فهرست
دردسرهای پرسپولیس-سروش/ هدایتی و قطر
دردسرهای پرسپولیس-سروش/ هدایتی و قطر

دردسرهای پرسپولیس-سروش/ هدایتی و قطر

آی اسپورت - ماجرای پیوستن سروش رفیعی به پرسپولیس تقریبا منتفی شده است. اما اتفاقاتی که باعث شد کار به اینجا برسد واقعا عجیب و غریب بود. موانع متعددی که بر سر راه این انتقال خواسته یا ناخواسته ایجاد شد، در تاریخ فوتبال شاید کم‎نظیر باشد. مرور تمام اتفاقات از ابتدا می‌تواند صحت این ادعا را ثابت کند.

در اواخر نیم‌فصل اول بود که علاقمندی پرسپولیس به جذب سروش رفیعی رسانه‌ای شد. حتی شایعه مذاکرات پنهانی دو طرف هم مطرح شد. هرچند طبق معمول از سوی دو طرف تکذیب شد. گفته می‌شد بازی تراکتورسازی و ذوب‌آهن در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی آخرین بازی رفیعی برای تیم تبریزی خواهد بود. اما درست بعد از پایان این بازی و در ورزشگاه فولادشهر، جلسه‌ای دونفره بین او و آجورلو مدیرعامل تراکتورسازی برگزار شد. جلسه‌ای که باعث عصبانیت رفیعی شد. ظاهرا صحبت از اضافه خدمتی بود که رفیعی باید آنرا تحمل می‌کرد. سرانجام پس از چند اظهارنظر ضد و نقیض از سوی نهادهای مرتبط، رسما اعلام شد که خدمت سربازی رفیعی به پایان رسیده و او اضافه خدمت نخواهد داشت.

به محض انتشار این خبر، مذاکرات پرسپولیس با رفیعی آغاز شد. گفته می‌شد حسین هدایتی مذاکراتی با ستاره تراکتورسازی انجام داده و پیشنهاد مالی خود را به او ارائه داده است. طبق معمول ابتدا این خبر توسط باشگاه پرسپولیس تکذیب شد اما یک روز بعد با انتشار تصویری از ملاقات هدایتی و رفیعی حقیقت ماجرا روشن شد. انتشار این عکس خیال پرسپولیسی‌ها را از جذب رفیعی راحت کرد. اما ناگهان موجی از اتفاقات عجیب و غریب آغاز شد.

ابتدا کارلوس کی‌روش در واکنشی عجیب و غیرمنطقی به مصاحبه برانکو، ملی‌پوشان پرسپولیس را از اردوی دوبی به تهران بازگرداند. او حتی به سروش رفیعی هم گفت که اگر با پرسپولیس قرارداد بسته یا قصد پیوستن به این تیم را دارد، به همراه پرسپولیسی‌ها به تهران برگردد. رفیعی هم که نگران عواقب این کار بود، اعلام کرد که به پرسپولیس نرفته و می‌خواهد در اردو بماند. این در حالی بود که از یکی دو روز پیش تعدادی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس خبر از قطعی شدن پیوستن سروش به پرسپولیس داده بودند.

یک روز بعد از این اتفاق خبر بازداشت حسین هدایتی منتشر شد. کسی که مذاکرات با رفیعی را انجام داده بود و قرار بود مسائل مالی این قرارداد را حل و فصل کند. با بازداشت هدایتی عملا پروژه پرسپولیسی شدن سروش نیمه‌کاره ماند و امیدهای هواداران این تیم برای جذب ستاره تراکتورسازی کمرنگ شد.

آخرین ضربه به پرسپولیس در راه جذب رفیعی از خارج از کشور وارد شد. ناگهان دو پیشنهاد مالی خوب از چین و قطر برای سروش رسید. پیشنهاداتی که گذشتن از آنها در شرایط فعلی کار ساده و حتی عاقلانه‌ای نیست. رفیعی خوب می‌داند که کی‌روش به لژیونرها توجه ویژه‌ای دارد و به سادگی از کنار نام آنها نمی‌گذرد. در سال منتهی به پایان رقابت‌های انتخابی جام جهانی، این بهترین فرصت برای رفیعی است تا با لژیونر شدن، در کانون توجه سرمربی تیم ملی قرار بگیرد. همین موضوع شانس پیوستن او به پرسپولیس را به حداقل رسانده تا حدی که دیگر کمتر کسی به پیوستن او به جمع شاگردان برانکو امیدوار است.

سلسله اتفاقات و موانعی که در راه پرسپولیسی شدن سروش رفیعی پیش آمد، برای کمتر کسی در تاریخ فوتبال رخ داده بود. انگار همه چیز آن هم به صورت تصادفی دست به دست هم داده بود تا چنین اتفاقی نیفتد! هرچند هستند کسانی که معتقدند رخ دادن این همه اتفاق تصادفی نیست و احتمالا دست‌هایی در کار است تا سروش به پرسپولیس نرود.

۳ ۵  
آی اسپورت
2017-01-06 16:22:00
نظر دهید

۵ نظر
امید
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۳۲
اومد خوش اومد نیومد به سلامت
یوسف
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۴۴
همش جو رسانه ای بود! هیچم بعید نیست بره پرسپولیس یا بمونه تو تبریز
---
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۰۵
این اتفاقات نشان دهنده مافیای... تیم دسته سومیه پایتخته که هر گاه تو زمین کم میاره دست به این اقدامات کثیف میزنه... نمونش جوی که با قلیونی اعلام کردن ستاره های 2 فصل پیش پرسپولیس راه انداختن...
رایا
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۱۶
شما کلأ دوس داری یه چیزی بنویسی دیگه؟
کی روش توجه ویژه‌ای به لژیونرهای قطر و چین داره که حتی از لیگ خودمون سطح شون پایین تر ست؟
میشه خندید فقط. همین
۴ ۱
كامران كامراني
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۲۷
لطفا اگه اطلاعات نداريد حرف نزنيد ... هر وقت ژاوي و تورز داشتيم تو ليگ ايران بعد مقايسش كنيد با قطر و چين
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر