آفساید گرفته شد چی؟؟؟ ... بازی برگشت استقلال و نفت تهران که با خطای اشتباه پشت محوطه استقلال گل زد و برد چی؟؟؟
Gellshah
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۷
قرار نیست توهمات شما درست باشه
۶
مهدی
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۵۴
اون شماها هستید که کلا تو توهم هستید. همینجور تو توهم بمونید ما هم اون بالا اختلاف امتیازو بیشتر میکنیم :)))
محمد
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۰۴
بازی استقلال سیاه جامگان هیچ پنالتی نبود, همه کارشناسا گفتن پنالتی نبود
۹
کامران
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۰۹
بازی لنگ و پیکان چی؟ بازی رفت لنگ و تراکتور چی؟ بازی رفت لنگ و سایپا چی؟ بازی استقلال و پدیده و پنالتی برای استقلال چی؟
۷
حسام شیراز
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۲۱
استقلال و پرسپولیس با احترام به هواداران پرشمارشون مال تهران و مال دولت و به عبارتی مال فدراسیونن، طبعا همه ایران میدونن اکثرا نعمتها مال تهرانه و به طبع اگه این دوتیم قهرمان بشن به نفع فدراسیونه و هر عقل سلیمی شاهد تبعیضات حاکم بر فوتبال و قوانین به نفع تهرانه حالا هرکسی نظر خودشو داره اما عرض کردم هر عقل سلیمی شاهد این قضیه است، هر مطلب و نوشته آیم فقط برای تهرانیا جذابه سایر نقاط به فکر نونن، به امید قهرمانی تراکتور که نمادی شده برای همه مردم ایران علیه تبعیض
۶
سامان
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۰۰:۴۱
بازی ذوب پرسپولیس وقتی گل سالم تبریزی نیمه اول گرفته نشد اتفاقا پرسپولیس تو اون بازی ضرر کرد اگه گرفته میشد کلی فرصت داشت واسه جبران و دقیقه ۸۵ با یه گل که خورد بازی رو نمیباخت میبینیم که با همین استدلال هم پرسپولیس هیچ سودی از نظر امتیازی نکرده
۲
احمد
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۱
پس بازي رفت و برگشت استقلال با نفت را چرا ننوشتي آقاي نويسنده به ظاهر محترم
محمد
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۰۷
این مطلبو یه لنگی نوسته. اشاره ای به اخراج نشدن احمدزاده تو بازی با لنگ و سایپا و پنالتی اخراج انصاری مقابل پیکان و پنالتی استقلال مقابل پدیده و اخراج نشدن کامیابی نیا مقابل تراکتور رفت نکرده. در ضمن بازی سیاه جامگان استقلال داور اصلا اشتباه نکرد. بازی دربی؟ اخراج رابسون؟ حالتون خوبه شما؟ خجالت بکشین. با اینمارا نمیتونین افتضاحات داوری به سود لنگ رو لاپوشانی کنین
۹
یوسف
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۳
عکسی کاملا مناسب حال و روز داوری!
۴
Hasan
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۳۴
این آخرین باری هستکه به سایت مقرض و نامرد آی اسپرت میام آره داورا به سود ما سوت میزنن تا کور شود هر آنکه نتوان دید خدایی شما اسم نویسنده روی خودتون گذاشتید من به عنوان یه هوادار کمتر از شما حمایت کور کورانه میکنم
بهروز
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۰۰
انقد نامردي مطلب مينويسيد و خصوصا نامردانه كامنتارو چاپ ميكنيد
درحالي ك بدترين حرفاي نژادپرستارو چاپ ميكنيد ك ديگه تصميم داشتم نظر ندم
ولي اين مطلبتون بقدري نامردي بود ك نتونستم
الان يجور نوشتيد ك ن تنها در حق پرسپوليس اجحاف نشده بلكه ي ريزه حالم بهشون دادن! بابا خيلي نامردين
خيلي ........
Gellshah
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۵۲
کاملاً از نظراتت مشخصه کی تو توهمه،شایدم اثرات دربی باشه،حق داری،هنوز هفتم هم نشده
۴
ناصر
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۵۶
زحمتتون شد ... بازی پیکان پرسپولیس که دقیقه ۸۵ نه پنالتی برای پیکان گرفت و نه انصاری رو اخراج کرد، بازی مساوی تموم شد ...بازی استقلال خوزستان رو هم یادتون نره
۶
فرشاد
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۰۷
گل نانگ به کیسه،اخراج‌ رابسون در دربی،پنالتی اشتباه کیسه مقابل ذوب آهن و .... اینا کشکه؟گل طارمی به فولاد و پنالتی_اخراج روی طارمی و گل سالم عالیشاه به فولاد؟؟؟
شرافت هم خوب چیزیه
مجید
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۵۴
اون پنالتی واسه سیاه جامگان که بالا فرمودین به برنامه نود و کارشناسی داوریش مراجعه کنید فرمودن پنالتی نبود در ضمن تو همون بازی سیاه جامگان باید اخراجی میداد فرض نکنید گوش ما مخملیه!!!
۱
ع ع ب
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۰۳:۴۳
نویسنده این متن افتضاح یه احمق کیسه کشه !!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر