فهرست

سیاستهای قطر برای جام جهانی 2022

آی‌اسپورت-به گزارش آی‌اسپورت به نقل از روزنامه‌ی الرایه، مربی بومی قطری \"سعید المسند\" به حضور قوی اعراب در جام جهانی 2022 قطر امیدوار است زیرا که شعار این جام، \"جام جهانی در خاور میانه در میهمانی قطر\" است و این بهترین انگیزه برای شرکت کشورهای عربی و گزینش تیم های بیشتر عربی در این جام است.

مصاحبه پیش رو توسط وی با سایت کمیته عالی برگزاری مسابقات و پروژه جام جهانی 2022 قطر در ارتباط با وضعیت فوتبال قطر در گذشته، حال و آینده و چشم انداز امیدوار کننده برگزاری باشکوه و تاریخی این جام جهانی انجام شده است:

برای ما از مهمترین ایستگاه های فوتبالیتان بگویید

فوتبال را از تیم مدرسه آغاز و طی 17 سال عمر فوتبال ام برای باشگاه های الخور، السد و تیم ملی فوتبال قطر بازی کرده ام. اما در نقش مربی شغلم را در ساهای آغازین ده 80 میلادی بین سالهای 1981-1980 به عنوان دستیار مربی برزیلی تیم ملی فوتبال نوجوانان قطر، آقای \"آوریستو\" آغاز کردم. این شغل را تا سه سال و بین سالهای 1985-1984 داشتم اما همزمان به بازی در سطح باشگاهی نیز ادامه میدادم. از این کار بسیار لذت میبردم زیرا که امیر وقت قطر مرا به دوره های آموزشی زیادی در سراسر دنیا اعزام نمود.

در عین حال احراز پست مشاور فنی تیم های ملی، چگونه تجربه و سطح مربیان قطری را ارزیابی مینمودید؟

مربیان بومی نیاز به اعطای فرصت و پشتیبانی دارند و سیاست فدراسیون فوتبال قطر تعلیم و تربیت مربیان حرفه ای فوتبال است. من میتوانم نام چند تن از مربیان با استعداد قطری را مثل \"احمد عمر\" که به نظرم پدیده مربیگری است و \"فهد ثانی\" مربی تیم ملی نوجوانان و \" وعبد الله مبارک العیدان\" و بسیاری دیگر را ذکر نمایم. مربیان بومی ما بایستی در تیم های جهانی و مدارس فوتبال بین المللی حرفه ای حضور یابند و آموزش بگیرند.

این موضوع آیا در مورد بازیکنان قطری هم صادق است؟

حرفه ای گری برای توسعه فوتبال و تشکیل تیم های قدرتمند ضروری است و هنگامی که ما از میزبانی قطر برای جام جهانی صحبت میکنیم این بدان معنی است که مجموعه ای کامل متشکل از اقدامات زیربنایی و خدمات درمانی و اجتماعی و توسعه پایدار بایستی شکل گیرد اما موضوع مهمتر کیفیت حضور تیم کشور میزبان است که مطمئنا کمیته عالی برگزاری مسابقات از آن غافل نخواهد بود، زیرا که تمهیدات لازم از سوی آنان از سه سال پیش با اعزام بازیکنان جوان مثل \"اکرم حسن عفیفه\" به باشگاه های معتبر اروپایی آغاز شده است و البته این اقدامات محدود به اعزام بازیکنان نمیشود.

انتظار شما از نحوه برگزاری جام جهانی 2022 چیست؟

من در پنج دوره بازیهای المپیک شرکت کرده ام اما بازیهای آسیایی 2006 قطر تمامی تصوراتم را از اینگونه مسابقات تغییر داد و به امید خدا این جام جهانی هم کاملا متفاوت خواهد بود.

امیر قطر همواره به فکر پیشتازی این کشور در امر ورزش و به خصوص ورزش بانوان و فوتبال است.

مترجم: امید قره‌چورلو

     
آی اسپورت
2014-08-13 11:23:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر