فهرست
گزارش روز: بازگشت پسر لهستانی به وست فالن؛ دورتموندی ها آماده استقبال از لوی!
گزارش روز: بازگشت پسر لهستانی به وست فالن؛ دورتموندی ها آماده استقبال از لوی!

گزارش روز: بازگشت پسر لهستانی به وست فالن؛ دورتموندی ها آماده استقبال از لوی!

آی اسپورت- فردا شب دیدار سوپرجام باشگاه‌های آلمان در شهر دورتموند برگزار می‌شود و روبرت لواندوفسکی، مهاجم سابق دورتموند، که اخیرا به جمع سرخپوشان بایرن اضافه شده است، در این بازی برای اولین بار رو در روی تیم سابقش قرار می‌گیرد؛ از حالا خیلی ها منتظرند تا ببینند هواداران تیفوسی دورتموند چگونه از او استقبال می کنند.

سباستین کل، کاپیتان سابق دورتموند که به تازگی بازوبند را به مت هوملس داده، معتقد است همانطور که هواداران با احترام و تحسین از این مهاجم لهستانی استقبال خواهند کرد؛ همان طور که در آخرین بازی او برای دورتموند، لواندوفسکی را بدرقه کرده بودند.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/994e47f3902.jpg\"یورگن کلوپ نیز معتقد است که لواندوفسکی در هر تیمی بازی کند، بازیکن دوست داشتنی و ارزشمندی است. از اول جولای که این بازیکن به مونیخ رفته ، برای تیم جدیدش خوش درخشید و نشان داد که مهاجمی در کلاس جهانی است و ثابت کرد به چه علت تمام تیم‌های بزرگ به دنبال جذب او بودند.

رومنیگه رئیس باشگاه بایرن و پپ گواردیولا مربی این باشگاه نیز اعتقاد دارند لواندوفسکی بهترین مهاجم وسط حال حاضر جهان است. ماتیاس سامر هم در توصیف او گفت: \"رابرت یک فوتبالیست فوق‌العاده با توانایی‌های فوق‌العاده است.\"

این بازیکن 25 ساله که قراردادش با بایرن تا سال 2019 اعتبار دارد، به \"بیلد اشپورت\" گفت: \"دوست دارم تمامی عناوین ممکن را با تیم جدیدم کسب کنم. در دورتموند چیزهای زیادی یاد گرفتم. میخواهم نشان دهم میتوانم بازیکن بهتری هم باشم. از لحاظ روحی در بهترین شرایط قرار دارم. از مونیخ خوشم آمده و از اینکه زندگی تازه‌ای را در این شهر آغاز کرده‌ام خوشحال و راضی‌ام. احساسم این بود که بایرن مونیخ می‌تواند بهترین انتخاب من باشد. بایرن تیمی است که می‌تواند از من بازیکن بهتری بسازد.\"
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/994e47f3901.jpg\"او اما دوست ندارد بایرن را با دورتموند قیاس کند و نکته منفی ای را درمورد تیم سابقش به زبان آورد زیرا اعتقاد دارد این برخلاف روحیه یک ورزشکار حرفه‌ای است.

وی درمورد دیدار سوپرجام گفت: \"دورتموند جدی و خطرناک ظاهر خواهد شد. آنها نشان داده‌اند که پس از هربار ناکامی، میتوانند خود را بازیابند و درصدد جبران برآیند. رقابتی که بین دو تیم وجود دارد یک نقطه مثبت است. فوتبال یعنی همین. رقابت باعث پیشرفت و برطرف کردن ضعف‌های موجود می‌شود. رقابت و حتی دعوا جزئی از فوتبال است. ما در زمین بازی به جنگ هم می‌رویم، اما بعد از سوت پایان به یکدیگر دست دوستی می‌دهیم. \"


ترجمه: زکیه اختری

 

     
آی اسپورت
2014-08-12 22:10:20
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر