فهرست
یووه باید خط هافبک را تقویت کند
یووه باید خط هافبک را تقویت کند

یووه باید خط هافبک را تقویت کند

آی اسپورت – وقتی انتقال گرانقیمت پوگبا به منچستر یونایتد در 8 اگوست بالاخره نهایی شد، این برداشت وجود داشت که ماروتا و پاراتیچی به دنبال یک جانشین بزرگ برای او خواهند رفت. اما در ادامه یوونتوس با مشکلات زیادی به دنبال جانشین رفت. این مخصوصا در نوع خود برای باشگاهی که پیرلو را به عنوان بازیکن آزاد خرید و برای ویدال تنها 10.5 میلیون پول داد عجیب بود.

اول ماروتا سعی کرد ماتویدی را از پی اس جی بخرد. ترانسفری که به نظر قطعی شده بود، اما در لحظات آخر ناصر ال خلایفی مستقیما وارد شد و آن را کنسل کرد. انجامِ این ترانسفر همیشه دشوار به نظر می رسید چون تیم فرانسوی خاطره خوشی به خاطر رفتن کومان به یووه نداشت.

راه حل بعدی اکسل ویتسل بود. این بار به نظر می رسید این ترانسفر تمام شده است، و در حقیقت ویتسل در روز پایانی نقل و انتقالات به تورین هم آمد. اما زنیت در لحظات پایانی ترانسفر را کنسل کرد چون نتوانسته بود جانشینی برای ویتسل بخرد.

می توانید بگویید یووه برای هر دو ترانسفر آنچنان تقصیری نداشت. به هر حال این تیم مقابل بود که در لحظات پایانی توافق را به هم زد. اما یووه از ابتدا می دانست که پوگبا باشگاه را ترک خواهد کرد، مساله که خود ماروتا آن را تایید کرده. پس این آمادگی برای جایگزینی هافبک کلیدی تیم وجود نداشت؟ وقتی یووه زیدان را در سال 2001 به رئال فروخت، از قبل خریدِ ندود را تمام کرده بود. این بار اما خبری از این برنامه ریزی ها نبود.

این یعنی علی رغم خریدنِ هیگواین، بناتیا و پیانیچ، ماروتا برای ژانویه هنوز کار دارد. هافبک بووه از کمبود یک مهره فیزیکی و پویا رنج می برد. عجیب نیست که تصور کنیم آلگری بعد از سوپرکاپ ایتالیا با ماروتا و پاراتیچی سر همین موضوع درگیر شد.

البته باید این را هم بگوییم که یووه سعی کرده عکس العمل نشان دهد و انتقال توماس رینکون از جنووا تقریبا نهایی شده. او یک سوپراستار نیست، اما سخت تلاش می کند و کیفیت بیشتری نسبت به استورارو دارد. اما او یک مهره برای تیم اصلی نیست و بیشتر نقش پوششی خواهد داشت. با رفتن لمینا و آساموا به جام ملت های آفریقا، یووه به یک بازیکن بزرگ برای خط هافبک نیاز دارد.

یووه یک پیشنهاد 6 میلیونی برای ویتسل داده و اگر زنیت قبول نکند، برنامه این است که او را به صورت آزاد در تابستان در اختیار بگیرند. اما همه چیز در فوتبال به این سادگی نیست. بازیکنانی با این کیفیت در ژانویه به سختی پیدا می شوند. اگر یووه توافق نکند پول بیشتری برای او پرداخت نکند، این چه پیامی به خودِ بازیکن خواهد فرستاد؟

این گزارش هم آمده که شانگهای با هدایت ویاش بواش که سابقه کار به ویتسل را هم دارد، برای ویتسل پیشنهاد داده. آن ها حاضرند سالانه 18 میلیون یورو به او دستمزد بدهند. دستمزد پیشنهادی یووه تنها 4.5 میلیون یورو است. تیتر های امروز هم گفته اند که ویتسل تصمیم گرفته پیشنهاد یووه را رد کند و می خواهد به چین برود.

البته گرفتن چنین تصمیمی نشان از جاه طلبی فوق العاده پایین ویتسل دارد. اما چه کسی از دریافت چنین دستمزدی وسوسه نمی شود؟

ماروتا معمولا هیچ ارزشی برای ژانویه قائل نیست. بزرگترین خریدِ او از زمان ورود به باشگاه در سال 2010، قرض گرفتنِ ماتری بوده. معمولا در این پنجره یووه به دنبال خریدِ بازیکنان با استعداد برای آینده است. اما این دفعه تیم نیاز دارد یک حفره مهم را پر کند. ویتسل گزینه مناسب یووه است و در لیگ قهرمانان هم می تواند بازی کند. فقط برای همین یک بار، شاید یووه بتواند پول بیشتری خرج کند.

     
آی اسپورت
2016-12-31 20:00:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر