فهرست
امید ما به شماست آقای کی‌روش!
امید ما به شماست آقای کی‌روش!

امید ما به شماست آقای کی‌روش!

ای اس‍پورت- شش روز تا اولین بازی در روسیه؛ دیدار حیاتی دو تیم ناامید گروه در سن‌پترزبورگ که کنار اسپانیا و پرتغال در انتظار معجزه‌ای هستند تا شاید شانس صعود پیدا کنند. ملاقات با مراکش در سن پترزبورگ، رقابتی حیاتی که پایان تلخ آن می تواند حکم به خروج ایران از تورنمنت دهد. کافی است بازنده باشیم تا برخلاف احتمالات ریاضی، در همان روز اول شانس صعودمان، به صفر مطلق میل کند. برای همین هم تورنمنت حساس پیش از افتتاحیه برای ما آغاز شده بود؛ رقابتی که از هفته ها و ماه‌ها ‍پیش همه را درگیر کرده بود! از روزی که کافو گوی ایران را برداشت تا در ترسناک‌ترین گروه مسابقات باشیم؛ کنار اسپانیا، پرتغال و مراکش بایستیم.

ناامیدی در روزهای اول پس از قرعه‌کشی به ‍پرخاشگری در ماه‌‌های بعد رسید؛ پرخاشگری کی‌روش نسبت به مربیان لیگ‌برتری به خاطر اردوهای بلندمدت، پرخاش‌‌های کریمی به کی‌روش و پر خاش انتقادی روزنامه‌نگاران علیه سرمربی تیم ملی. ماه‌های سختی را گذرانده ایم اما حالا در آستانه شش روز به اولین بازی در جام‌۲۰۱۸ آن چیزی که  از اردوی ایران در روسیه مخابره می‌شود لبخند مطمين ستاره‌های ایران است. اگر تا پیش از این تیم‌ملی غرق در خبرهای حاشیه، زیر سایه بدخلقی کارلوس کی‌روش و  آماج حملات منتقدانی شده بود که به تیم «ملی» ایران می‌تاختند حالا تک تک فریم‌هایی که از اردوی کی‌روش می‌بینیم موجی از امیدواری را به ما منتقل می کند.

این خوش‌بینی و امیدواری نه از روی خوش خیالی که به خاطرسابقه احترام‌برانگیز کی‌روش در ایران است؛ مردی که حالا هفتمین سال حضورش در ایران را تجربه می کند و شبیه به رییس جمهوری که دو دوره متوالی از مردم کشورش رای اعتماد گرفته، این بار هم در جام جهانی روی نیمکت ما می‌نشیند.

 کی‌روش چهار سال در روزی که همه از نبرد با آرژانتین قالب تهی کرده بودیم، ایران را به تیمی تبدیل کرد که ۹۰ دقیقه و چند ثانیه بهترین آرژانتین را با آماده‌ترین مسی غافلگیر کرد. اما معجزه آنجا اتفاق نیفتاد و مازیچ داور صرب که یک پنالتی مشکوک را برای ایران نگرفت، در وقت اضافی بازی در سوتش دمید؛ نه به معنای پایان بازی که به معنای گل مسی! معجزه کی‌روش که در بلوهوریزونته نیمه‌تمام ماند، چند ماه بعد ‌می‌توانست در کانبرا تمام شود. بازی با عراق در یک چهارم نهایی جام‌ملت های آسیا ۲۰۱۵؛ این بار هم یک داور سد راه ما و معجزه بود. تیمی که به راحتی باید عراق را شکست می داد اما اخراج ناغافل مهرداد پولادی . آن کام‌بک‌های حماسی ایران به بازی و آن حذف تلخ.

و حالا برای سومین بار، از ماه ها پیش کوروس امید به معجزه در دل ما روشن شده و حالا این خنده‌های مطمئنی که از ستاره‌های ایران از اردوی می‌بینیم ما را به خلق حماسه امیدوارتر می‌کند. کی‌روش یک معجزه به ایران بدهکار است و شاید حالا وقتش باشد. همه این اتفاقات تلخ و سیاهی که در ماه های گذشته تجربه کردیم با تماشای یک عکس از تمرین تیم دود می‌شود. ما امیدواریم و البته امید ما به شماست آقای کی‌روش!

۲۲۷ ۱۱  
آی اسپورت
2018-06-09 20:13:00
نظر دهید

۱۱ نظر
روستایی
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۲۴
لذت تماشای جام جهانی و سهدبازی خوب را از ما نگیرید!
باخت نشانه ی شکست نیست اگر همه تلاشت را کرده باشی

به امید سه تا بازی آبرومند ، انتظارات را بالا نبرید.

الان یک متخصص و جراح بزرگ قلب را ببرید در یک بیابان یا روستای دورافتاده و بدون امکانات ،
آیا می شود گفت اون متخصص ناتوان بود از نجات یک بیمار قلبی که احتیاج به عمل قلب باز داره
هروقت یک بیمارستان مجهز با اتاق عمل مجهز به اون جراح دادید اونوقت باید توقع کنید لطف خدا شامل حال اون مریض بشه و با مهارت اون جراح شاید نجات پیدا کنه
علی
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۲۶
راه کج به منزل نخواهد رسید
میم
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۴۷
خوبه که ادم همیشه حافظش جاهایی که به نفعشه کار نکنه آقای سردبیر! اگر میشیمورا چهار سال قبل نبود و توپی که یک متر از خط دروازه ایران رد شده بود رو گل میگرفت ازبکستان برای اولین بار به جام جهانی صعود میکرد البته سه بازی اخر که هیچ نگیم بهتره؛البته کمی هم ضعیف ترین بازی جام جهانی برزیل و ضعیف ترین تیم از لحاظ امار فنی رو هم به یاد بیاورید !
مارال
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۵۸
امید به معجزه فقط یک امید نیس ، این امید تحقق پیدا میکنه .
آرش6
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۰۸
چشم امید کیروش هم به روزبه چشمیه
۸
امید از تفت
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۳۸
امید ما بخداست. بعد هم اینهمه کیروش سالاری برای چیه!!؟ امید ما اول به خدا و بعد به ساق بچه های باغیرت خودمون هست.
۷
عرفان
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۴۵
کارلوس عزیز معجزه کن که معجزه تنها امید ماس تو معجزه گر ما باش
امید
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۴۶
خاک تو سر شما که امیدتون به یه دلال فوتباله :)) که هنرش چیدن اتوبوس واسه برده اونم فقط یک بار تو آسیا جواب داده ...
واقعا خنده داره اینایی که میشنن به امید برد بازی های ایران رو میبنن .. والیبال با اون همه شاخ بازی نابود شد چه برسه که امیدتون به علی بیرانود لایی .. چشمی کند .. طارمی و آزمون دختر بازه
حمیدرضا
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۴۰
شما مزدورها خیلی وقت پیش مزد این امید رو گرفتید! همون موقع که باید انتقاد میکردید ولی فقط پاچه خواری و ... مالی کردید! چیزی رو از دست نمیدید! ولی ما مردم امیدی به این تیم نداریم!
۴
قارتال
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۱۹
اتفاقا تیم خوب و یکدستی داریم ،و تنها مشکل قدرت رقیباست ،در وهله ی اول امیدوارم حضوری جانانه داشته باشیم و اگر قراره حذف بشیم خاطرات بازی با آرژانتین برامون تکرار بشه که هواداران دو آتیشه ی آرژانتینی با گل مسی از شدت شادی به هوا پریدند و تیم ملی اگر باخت مردانه باخت ،هرچند معجزات فوتبال را نبایست نادیده گرفت و با اندکی شانس حتی امکان حضور در مراحل بالاتر را نیز برای تیم قائلیم.
۹
سهیل
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۲۰
کیروش ۷ سال تیم ملی دستش بوده به نظرم این جام دیگه بهونه ای نداره.
صعود خیلی خوشبینانس ولی به نظرم کسب ۴ امتیاز یا حتی ۲ امتیاز میتونه نتیجه قابل قبولی براش باشه.
کمتر ازون حیف پول بوده و از اون مهم تر اون همه دعوا و جدلی که راه انداخته.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر