فهرست
«شماره۱۰»ها در لیگ هفدهم؛ ستاره‌های معمولی
«شماره۱۰»ها در لیگ هفدهم؛ ستاره‌های معمولی

«شماره۱۰»ها در لیگ هفدهم؛ ستاره‌های معمولی

آی اسپورت - شماره ۱۰، پیراهن بسیار ارزشمندی در فوتبال است و معمولا به بهترین بازیکن هر تیم اهدا می‌شود. اما به نظر می‌رسد در فوتبال ایران شماره ۱۰ چندان پیراهن معتبری نیست. عملکرد شماره ۱۰ها در این فصل چندان درخشان نبود. گروه آنالیز نود هر هفته به بازیکنان نمره داد و جدول بازیکنان برتر لیگ هفدهم بر اساس این نمرات تنظیم شده است.در بین ۲۰ بازیکن برتر لیگ حتی یک شماره ۱۰ دیده نمی شود. در بین ۵۰ بازیکن برتر فقط دو بازیکن پیراهن شماره ۱۰ داشتند. تنها در دو تیم بهترین بازیکن ۱۰ می پوشید. چهار شماره ۱۰ در همان نیم فصل از تیم شان جدا شدند. چند شماره ۱۰ حتی یک گل هم نزدند. همه این موارد نشان می‌دهد ۱۰ اصلا شماره مهمی در لیگ ایران محسوب نمی‌شود. عملکرد شماره ۱۰ های لیگ هفدهم بررسی شده است؛

پرسپولیس: فرشاد احمدزاده

جایگاه در رده‌بندی بازیکنان: ۲۱، تعداد بازی:۲۳، گل:۶، پاس گل:۳

احمدزاده با میانگین نمره ۲،۹۴ فصل موفقی را پشت سر گذاشت. او بازیکن بیست و یکم لیگ بر اساس نمرات سایت نود شد. بازیکن شماره ۱۰ پرسپولیس اما بهترین بازیکن تیمش نبود و در رده هشتم بازیکنان پرسپولیس دیده می‌شود. او این فصل با ۶ گل زده، دومین گلزن برتر تیمش لقب گرفت و بهتر از هر فصل دیگری برای پرسپولیس گل زد. احمدزاده در بین شماره ۱۰‌ها در بهترین جایگاه قرار گرفت.

 

پدیده: محمدرضا خلعتبری

جایگاه در رده‌بندی بازیکنان: ۲۸، تعداد بازی:۲۴، گل:۱، پاس گل:۴

از معدود بازیکنان شماره ۱۰ لیگ بود که بهترین بازیکن تیمش شد. خلعتبری در گل زدن فصل موفقی نداشت اما در مجموع برای پدیده خوب بازی کرد و با نمره ۳ در رده بیست و هشتم بازیکنان لیگ قرار گرفت.

 

نفت تهران: عیسی آل‌کثیر

جایگاه در رده‌بندی بازیکنان: ۴۷، تعداد بازی:۲۷، گل:۸، پاس گل:۱

عیسی آل‌کثیر شروع فوق العاده‌ای در لیگ داشت و در ۱۰ هفته یک شماره ۱۰ واقعی بود. ادامه لیگ اما به خوبی ابتدا برای عیسی نشد. او در مجموع  با هشت گل بهترین گلزن نفت بود و با نمره ۳،۰۷ بهترین بازیکن تیمش شناخته می‌شود. آل‌کثیر و خلعتبری تنها ۱۰هایی بودند که بهترین بازیکن تیم‌شان شدند.

 

فولاد: رحیم زهیوی

جایگاه در رده‌بندی بازیکنان: ۶۵، تعداد بازی:۲۵، گل:۷، پاس گل:۳

زهیوی با هفت بهترین گلزن فولاد شد اما موفق نشد در جمع بهترین‌های لیگ قرار بگیرد. او با نمره ۳،۱۱ بازیکن ششم فولاد شد.

 

پیکان: مهدی مومنی

جایگاه در رده‌بندی بازیکنان: ۸۴، تعداد بازی:۲۶، گل:۳، پاس گل:۳

بازیکن پنجم پیکان بر اساس نمرات نود بود با میانگین نمره ۳،۱۷ که میانگین متوسطی است.

 

گسترش فولاد: رضا خالقی‌فر

جایگاه در رده بندی بازیکنان: ۹۱، تعداد بازی:۲۱، گل:۸، پاس گل:۱

با زدن هشت گل یکی از فصل‌های موفق خود را در امر گلزنی تجربه کرد. بهترین گلزن گسترش با میانگین نمره  ۳،۱۹ بازیکن چهارم گسترش بود و در رده‌بندی کلی بازیکنان در رده ۹۱ قرار گرفت.

 

پارس جنوبی: مهدی زبیدی

جایگاه در رده‌بندی بازیکنان: ۱۲۶، تعداد بازی:۲۴، گل:۱، پاس گل:۱

زبیدی یکی از شماره ۱۰های کم‌فروغ بود. در بین ۱۰ بازیکن برتر تیمش قرار نگرفت و در رده‌بندی کلی بازیکنان هم در رده صد و بیست و یکم حضور دارد. او یکی از ارکان قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم بود در این فصل فقط یک گل زد و یک پاس گل داد.

 

تراکتورسازی: محمد ابراهیمی

جایگاه در رده بندی بازیکنان: ۱۲۶، تعداد بازی:۲۳، گل:-، پاس گل:۲

در یکی از بدترین فصولش حتی در بین ۱۰ بازیکن خوب تراکتورسازی و ۱۰۰ بازیکن اول لیگ هم قرار نگرفت. لیگ هفدهم بدترین فصل ابراهیمی بود. او در این فصل حتی یک گل هم نزد.

سپیدرود: محمد نزهتی

جایگاه در رده‌بندی بازیکنان: ۱۲۹، تعداد بازی:۲۶، گل:۶، پاس گل:۲

نزهتی با زدن شش گل بهترین گلزن سپیدرود بود اما از نظر فنی او در رده ششم بهترین بازیکنان سپیدرود قرار گرفت. میانگین نمرات نزهتی در لیگ هفدهم نمره ۳،۳۰ بود که نمره متوسطی است. این بازیکن نتوانست در بین ۱۰۰ بازیکن برتر لیگ قرار بگیرد.

 

سایپا: ایوب کلانتری

جایگاه در رده‌بندی بازیکنان: -، تعداد بازی:۱۰، گل:-، پاس گل:۱

با اینکه شماره ۱۰ سایپا بود اما در ترکیب اصلی قرار نگرفت. همین موضوع باعث شد تا در رده‌بندی کلی بازیکنان جایی نداشته باشد. کلانتری در بازی‌هایی که به میدان رفت نمایش متوسطی داشت و میانگین نمره ۳،۳۸ را بدست آورد.

 

سپاهان: مهرداد محمدی

جایگاه در رده‌بندی بازیکنان: ۱۴۷، تعداد بازی:۲۶، گل:۱، پاس گل:۴

یک شماره ۱۰ کم‌فروغ دیگر. مهرداد محمدی هرگز در سپاهان آن بازیکن زهردار راه‌آهن نشد. او بازیکن نهم سپاهان بود. میانگین نمره  ۳،۳۹ و قرار گرفتن در رده ۱۴۷ نشان می‌دهد که مهرداد محمدی اصلا فصل خوبی نداشته است.

سیاه‌جامگان: یونس شاکری

جایگاه در رده‌بندی بازیکنان: ۱۷۷، تعداد بازی:۲۳، گل:۳، پاس گل:۱

شاکری هم مانند سایر بازیکنان سیاه‌جامگان فصل خوبی را پشت سر نگذاشت. درست است که او با زدن سه گل بهترین گلزن تیمش بود اما قرار گرفتن در رده ۱۷۷ بازیکنان لیگ با میانگین نمره ضعیف ۳،۶۷ نشان می‌دهد که شاکری فصل موفقی نداشته است. براساس نمرات نود او بازیکن نهم سیاه‌جامگان بود.

 شماره ۱۰هایی که جدا شدند؛

ذوب‌آهن: احسان پهلوان( بازیکن سابق)

در نیم‌فصل اول چندان خوب کار نکرد و عملکردش حتی صدای امیر قلعه‌نویی را هم در آورد. او در نیم‌فصل دوم راهی تراکتورسازی شد و به مراتب بهتر کار کرد. میانگین نمره پهلوان در ذوب ۳،۲۷ بود.

صنعت نفت آبادان: فرید کریمی بهزادی( بازیکن سابق)

شماره ۱۰های استقلال خوزستان و صنعت در نیم‌فصل جا به جا شدند. فرید کریمی به استقلال خوزستان رفت. او با شماره ۱۰ صنعت گلی نزد و میانگین نمره‌اش در لیگ ۳،۴۴ بود.

استقلال خوزستان: طالب ریکانی( بازیکن سابق)

در نیم‌فصل از استقلال خوزستان به صنعت نفت آبادان رفت. برای استقلال خوزستان گلی نزد و میانگین نمره ۳،۹۰ نشان می‌دهد اصلا فصل خوبی را نداشته است.

استقلال: سجاد شهباززاده( بازیکن سابق)

با امید فراوان به استقلال برگشت و دوباره صاحب شماره ۱۰ شد. سجاد اما اصلا بازگشت پرفروغی نداشت و بدون حتی یک گل زده از استقلال جدا شد آنهم با میانگین نمره ضعیف ۳،۹۲.

نود

۲    
آی اسپورت
2018-05-09 16:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر