فهرست
رئال مادرید 2-0 سویا: فتح سوپر کاپ با سوپر رونالدو/ یک از شیش!
رئال مادرید 2-0 سویا: فتح سوپر کاپ با سوپر رونالدو/ یک از شیش!

رئال مادرید 2-0 سویا: فتح سوپر کاپ با سوپر رونالدو/ یک از شیش!

آی اسپورت- رئال مادرید با پیروزی 2-0 مقابل سویا، قهرمان رقابت های سوپرکاپ اروپا شد.

رونالدو با زدن هر دو گل رئال، ستاره تیمش بود و نشان داد که مصدومیت فصل قبل که باعث شد در جام جهانی نمایش های چندان خوبی نداشته باشد را پشت سر گذاشته است.

رئالی‌ها در این دیدار بازی را بهتر شروع کردند . گرت بیل ولزی که در خانه خودش بازی می کرد در دقایق نخست مسابقه چند حرکت جدی را ترتیب داد اما نتوانست موقعیت جدی را ایجاد کند . در ادامه کریستیانو رونالدو در دقیقه 13 می توانست روی یک ضربه ایستگاهی دروازه سویا را باز کند که شوت او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

اولین حمله جدی سویا در دقیقه 20 به وقوع پیوست. روی پاس اشتباه دنی کارواخال، توپ به ویتولو رسید و او پس از جا گذاشتن په په از زاویه ای بسته ضربه اش را به سمت دروازه زد که کاسیاس به خوبی توپ را راهی کرنر کرد.

بهترین موقعیت بازی و رئال مادرید را کریستیانو رونالدو از دست داد؛ پاس قطری عالی کروس در سمت راست به بنزما رسید و پاس عرضی این بازیکن رونالدو را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه او را بتو با واکنشی عالی دفع کرد.

رونالدو در نهایت در دقیقه 30 موفق به گلزنی شدند . پاس زیبای گرت بیل با عبور از چند بازیکن به مهاجم پرتغالی رئال‌مادرید رسید تا رونالدو گل نخست بازی را به ثمر برساند. در ادامه رئال‌ها به خوبی بازی را مدیریت کردند تا نیمه نخست با برتری یک بر صفر رئال به پایان برسد.

رئالی‌ها نیمه دوم را نیز قدرتمندانه شروع کردند و دقیقه 49 بازی توانستند گل دوم خود را نیز به ثمر برسانند . همکاری کریم بنزما و رونالدو باعث شد تا این بازیکن پرتغالی که به تازگی از بند مصدومیت رها شده است گل دوم خود و تیمش را با شوتی محکم به ثمر برساند. این 71 بار بود که رونالدو برای رئال مادرید در یک دیدار 2 بار یا بیشتر گلزنی می کند.

خامس رودریگس که در بین ستاره‌های رئال‌مادرید محو شده بود در دقیقه 59 اولین موقعیت جدی خود را در این دیدار از دست داد و شوت او راهی به دروازه پیدا نکرد.

همکاری رونالدو و بنزما در دقیقه 65 می‌توانست رئال را به گل سووم برساند اما شوت این مهاجم فرانسوی با واکنش خوب بتو روبرو شد.

رئالی‌ها که توپ و میدان را در اختیار گرفتند باز هم خطرناک ظاهر دشدند این بار همکاری بیل با خامس رودریگس می‌توانست رئال را به گل برساند اما ضربه مهاجم کلمبیایی با درخشش دروازه‌بان سویا روبرو شد. این مهاجم کلمبیایی که تلاش زیادی برای گل زدن کرد در دقیقه73 جای خودش را به ایسکو داد و زمین مسابقه را ترک کرد.

سویا در ادامه توانست خودش را از فشار رئال‌مادرید بیرون بکشد و تا حدودی ابتکار عمل را در دست بگیرند اما نتوانستند از دفاع مستحکم رئال جلوتر بروند تا این دیدار در پایان با برتری 2 بر صفر رئال‌مادرید به پایان برسد.

به این ترتیب رئال‌مادرید که فصل گذشته توانست با برتری 4 بر یک برابر آتلتیکومادرید فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود، با برتری برابر سویا توانست سوپرجام اروپا را نیز به کلکسیون افتخارات خود اضافه کند.


کاسیاس؛ په‌په، راموس، کوئنترائو، کارواخال؛ رونالدو، کروس، خامس، بیل،مودریچ؛ بنزما

ترکیب سویا به شرح زیر است:

بتو؛ فازیو، ناوارو، پارخا، کوکه، کریچوویاک ؛ کایچیو، سوارس، ویتولو، پارئو؛ باکا

گزارش زنده:

دقیقه 10- تا به اینجای کار بازی کاملا مساوی پیش رفته . بازی بیشتر در اختیار رئال بوده ولی سپیدپوشان در موقعیت سازی دچار مشکل شده‌اند.

دقیقه 18- رئال موفق شد یک ضدحمله ی خطرناک ایجاد کند و روی سانتر خامس رودریگس، گرث بیل با یک پرش خود را به توپ رساند ولی عکس العمل خوب بتو مانع ورود توپ به گل شد

دقیقه 25- موقعیت عالی برای رئاااالل !! روی پاس فوق‌العاده کروس، بنزما در گوشه محوطه پا به توپ شد و پاس عالی بنزما به رونالدو، کریستیانو را در موقعیت تک به تک قرار داد ولی عکس العمل عالی بتو بار دیگر مانع گلزنی رئال شد !دقیقه 30- گگگگگللل برای رئال ! روی سانتر فوق‌العاده گرث بیل، پشت دفاع سویا کریس رونالدو با یک پرش خوب، خود را به توپ رساند و گل اول بازی را به ثمر رساند.دقیقه 40- رئال کاملا بر بازی مسلط شده ولی در موقعیت سازی و ضربات پایانی دچار مشکل هستند

دقیقه 45- پایان نیمه اول با پیروزی رئال مادرید ! سویا در بیشتر دقایق نیمه اول در خط دفاعی فعال بود که البته این کار را به بهترین شکل انجام دادند و موقعیت زیادی به سپیدپوشان ندادند.

دقیقه 49- گگگللل برای رئال مادرید، یک بار دیگر کریستیانو رونالدو !! روی پاس بنزما، رونالدو در محوطه جریمه پا به توپ شد و با یک شوت با پای غیرتخصصی و عکس العمل نه چندان خوب بتو، گل دوم رئال و گل دوم رونالدو به ثمر رسیددقیقه 60- بازی پایاپای پیش می‌رود. توپ و میدان در اختیار دو تیم قرار دارد و رئال نمی‌تواند برتری خود را کاملا تحمیل کند.


  ۳  
آی اسپورت
2014-08-13 01:28:25
نظر دهید

۳ نظر
-
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۲
کاواخالو 2 بار نوشتی
Alireza
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۳۷
عزیزم جام باشگاه های جهان آخرین جام ساله و چون ریال ها لالیگا رو نبردن پس قائدتا نمیتونن 6تا جام رو ببرن و فقط تیم مقدس بارسا بوده که تو تمام ادوار تاریخ تونسته تو یک فصل 6 تا جام ببره......
saman
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۱۶
alireza عزیز. تو جام جهانی باشگاه ها قهرمان قاره ها شرکت میکنند نه قهرمان لیگها. رئالم قهرمان چمپیونز شده بود فصل قبل، پس شرکت میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر