فهرست
گزارش روز :7 بازیکن 23 ساله در اینچئون
گزارش روز :7 بازیکن 23 ساله در اینچئون

گزارش روز :7 بازیکن 23 ساله در اینچئون

آی اسپورت -دعوت از بازیکنان بزرگسال و بالای 21 سال برای تیم ملی امید جهت حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون یکی از عجایب لیست جدید تیم امید است. در حالی که پیش از این ادواردو نلو وینگادا سرمربی تیم امید و مسوولان فدراسیون بر اعزام بازیکنان زیر 21 سال به این رقابت‌ها اصرار و پافشاری داشتند تا تیم واقعی امید که قرار است در رقابت‌های مقدماتی المپیک ریو به میدان برود در اینچئون حاضر باشد، در نهایت تعجب در لیست جدید وینگادا به تعداد انگشتان دو دست بازیکنان بالای 21 سال به چشم می‌خورد. بازیکنانی که تاریخ مصرفشان تنها به این مسابقات محدود می‌شود و به دلیل شرایط سنی نمی‌توانند در مسابقات مقدماتی المپیک 2016 به میدان بروند.

آنچه نشان می‌دهد که برخلاف ادعاهای قبلی نتیجه گیری و نگاه کوتاه مدت اولویت اول فدراسیون در اینچئون محسوب می‌شود و از آینده‌نگری و دوراندیشی هیچ خبری نیست. اخیرا در نشستی در فدراسیون درباره تیم امید و مسائل مربوط به آن از جمله شرایط بازیکنان حاضر در اینچئون و تعداد بازیکنان هر باشگاه بحث و تبادل نظر شد که خروجی این جلسه به شرح زیر است. آنچه دورنمای روشنی از وضعیت تیم امید در ماه‌های پیش رو به ویژه بازی‌های آسیایی اینچئون را پیش روی ما قرار می‌دهد.


7 بازیکن 23 ساله در اینچئون
تیم امید از هیچ بازیکن بزرگسال بزرگتر از متولدین 1991 (23 ساله) در بازی‌های آسیایی استفاده نمی‌کند. تیم ملی حدودا 7 بازیکن متولد 1991 و 1992 را به اینچئون می‌برد و مابقی بازیکنان هم نفرات ثابت تیم امید هستند که تا پایان المپیک 2016 ریو می‌توانند در این تیم حضور داشته باشند؛ آنها متولدین 1993، 1994 و به بعد هستند. بنابراین با توجه به این تصمیم‌گیری تیم امید بدون بازیکن بزرگسال و با 7 بازیکن 23 ساله‌ و مابقی زیر 21 ساله به بازی‌های آسیایی اینچئون می‌رود.

2 بازیکن از هر تیم
مشکل حضور بازیکنان باشگاهی در تیم ملی امید حل شده است. قرار شد به منظور آماده‌سازی این تیم برای حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون و نیز زمان انجام این رقابت‌ها، هر باشگاه حداکثر 2 بازیکن در تیم امید داشته باشد تا در جریان برگزاری لیگ با مشکلی مواجه نشود. از سوی فدراسیون اعلام شده بود اگر از تیمی 3 بازیکن به تیم امید دعوت شود، می‌تواند درخواست تعویق مسابقه‌اش در لیگ برتر را بدهد اما با تصمیم جدید مسوولان فدراسیون چنین شرایطی پیش نخواهد آمد و قطعا از هیچ تیمی 3 بازیکن به تیم امید دعوت نمی‌شود. برگزاری لیگ بدون وقفه و بازی‌های معوقه برای فدراسیون اهمیت دارد، ضمن اینکه فدراسیون نمی‌خواهد تیم‌های باشگاهی متضرر شوند اما با دعوت از حداکثر 2 بازیکن از بعضی تیم‌ها، آنها با ابلاغ سازمان لیگ، موظف به همکاری با تیم امید هستند.

تعطیلی یکماهه
بنا بر بررسی انجام شده و گزارش‌های دریافتی فدراسیون به این جمع بندی رسید اردوی ارمنستان و پیش از آن اردوی اردن برای تیم ملی خوب بود. طبق برنامه، اولین اردوی تیم از 24 مرداد آغاز و تا 26 مرداد ادامه خواهد داشت. بعد از آن دیگر برنامه‌ای نیست تا تیم آماده به چین اعزام شود که آخرین اردوی آماده‌سازی تیم امید پیش از بازی‌های اینچئون است. در چین یک بازی تدارکاتی با تیم ملی این کشور برگزار خواهد شد و تیم امید از همانجا عازم کره‌جنوبی می‌شود. فدراسیون قصد داشت ما بین اردوی ارمنستان و چین که زمان نسبتا طولانی هست یک بازی تدارکاتی هم با عمان برای امیدها ترتیب دهد اما به‌خاطر اهمیت برگزاری بدون وقفه لیگ و تعامل با همه باشگاه‌ها، این امکان فراهم نشد. بنابراین طبق این برنامه‌ریزی جدید تیم المپیک ایران 10 روز مانده به بازی‌های آسیایی اینچئون راهی چین خواهد شد و در این کشور دو دیدار تدارکاتی با تیم المپیک و یک تیم باشگاهی چین انجام خواهد داد و سپس عازم کره‌جنوبی می‌شود. همچنین با توجه به برگزاری دیدارهای هفته سوم لیگ برتر بازیکنانی که دیدار تیمشان روز جمعه برگزار می‌شود با یک روز تاخیر به اردوی تیم المپیک اضافه خواهند شد.

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-14 10:07:32
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۴۳
تصمیمات خوبی بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر