فهرست
گزارش روز: چه کسانی جمع یک گله‌ها را ترک می‌کنند؟
گزارش روز: چه کسانی جمع یک گله‌ها را ترک می‌کنند؟

گزارش روز: چه کسانی جمع یک گله‌ها را ترک می‌کنند؟

آی‌اسپورت-با گذشت دو هفته از آغاز لیگ برتر، تنها 26 گل به ثمر رسیده است که اگر گل به‌خودی رضا کاردوست، مدافع استقلال خوزستان را فاکتور بگیریم، به 25 گل می‌رسیم که باید 24 اسم را در مقابل آن‌ها ردیف کنیم و به هر یک یک گل اختصاص دهیم تا تنها رامین رضائیان، مدافع راه‌آهن تهران تنها دو گله‌ی لیگ برتر باشد.

به گزارش آی‌اسپورت، در هفته‌ی دوم لیگ برتر تنها 11 بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد تا 10 نام دیگر به جمع گل‌زنان لیگ برتر اضافه شود و جدول گل‌زنان به دو گروه تقسیم شود که همه‌ی یک طرف بودند و رامین رضائیان نیز یک طرف.

در پایان هفته‌ی نخست به نظر می‌رسید محمد قاضی، سامان نریمان‌جهان، لوسیانو ادینیو، جواهیر سوکای و پیام صادقیان باتوجه به نمایش‌هائی که برابر حریفان داشتند، نخستین دو گله‌ی لیگ لقب گیرند، اما این اتفاق هیچ‌گار رخ نداد و حالا در آستانه‌ی هفته‌ی سوم لیگ برتر باید در انتظار نام‌های جدید و البته دو گله‌های جدید نیز باشیم.

پیام صادقیان سه ماه محروم خواهد بود و شاید فرصت آقای گلی را برای همیشه از دست داده باشد. پس باید همچنان محمد قاضی، سامان نریمان جهان، لوسیانو ادینیو و جواهیر سوکای را مدعیان اصلی بدانیم که حالا رقبای جدی نیز به جمع آن‌ها اضافه شده‌اند. رضا عنایتی، سروش رفیعی، سجاد شهباززاده، محمدرضا خلعتبری و البته یونش شاکری و امین منوچهری مدعیان جدی برای رسیدن به تراز دوگل و پیوستن به رامین رضائیان هستند؛ البته اگر رضائیان بار دیگر موفق به گل‌زنی نشود.

روح‌اله سیف‌الهی مهاجم استقلال خوزستان که حتی موقعیت هت‌تریک برابر استقلال را نیز داشت، یکی دیگر از استعدادهائی است که حتی می‌تواند برای عنوان آقای گلی بجنگد، البته اگر دقت کند و زمینه‌ی درخشش سنگربان‌ها در سایه‌ی بی‌دقتی خود را فرآهم نکند.

نباید فراموش کرد از آن‌جا آمار دبل و هت‌تریک در فوتبال ایران بسیار کم و نادر است، باید تنها حساب را روی همین سیاهه‌ی بالا باز کرد.

هفته‌ی نخست:

مهاجمان: محمد قاضی (استقلال تهران)، روح‌الله سیف‌الهی (استقلال خوزستان)، سامان نریمان‌جهان (تراکتورسازی تبریز)، لوسیانو ادینیو (تراکتورسازی تبریز)، جواهیر سوکای (سپاهان اصفهان)، آمبونو آچیله (صبای قم)، غلام‌رضا رضائی (نفت تهران)

هافبک: کرار جاسم (استقلال تهران)، پیام صادقیان (پرسپولیس)، مرتضی تبریزی (ذوب‌آهن اصفهان)، ایوب کلانتری (صبای قم)

مدافعان: وریا غفوری (سپاهان اصفهان)، لئوناردو مساریچ (فولاد خوزستان)، رامین رضائیان (راه‌آهن تهران)،

هفته‌ی دوم:

مهاجمان: لوسیانو پریرا (سپاهان اصفهان)، امین منوچهری (راه‌آهن تهران)، یونس شاکری (پدیده‌ی مشهد)، رضا عنایتی (پدیده‌ی مشهد)، سجاد شهباززاده (استقلال تهران)

هافبک: محمدرضا خلعتبری (سپاهان اصفهان)، سروش رفیعی (فولاد خوزستان)، اسماعیل شریفات (فولاد خوزستان)، اکبر صادقی (پدیده‌ی مشهد)

مدافعان: علی قربانی (نفت تهران)، رامین رضائیان (راه‌آهن تهران)

     
آی اسپورت
2014-08-13 17:22:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر