فهرست
تاوان سخت طارمی: تونل افتخار، تازیانه مرگ
تاوان سخت طارمی: تونل افتخار، تازیانه مرگ

تاوان سخت طارمی: تونل افتخار، تازیانه مرگ

آی‌اسپورت- گاهی برای به خاکسترنشاندن بزرگ‌ترین رویاها، فقط چند دقیقه زمان لازم است. برای مهدی طارمی، این چند دقیقه همان وقتی بود که بعد از توافق برای تمدید در ساختمان پرسپولیس، بلیت سفر به ترکیه را دریافت کرد و به شکل اعجاب‌آوری در تست‌های پزشکی باشگاه ریزه‌اسپور دیده شد. در شروع تابستان، هیچکس مشکلی با پیوستن طارمی به یک لیگ خارجی نداشت اما خود مهدی بود که با کش دادن ماجرا و حضور در دفتر باشگاه، این تصور را به وجود آورد که برای یک سال دیگر در لباس قرمز دیده خواهد شد. وقتی اولین تصاویر از طارمی در تیم جدیدش منتشر شدند، هوادارانی که احساس می‌کردند این بازیکن مخوف‌ترین دریبل زندگی‌اش را به پرسپولیس زده، حملات‌شان را آغاز کردند و به شدت علیه او موضع گرفتند. مهدی، پشیمان شد اما تاوان این پشیمانی، چیزی فراتر از عذرخواهی روبروی دوربین تلویزیون بود. او نسنجیده رفت. نسنجیده برگشت. به قهرمانی لیگ برتر و دومین کفش طلای متوالی رسید اما با خام‌دستی‌اش، باشگاه را در مسیر یک بحران بزرگ قرار داد.

کافی بود تا طارمی قید سفر به ترکیه با رامین رضاییان را بزند یا سختی این راه را تحمل کند و از بازگشت به پرسپولیس چشم بپوشد تا باشگاه امروز به همین سادگی با تنبیه سخت و سنگین فیفا روبرو نشود. پسر بوشهری، با استقبال هم‌تیمی‌ها به تمرین برگشت. برایش تونل افتخار درست کردند اما انتهای این تونل، تازیانه وحشت فیفا در انتظارش بود. او نه تنها خودش را در معرض جریمه قرار داد، بلکه حتی باشگاه را نیز به دردسر انداخت تا در سال منتهی به جام جهانی، یک ضربه سخت و کاری را تحمل کند. ضربه‌ای که ممکن است این بازیکن را بیرون از  فهرست نفرات موردعلاقه کارلوس کی‌روش برای جام جهانی 2014 قرار بدهد و در نهایت، فوتبال طارمی را نابود کند. مهدی برای ادامه این  فصل، دو آرزوی بزرگ در سر داشت. اول آقای گلی آسیا و دوم، انتخاب به عنوان مرد سال فوتبال در قاره کهن. با این محرومیت، به نظر می‌رسد هر دو آرزوی او همین حالا به بن‌بست رسیده‌اند تا این بازیکن را از رویای پیوستن به باشگاه‌های اروپایی دور نگه دارند. 4 ماه، زمان کمی نیست. مهدی طارمی به اندازه کافی زمان برای فکر کردن خواهد داشت. فکر کردن به تصمیم‌های مرگباری که در گذشته گرفته شده‌اند و  حالا آینده این ستاره را هدف قرار داده‌اند. تصمیم‌هايي كه ساكنان سكوهاي آزادي از ياد مي‌برند اما فيفا، فراموش نمی‌كند.

۹۴ ۶  
آی اسپورت
2017-09-23 15:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
پرسپولیس واقعی
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۹
دقت کردین ! کلا پولهای این مملکت جطوری خرج میشه ؛!
انگار حرومه یا پول دزدیه یا حق بچه یتیم توش هست که هیج خیری ببار نمی آره
علی
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۵
جریمه مالی و محرومیت برای ما اهمیتی نداره!
برای قهرمانی پرسپولیس در فصل گذشته و صعود به جمع ۴ تیم اول آسیا باید ۳۰ میلیارد هزینه می کردیم! حالا دو سه میلیارد هم بالا و پایین فدای سر کل ملت ایران
از تیم حکومتی ته جدولی چه خبر که به دنبال مربی ۲۰ میلیاردی هست!
علی
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۹
خیلی رو دارین بخدا! انگار علف هرز هست، 4میلیارد اینجا، 10 -15 میلیارد ژوزه، اینا فقط پرت بوده!! جدای از هزینه های خودش! طلبکارم هستن!
پیمان
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۶
دوست عزیز مگه پول علف خرسه اینا گند زدن باید به هوادار پاسخگو باشن
بهرام
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۷
چی چی رو فدای سرمون؟؟ این پول داره از جیب منو تو خرج میشه اونم نه اصولی بلکه به خاطر ندونم کاری این با دزدی از جیب مردم هیچ فرقی نمیکنه
مرتضی
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۴
میشه به عناوین طارمی، در کنار اقای گل، «اقای دست گل» هم اضافه کرد!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر