فهرست
هفته بدون اشتباه لوئیس همیلتون تکمیل شد
هفته بدون اشتباه لوئیس همیلتون تکمیل شد

هفته بدون اشتباه لوئیس همیلتون تکمیل شد

آی‌اسپورت- لوئیس همیلتون در گرندپری بریتانیا 2017 در شرایطی پیروز شد که به حکمرانی‌اش در این پیست رنگی تازه بخشید و به پنجمین قهرمانی پی در پی در بریتانیا دست پیدا کرد، همچنین با این پیروزی توانست به یک امتیازی سباستین فتل برسد. امسال چهارمین سالی بود که همیلتون در سیلورستون رتبه اول مسابقه را از شروع تا پایان در اختیار داشت. هم تیمی همیلتون در این مسابقه، والتری بوتاس موفق شد رتبه دوم را کسب کند و فتل بر اثر پنچر شدن چرخش در دور ماقبل پایانی نتوانست رتبه‌ای بهتر از هفتم را به دست بیاورد. اکنون همیلتون تنها یک امتیاز با فتل فاصله دارد و هنوز راهی طولانی تا پایان فصل مانده، همین باعث شده تیم مرسدس بیشتر از هر زمان دیگری به همیلتون امیدوار باشد.

همیلتون در این باره گفت: تیم این هفته کار بزرگی را انجام داد. شرایط ماشین فوق‌العاده بود. تیم بی‌نقص عمل کرد و واقعا به همه اعضای تیم افتخار می‌کنم. عملکرد والتری هم بی‌نظیر بود که از رتبه نهم به رتبه دوم دست پیدا کرد. پس باید با اطمینان گفت این هفته برای تیم مرسدس فوق‌العاده بود. من از رتبه اول مسابقه را شروع کردم و این شانس را داشتم که با کنترل شرایط مسابقه، فاصله‌ام را با کیمی رایکونن افزایش دهم و همین طور هم شد. طبق برنامه قرار بود در دور 19 پیت استاپ داشته باشیم که من توانستم کمی زمان پیت استاپ را به تعویق بیندازم. در نهایت فاصله‌ای حدود 12 تا 14 ثانیه‌ای با کیمی داشتم.

من در دورهای پایانی مسابقه شنیدم که ترکیدگی تایر برای بعضی راننده‌ها پیش آمده است. تایرهای ماشین من هم دچار مشکل شده بودند و در ماشین و مخصوصا دو دور آخر احساس لرزش و ارتعاش می‌کردم اما سعی کردم بی‌توجه باشم چون می‌دانستم همه ماشین‌ها دچار چنین مشکلاتی هستند. وقتی از خط پایان عبور کردم احساسم این بود که هنوز می‌توانم مسابقه بدهم و شرایط تیم فوق‌العاده بود. فقط کافی است در چنین شرایطی به طرفداران نگاه کنید. پشتیبانی آنها بی‌نظیر بود. وقتی آن همه پرچم و آن همه تشویق را می‌بینید انرژی غیر قابل وصفی پیدا خواهید کرد. در ضمن خوش حالم که باران نبارید.

در پایان این مسابقه فاصله دو تیم مرسدس و فراری به 55 امتیاز رسید.

فرمول یک

     
آی اسپورت
2017-07-17 02:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر