فهرست
گزارش روز: رو در روئی‌های کرانچار و قلعه نویی؛ ژنرال‌ها در رینگ خونین
گزارش روز: رو در روئی‌های کرانچار و قلعه نویی؛ ژنرال‌ها در رینگ خونین

گزارش روز: رو در روئی‌های کرانچار و قلعه نویی؛ ژنرال‌ها در رینگ خونین

آی‌اسپورت-در آستانه‌ی هفته‌ی سوم لیگ برتر قرار داریم، هفته‌ای که فوتبال پایتخت به مصاف فوتبال اصفهان خواهد رفت؛ سپاهان در فولادشهر اصفهان میزبان استقلال تهران است و پرسپولیس در آزادی میزبان ذوب‌آهن است. در این میان یکی از جذابیت‌های این هفته بی‌شک تقابل امیر قلعه‌نوئی و زلاتکو کرانچار است که این دوئل، هشتمین مصاف رو در روی آن‌ها است که همین آمار چه در در جبهه‌ی مربی پیروز و چه در جبهه‌ی مربی شکست‌خورده می‌تواند مسائل انگیزشی را نزد این دو مربی تهییج کند. از سوی دیگر این دو مربی، پرستاره‌ترین تیم‌های لیگ را هدایت می‌کنند و لیگ چهاردهم را با قاطعیت آغاز کرده‌اند و اصلا دوست نخواهند داشت در کورس قهرمانی از همین ابتدا به حریف باج دهند و نوار پیروزی‌های خود را پاره‌شده ببینند.

کرانچار که سریال دوئل‌های خود با قلعه‌نوئی را روی نیمکت پرسپولیس با شکست آغاز کرد، تا پایان لیگ سیزدهم حداقل در آمار یک برد از ژنرال عقب است. البته اگر برد کرانچار در جام حذفی را نیز کنار بگذاریم، اختلاف آن‌ها در شمار پیروزی‌ها به عدد دو خواهد رسید. بدین ترتیب از مجموع هفت مصاف رو در رو که کرانچار و قلعه‌نوئی برگزار کرده‌اند، سهم قلعه‌نوئی سه پیروزی، دو شکست و دو تساوی بوده است.

در ادامه مروری بر مصاف‌های رو در روی قلعه‌نوئی و کرانچار خواهیم داشت:

لیگ نهم؛ هفته‌ی هفدهم؛ ورزشگاه فولادشهر اصفهان؛ سپاهان اصفهان 2-1 پرسپولیس تهران.

کرانچار که در پایان هفته‌ی بیست و یکم از نیمکت پرسپولیس اخراج شد و خیلی محترمانه سکان هدایت سرخ‌پوشان را به علی دائی سپرد، برف فولادشهر را زودتر از پذیرفتن هدایت طلائی‌پوشان دید، برفی که برای کرانچار خوش‌یمن نبود و سومین شکست نیم‌فصل را به او تحمیل کرد تا سریال دوئل‌های زلاتکو و ژنرال با شکست آغاز شود.

سیدمهدی رحمتی، ستاره‌ی 666 میلیونی سپاهان در آن دیدار یک ستاره‌ی چهار میلیونی بود و دو پنالتی از شاگردان کرانچار گرفت. طبق بندی که در قرارداد رحمتی موجود بود، به ازای دفع هر پنالتی او باید دو میلیون پاداش می‌گرفت.

لیگ یازدهم؛ هفته‌ی بیست و هفتم؛ ورزشگاه یادگار امام تبریز؛ تراکتورسازی تبریز 1-0 سپاهان اصفهان.

لوکا بوناچیچ در پایان هفته‌ی نهم از هدایت طلائی‌پوشان اخراج شد و پس از دو هفته حضور موقت کریم قنبری روی نیمکت سپاهان، کرانچار آمد تا با تساوی برابر پرسپولیس استیلی آغاز کند. کرانچار در هفته‌ی بیست و هفتم در یک جدال پرحاشیه برابر تراکتورسازی دومین شکست را برابر قلعه‌نوئی پذیرفت.

پیش از این دیدار محرومیت رودریگو توزی بخشیده شد تا تنها گل تراکتور از روی نقطه‌ی پنالتی به ثمر برسد.

لیگ دوازدهم؛ هفته‌ی پانزدهم؛ ورزشگاه فولادشهر اسفهان؛ سپاهان اصفهان 0-1 استقلال تهران.

سومین شکست کرانچار شاید تلخ‌ترین شکست او در مصاف با قلعه‌نوئی بود. این دیدار که به میزبانی طلائی‌پوشان نیز برگزار شده بود با گل خسرو حیدری، ستاره‌ای که در آغاز این فصل از سپاهان به استقلال کوچ کرده بود، به پایان رسید تا آبی‌پوشان پایتخت پس از 11 سال موفق به شکست سپاهان در فولادشهر شوند.

جام حذفی 92-1391؛ مرحله‌ی نیمه‌نهائی؛ ورزشگاه آزادی؛ استقلال تهران 1(4)-(5)1 سپاهان اصفهان.

نخستین مصاف این دو مربی در جام حذفی برگزار شد که در 120 دقیقه نتیجه‌ای جز تساوی نداشت و دو تیم سرنوشت خود را به قلم تقدیر ضربات پنالتی سپردند. سه ضربه‌ی نخست را هر دو تیم گل کردند. امیرحسین صادقی نوار گل‌زنی مجتبی جباری، جی‌لوئد ساموئل و عباس محمدرضائی از روی نقطه‌ی پنالتی را پاره کرد تا استقلال به لبه‌ی پرتگاه سقوط برود. جواد نکونام پس از تداوم گل‌زنی‌های طلائی‌پوشان یک چیپ تماشائی زد و رحمتی نیز پشت‌بند آن ضربه‌ی احمد جمشیدیان را دفع کرد تا استقلال به بازی برگردد. رحمتی هوس پنالتی زدن کرد و همچون ایران‌نژاد توپ را به بیرون زد تا وظیفه‌ی سقوط استقلال به عهده‌ی فرزاد حاتمی باشد و سوشاک نیز گل صعود را برای کرانچار و سپاهان بزند.

سپاهان در فینال پرسپولیس را نیز شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

لیگ دوازدهم؛ هفته‌ی سی و دوم؛ ورزشگاه آزادی؛ استقلال تهران 1-1 سپاهان اصفهان.

سپاهان در لیگ دوازدهم در دومین گام نیز به موفق به شکست استقلال نشد تا با قهرمانی وداع کند. کرانچار که با گل محرم نویدکیا فاصله‌ی چند دقیقه‌ای تا پیروزی و کسب قهرمانی داشت، با گل‌ به‌خودی ایران‌نژاد رویای دفاع از عنوان قهرمانی خود را بر باد رفته دید و استقلال با اختلاف سه امتیاز به عنوان قهرمانی رسید.

لیگ سیزدهم؛ هفته‌ی دوم؛ ورزشگاه آزادی؛ استقلال تهران 1-2 سپاهان اصفهان.

کرانچار نخستین پیروزی خود برابر امیر قلعه‌نوئی در لیگ برتر را در لیگ سیزدهم جشن گرفت. آرش افشین در همان دقیقه‌ی نخست یک گل ارزشمند برای طلائی‌پوشان به ثمر رساند تا پنالتی مشکوکی که علیرضا فغانی برای سپاهان گرفت، نخستین برد کرانچار را تضمین کند حتی با وجود گل امیرحسین صادقی در دقایق پایانی !

لیگ سیزدهم؛ هفته‌ی هفدهم؛ ورزشگاه فولادشهر اصفهان؛ سپاهان اصفهان 0-0 استقلال تهران.

آخرین مصاف این دو مربی با یک تساوی به پایان رسید، مصافی که اگر نتیجه‌ای جز این داشت می‌توانست سهمیه‌ی لیگ قهرمانان را از نفت تهران بگیرد (!)

کاظم ملک‌پور دهکردی

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-13 17:06:05
نظر دهید

۲ نظر
hadi
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۷
salam aghaye nevisandeh
agha fekr konam shoma bayad ye bare dg ebtedaee beri kelas
agha ageh ina haftbar ba ham mosabegheh dadan chejori 3 ta mosavi 2 ta shekast va 3 ta piroozi dashteh???????????????????
khodaya bebin ma ba kia shodeim 75milion
علی رضـــا
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۲
سپــاهان 2 - استقلال 000
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر