فهرست
بوروسیا دورتموند- بایرن مونیخ؛ وقت انتقام
بوروسیا دورتموند- بایرن مونیخ؛ وقت انتقام

بوروسیا دورتموند- بایرن مونیخ؛ وقت انتقام

آی اسپورت- برخلاف ماریو گوتزه که نتوانست در اولین دیدار فصل قبل بایرن مقابل تیم سابقش به میدان برود، روبرت لواندوفسکی امشب فالن بوروسیا دورتموند قرار می گیرد تا برای اولین حس مهمان بودن در وست فالن را تجربه کند. ستاره لهستانی بعد از 4 فصل درخشانی در دورتموند، در این تابستان راهی بایرن شد تا دورتموندی ها باز هم یکی از ستاره های اصلی شان را در تیم رقیب ببینند؛ اتفاقی که شعله های اختلاف و دشمنی بین دو باشگاه را هر فصل شعله ورتر می کند.

البته دورتموندی ها سال گذشته توانستند در دیدار سوپرکاپ 4-2 بایرن را شکست بدهد و امشب شاگردان گواردیولا فرصت خواهند داشت تا انتقام شکست فصل گذشته را بگیرند.

بوروسیا دورتموند؛ عصر جدید

کلوپ برای تبدیل کردن دورتموند از تیم بحران زده دهه قبل به یکی از بهترین های اروپا، چند سالی تلاش کرد اما مطمئنا انتظار نداشت که ستاره های تیمش خیلی زود راهی باشگاه های دیگر شوند. از شینجی کاگاوا و ماریو گوتزه تا روبرت لواندوفسکی، همگی محصول تلاش های او بودند. اما او حالا در حال ساخت یک دورتموند جدید است که شاید چهره واقعی آن در یکی دو فصل آینده مشخص شود.

او در این تابستان بازیکنانی مانند جی دونگ وون، آدرین راموس، چیرو ایموبیله و ماتیاس گینتر را به خدمت گرفت تا زردها کم کم وارد دوران تازه ای شوند. با کنار کشیدن سباستین کل از پست کاپیتانی هم آنها حالا مت هوملس را به عنوان کاپیتان جدید شان معرفی کردند؛ هرچند او در دیدار امشب به دلیل مصدومیت غایب خواهد بود. البته او تنها غایب دورتموندی ها نیست و چند بازیکن دیگر از جمله نوری شاهین، ایلکای گوندوگان و جاکوب بلاژیکوفسکی هم نمی توانند تیم شان را در این دیدار همراهی کنند.

دورتموند فصل گذشته ضربه زیادی از مصدومیت های متعدد بازیکنانش خورد و کلوپ امیدوار است این اتفاق در فصل پیش رو رخ ندهد. به ویژه اینکه در دیدار دوستانه اخیر مقابل لیورپول، که با شکست 4-0 دورتموند به پایان رسید، متوجه شد بدون بازیکنان اصلی اش، تا چه اندازه آسیب پذیر خواهند بود.

بایرن مونیخ؛ یک پذیرایی ساده

بایرنی ها همیشه در وست فالن برای پیروزی مشکل داشتند و مطمئنا در دیدار امشب هم نمی توانند با اطمینان کامل پای به میدان بگذارند. بایرن برخلاف دورتموند تغییر چندانی نداشته و به جز لواندوفسکی، دیگر خریدهای جدید بایرن، بعید است در فصل پیش، جزو بازیکنان اصلی تیم گواردیولا باشند.

گواردیولا به تازگی گفته بود که می داند اگردر این فصل نتواند به اندازه کافی جام ببرد، جایی در بایرن نخواهد داشت. البته قهرمانی در سوپرکاپ چندان دستاورد بزرگی نیست اما با توجه به درگیری های لفظی بین مدیران دو باشگاه، مطمئنا برای بایرنی ها پیروزی در این دیدار اهمیتی دو چندان پیدا کرده است.

بایرنی ها هم امشب رافینیا، ریبری و تیاگو آلکانتارا را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهند داشت اما ملی پوشان آلمانی بایرن که در دیدار مقابل ستارگان MLS روی نیمکت نشستند، احتمالا از ابتدا به میدان خواهند رفت.

 

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-13 11:27:36
نظر دهید

۱ نظر
HERESH MAHABAD
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۲۱
بایرنم میبره با گل های لوا و گوتزه تا بدبختی رو به دورتموند نشون بده . عشق است بایرن تا ابد .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر