فهرست
گزارش ویژه: زیرلفظی اومانا: 200 هزار دلار!/مبلغ پایه درخواستی :500 هزار دلار، مالیات بر عهده باشگاه
گزارش ویژه: زیرلفظی اومانا: 200 هزار دلار!/مبلغ پایه درخواستی :500 هزار دلار، مالیات بر عهده باشگاه

گزارش ویژه: زیرلفظی اومانا: 200 هزار دلار!/مبلغ پایه درخواستی :500 هزار دلار، مالیات بر عهده باشگاه

آی اسپورت – میشل اومانا مدافع 31 ساله تیم ملی کاستاریکا که ظاهرا از تیم قبلی  خود ساپریسا کاستاریکا  و یکی دو تیم اروگوئه ای پیشنهادهایی دریافت کرده بود حاضر شد به تهران بیاید  و با پرسپولیس مذاکره کند. اومانا دیشب از سن ژوزه پایتخت کشورش سفر طولانی خود را آغاز کرد و به میامی در امریکا رسید و بعد از آن با پروازی طولانی به دوحه خواهد آمد و فردا صبح به تهران می رسد.این اتفاق در حالی رخ می دهد که گفته شده بود اومانا امروز چهاشنبه به تهران  خواهد رسید که این مساله با توجه به فاصله دو کشور بعید بود.
اما اومانا در حالی به تهران خواهد آمد که برخلاف آنچه پیشتر شنیده می‌شد ظاهرا او  با پرسپولیس هنوز به توافق نهایی دست نیافته‌ است و شاید به همین خاطر بود که دایی و رحیمی به صورت موازی رزومه گزینه‌های دیگر را مرور می‌کنند و در حال حاضر فیلم و رزومه پیکولی مدافع 30 ساله ایتالیایی را در اختیار دارند تا اگر با اومانا به توافق نهایی نرسیدند دست شان خیلی هم خالی نباشد.
نکته اینجاست که اومانا  با وجود اعلام توافق نهایی با پرسپولیس و سفر برای عقد قرارداد  تازه از سوی  رسانه های داخلی  البته برخی مسوولان تیم  و باشگاه پرسپولیس برای مذاکرات اولیه به تهران می‌آید .البته طبیعی است که وقتی بازیکنی از آن سوی دنیا به تهران می آید، پرسپولیسی‌ها حتما نمی‌گذارند به راحتی از ایران برود و او را تا پای  قرارداد خواهند کشاند بخصوص اینکه جذب این بازیکن برای رحیمی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس  حالت حیثیتی پیدا کرده و او دوست دارد در روکم کنی با سیاسی هم که شده اومانا را به خدمت در آورد.در این خصوص رحیمی گفته حتی با جمع آوری پول از هوادران اومانا را جذب خواهد کرد که ظاهرا باید به همین روش متوسل شود.
 پرسپولیس برای جذب این بازیکن مشکل بزرگی دارد. مشکل بزرگ اینجاست که اومانا مبلغی بیشتر از آنچه پرسپولیسی‌ها تصور می‌کنند ،می‌خواهد.رقم واقعی اومانا 200 هزار دلار است.او برای 10 ماه بازی در لیگ کشورش ماهانه 15 تا 20 هزار دلار حقوق می گرفته اما با بازی در جام جهانی و صعود تا مرحله یک چهارم نهایی قیمتش بالاتر رفته است.باشگاه پرسپولیس قصد دارد با مبلغی بین 300 تا 350 هزار دلار اومانا  را جذب کند اما خود این بازیکن و ایجنت کاستارکایی اش رقم پایه را 500 هزار دلار قرار داده اند  و تازه می خواهند بالاتر بروند!
 علاوه بر این باشگاه پرسپولیس خوب می‌داند که رقم مالیات قرارداد این بازیکن هم بر عهده باشگاه خواهد بود  و مثلا  اگر اومانا  با همان مبلغ پایه  خود یعنی  500 هزار دلار پرسپولیسی شود چیزی حدود 150 هزر دلار  رقم مالیات او خواهد بود.با این حساب اومانا تبدیل می شود به یک بازیکن 650 هزار دلاری.یعنی چیزی نزدیک به 2 میلیارد تومان که بیش از دو برابر گرانقیمت ترین بازیکنان این فصل پرسپولیس قیمت خواهد داشت.
اما پرسش اینجاست که  آیا  باشگاه پرسپولیس قادر به پرداخت چنین پولی هست ؟
یکی دیگر از شروط اومانا خیلی جالب است و بعید به نظر می رسد باشگاه پرسپولیس قادر به اجابت این خواسته باشد.اومانا به محض  امضای قرارداد 200 هزار دلار می خواهد  یعنی چیزی حدود 700 میلیون تومان که بعید است در اوضاع مالی خراب باشگاه پرسپولیس کلا نیمی از این مبلغ در حساب باشگاه باشد.
به غیر از این اومانا نسبت به مدت قرارداد هم حرف دارد و برای این مساله شرط و شروط خواهد داشت. یکی از شروط اومانا برای عقد قرارداد این است که حداقل قراردادی دوساله با او بسته شود و آپشن‌هایی هم برایش در نظر گرفته شود .مثل پاداش،هزینه رفت و آمدو البته منزل.او دو فرزند ،یکی دختر و یکی پسر دارد که هر دو در تهران باید به مدرسه اسپانیایی زبان ها بروند.قرار شده اگر اومانا  به پرسپولیس بپیوندد  یک ماه بعد همسر و دو فرزندش را به تهران بیاورد اما سوال اینجاست که  در اوج کشمکش رحیمی با اسپانسر و بی پولی باشگاه آیا پرسپولیس قادر به عقد قرارداد با شماره 4 تیم ملی کاستاریکا خواهد بود و بالاخره  رحیمی با پیدا کردن جاشین سیدجلال خیال هواداران را راحت می کند یا نه؟
نکته جالب اینجاست که اومانا هم برای ورود به ایران مشکل ویزا دارد.او ویزای امریکا را دارد اما برای دریافت ویزای ایران اقدامی نکرده  و  از سفارت ایران در سن ژوزه ویزا نگرفته است.با این حساب باید در فرودگاه امام خمینی برایش ویزا بگیرند که باید دید باشگاه پرسپولیس قادر به انجام این کار سخت خواهد بود یا نه.
به هر حال اومانا صبح فردا بعد از سفری خسته کننده به تهران می رسد .او ناهار را در رستوران برج میلاد صرف خواهد کرد و  و عصر پنجشنبه پای میز مذاکره خواهد نشست.اومانا روز جمعه هم به ورزشگاه آزادی می رود تا بازی پرسپولیس – ذوب آهن را ببیند  اما باید دید تا آن زمان پیراهن شماره 4 قرمز را تحویل گرفته است یا نه.
  ۱۲  
آی اسپورت
2014-08-13 17:03:18
نظر دهید
۱۲ نظر
احسان
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۲
کلا! دقت کردید، همه خبراتون در مورد اومانا برعکس میشه ؟! به آرشیوتون مراجعه کنید، هر چی گفتید برعکسش شد، بسه دیگه :))
-
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۷
چرا دروغ می گین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مدیر برنامه هاش گف قرارداد 300 هزار دلاره
-
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۷
چرا دروغ می گین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مدیر برنامه هاش گف قرارداد 300 هزار دلاره
-
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۱۵
بسوز پزمان دلال
-
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۴۲
چرا دروغ می گین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مدیر برنامه هاش گفت قرارداد 300 هزار دلاره
علی
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۰۸
پژمان آتیش نگیری یه موقع
محمد
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۵۶
اگه سپاهان بود الان یه بازیکن پایه شو جانشین سید جلال کرده بود!
SARVARE lONGI
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۵۷
همون بلالو نگه می داشتن بهتر نبود خرج مالیاتو خونه ماشین زن و بچهاش از سید بلال کمتر میشد نه پژی
-
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۳۶
یک میلیون دلار قراردادش میشه که به عبارتی 3/2 میلیارد برای لنگستان علیا آب می خوره.
آنتی کیسه کش 6تایی
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۴۴
بسه بابا چقد مزخرف میگین !!!
علی
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۰۰
برای اطلاع شما باید عرض کنم که ایران در کشور کاستاریکا سفارتخانه ای ندارد!
-
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۰۷:۱۷
٦٦٦٦
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر