فهرست
تیزهوشی یحیی؛ پرسپولیس گل قائدی را فراموش کرد
تیزهوشی یحیی؛ پرسپولیس گل قائدی را فراموش کرد

تیزهوشی یحیی؛ پرسپولیس گل قائدی را فراموش کرد

آی اسپورت - طی ساعات اخیر اخراج رسول پناه در فضای مجازی فارسی زبان، ترند شد. هواداران پرسپولیس بعد از پایان دربی برای اخراج مدیرعامل سابق خود از هیات مدیره همصدا شده اند. کمتر کسی فکرش را می کرد با چهارمین تساوی پی در پی پرسپولیس در لیگ، مطالبه مشترک هواداران تیم چنین چیزی باشد. چرایی این اتفاق را می توان در بهره هوشی بالای یحیی گل محمدی جستجو کرد. یحیی گل محمدی بعد از بازی در کنفرانس مطبوعاتی و همینطور کنار زمین کاملا هوشمندانه پاسخ سوالات رسانه ها را داد. او منکر ضعف تیمش در کنترل نتیجه بازی و همچنین ثبت چهار تساوی پیاپی نشد اما دلیل این اتفاق را به هم خوردن تمرکز تیم و بازیکنان به خاطر مشکلات مدیریتی دانست. همچنین یحیی می گوید کسانی که باعث جدایی بازیکنان پرسپولیس شدند هنوز در هیات مدیره حضور دارند.

در این مطلب قصد نداریم دلیل نتیجه نگرفتن پرسپولیس در هفته های اخیر را بررسی و مقصر را کادر فنی یا هیات مدیره معرفی کنیم، تنها چرایی این گفته های یحیی گل محمدی را مطرح کردیم. تیزهوشی یحیی اینجا به کمکش آمد و با صحبت هایی که هم راستا با هواداران و بازیکنان است، اجازه نداد خودش هدف اعتراض و انتقاد هوادار باشد.

اگر خاطرتان باشد پیش از فینال لیگ قهرمانان آسیا او باز هم صحبت هوشمندانه ای کرد. وقتی مسئولان پرسپولیس از دعوت برانکو برای فینال می گفتند، واکنش یحیی قابل توجه بود. او گفت به جای این کارها مطالبات برانکو و دیگر شاکیان پرسپولیس را بدهید تا تیم محروم و جریمه نشود. اگر برانکو در بازی فینال حضور پیدا می کرد مسلما همین اتفاق منجر به فشار روی کادر فنی و مطرح شدن بازگشت دوباره او به پرسپولیس می شد.

این دربی را با دربی جام حذفی مقایسه کنید. استقلال با فرهاد مجیدی موفق به پیروزی مقابل پرسپولیس شد. فتح دربی برای فرهاد مجیدی شاید ارزشمندترین نتیجه دوران مربی گری اش در استقلال بود اما کاری که بعد از بازی کرد، باعث شد تا تیمش وارد حاشیه شود. یکی از بهترین نتیجه های استقلال در یک سال با استعفای فرهاد مجیدی بی بهره ماند و به کام هواداران استقلال تلخ شد. حال اما پرسپولیس برد دربی را با تساوی دقیقه نودی عوض کرده، انتظار می رفت هواداران به چهارمین تساوی پیاپی معترض باشند اما یحیی حاشیه و انتقاد را از اعضای تیمش یعنی کادر فنی و بازیکنان دور کرد و به سمت هیات مدیره فرستاد. حالا او باز هم یک پرسپولیس متحد دارد، با بازیکنان و هوادارانی که یکدیگر و همینطور خودش را حمایت می کنند.

۶ ۲  
آی اسپورت
2021-01-12 18:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
حسن مهرانی
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹، ۱۰:۳۸
دوست عزیز..ومنتقدونوبسنده محترم من بعنوان یک پرسپولیسی در...آی اسپورت که شواهد میگه وهمیشه استقلالی ...ورنگی هستین میگم ...نه سمتی ومقامی در پرسپولیس دارم بلکه یک طرفدارم ....من یکی از بازی پرسپولیس لذت بردم و دیدم که تیم دقیقه دو وقتی گل میخوره و نظم خودش رو حفظ می‌کنه نشان از این داره که یه کادر فنی فهمیده و با دانش پشت تیم هستش ...دقت بفرما دوست من....از تمام بازیهای استقلال یه آنالیز بکن و تاکتیک تیمت رو بگو ...خدایی....تاکتیک علی اصغری پروین هم به بازی و برد های شخمی.و....شانس هم نه ...می ارزید..حالا من از تاکتیک گفتم شما بگوتا بعد گل مساوی که اصلا یه برنامه گل زنی و حتی حفظ نتیجه یا بزن زیرش استقلال داشت به من بگو بعد گل مساوی که تیم داغون شد مربی چکار میکرد....تاکتیکش چی بود...دوست من کل بازی دوتا موقعیت استقلال رو برا من بگو...عزیزم تیم من مساوی کرده و من از بازی تیمم لذت بردم ....دنیا ...دنیای ارتباطاته به نظر شما 1..پرسپولیس بد بازی کرد..اکثرپیشکسوتان پرسپولیس از تیم تعریف کردن پس احتیاجی به سیبل کردن رسول پناه بابت تساوی نیست ..2.من هوادر فرق بین سمیعی وگرشاسبی وحتی طاهری رو ...از عرب و رسول پناه میدونیم ...دوست من همه میدوننن که رسول پناه میدونست ترابی میخواد بره و باید تا آسیایی حداقل گیرش بده ...شک نکن خودش به ترابی گفته برو و اینم راهش....مومن از رسن...و بقیه بگیر یه تیم رو فراری داد...شما فک کن سیامک بجای دفاع راست میومد در حمله شرکت میکرد...چی میشد...فنی بماند....یه رییس هیت مدیره ..همه رو فراری داده...فایل صوتی اومده...فیلمش در اومده و بدترین الفاظ رو بکار برده ...و دنبال جانشین برا مربی فینال آسیا بوده باید ارتقا درجه داد...دوست سیاه نمایی نکن این آقا بقول بیرانوند..بهش گفت ...لایق و لیاقت پرسپولیس رو ندارن...حرف زیاده و شما هم....
ارتمیس
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹، ۱۴:۰۸
یحیی امپراطور........وکادر فنی وبازیکنان زحمت کش ونستوه................با اخلاقند،فنی،بی حاشیه،اگه شجاع ال کثیر پهلوان امیری وترابی توی تیم می موندند قهرمان اسیا میشدیم براحتی ودیگه دربی که هیج
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر