فهرست
رفع ابهام؛ منظور شفر خطیر بود
رفع ابهام؛ منظور شفر خطیر بود

رفع ابهام؛ منظور شفر خطیر بود

آی اسپورت - خیلی دیر در این فوتبال مطرح شد. در وصفش می‌گویند بدون هماهنگی با رئیس فیفا نشست و برخاست داشته و برای خودش در مقر فدراسیون جهانی فوتبال در زوریخ سوئیس بروبیایی دارد. صحبت از علی خطیر است که چندی پیش در فدراسیون فوتبال و به‌عنوان معاون دبیرکل فدراسیون فوتبال مشغول به کار بود و اتفاقا اقدامات مفیدی را نیز از وی شاهد بودیم، ولی او هم به همراه بسیاری دیگر از خانواده فوتبال ایران اسیر زیاده‌خواهی‌ها و برخی بازی‌های پشت پرده کی‌روش شد تا رخت سفر از آکادمی ببندد. خطیر برای هماهنگی ورود مقامات فیفا به ساختمان پک در حال رایزنی‌های اولیه بود تا همه چیز طبق روال باشد اما دستیار کلفت کی‌روش مانع از انجام وظایف محوله می‌شود و درنهایت کار به جایی می‌رسد که خطیر از فدراسیون فوتبال رفتنی می‌شود. چرا؟ چون می‌گویند به کی‌روش برخورده و او از تاج و ساکت خواسته دیگر خطیر را در آکادمی نبیند!

آغاز فصلی نو در استقلال

خطیر به‌عنوان یک استقلالی 6 آتشه به استقلال آمد و تاکنون نیز عملکرد خوبی در این باشگاه داشته است. قواعد بین‌المللی را به خوبی می‌داند و پرونده یازالده گومز و موفقیت استقلال در این پرونده گویای این حقیقت است. استقلال بعد از اینکه در دادگاه‌های فوتبالی داخلی دربی سوپرجام را واگذار کرد با تدبیر خطیر کار را به دادگاه عالی بین‌المللی ورزش در سوئیس کشانده و ظاهرا فقط یک قدم تا پیروزی در این پرونده باقی مانده و چه بسا در این پرونده پیروزی بزرگی نیز برای استقلال در راه باشد. عقد قراردادها به شیوه منطقی‌تر نسبت به مدیریت گذشته نیز ازجمله مواردی است که باعث می‌شود عملکرد خطیر را بهتر از معاونان قبلی و علاقه‌مند به قراردادهای شبانه و چی‌چی تایم بدانیم.

دردسر بزرگ به خاطر مشکلات مالی

استقلال از سال‌های قبل با مشکلات ریزودرشت مالی مواجه بوده و هست. نیمی از پول‌های فصل جاری اسپانسر باشگاه در فصل گذشته توسط مدیران قبلی در قبال برخی هزینه‌های جاری در باشگاه پیش‌خور شده و فتحی و خطیر مانده‌اند با کوهی از مشکلات مالی و حتی غیرمالی. در جبهه نقل‌وانتقالات و با ورود برخی بازیکنان مصدوم، هیچ‌گاه موفق نبود. در لیگ برتر، آسیا و حذفی نیز استقلال از نتایج مطلوب ناکام ماند تا کادرفنی آلمانی بعد از درخشش در فصل قبل، این بار برگ جدیدی از نتایج را رو کرده باشد.

استعفایی که طبعا تکذیب می‌شود!

مشکلات و نبودن منابع مالی و تا حدی مشکل با شفر و کادر فنی‌اش باعث شده تا خطیر هم کم بیاورد و حالا از باشگاه خبر می‌رسد او به دفعات استعفایش را تقدیم سرپرست باشگاه کرده است، هرچند این استعفا مورد موافقت فتحی قرار نگرفته است. البته فتحی و خطیر رابطه فوق‌العاده دوستانه‌ای با هم دارند و بعید است که به این سادگی‌ها مجموعه باشگاه بخواهد خطیر را از دست بدهد. خبر استعفای خطیر در هر صورت صحت داشته و می‌تواند اتفاقات و بازخوردهای زیادی را به همراه داشته باشد و بعد از دو پیروزی پیاپی دوباره استقلال را وارد توفانی از حاشیه‌ها کند. به همین دلیل طبیعی‌ترین واکنش ممکن به آن می‌تواند تکذیب این خبر از سوی مسئولان و مدیران باشگاه و به‌خصوص شخص خود خطیر باشد تا به نوعی از حاشیه‌های احتمالی بعدی نیز جلوگیری به عمل آید.

منظور شفر خطیر بود!

سرمربی آلمانی استقلال که در فصل جدید انتقادهای فنی و غیرفنی زیادی به وی وارد شده است، بعد از شکست استقلال خوزستان با کنایه مطالبی را مطرح کرد و مدعی شد افرادی در باشگاه در حال ضربه زدن به استقلال هستند و او چنین اجازه‌ای به آنها نمی‌دهد! در نگاه اول رمزگشایی از این کدها نشان می‌داد که منظور شفر کمیته فنی باشگاه و اشخاصی مانند مظلومی یا سایر اعضا به شمار می‌رفتند اما اخبار موثق از باشگاه نشان می‌دهد که شفر و خطیر مدت‌هاست با یکدیگر به مشکل خورده و منظور پیرمرد آلمانی نیز معاون استقلال بوده و همین موضوع از عوامل استعفای او به شمار می‌رفت. با این حال باید منتظر آینده ماند. خطیر بعد از اینکه با استعفایش موافقت نشد، با تعهد در استقلال ماندنی شد و طبعا علاقه‌ای هم به تایید خبر استعفای خود نخواهد داشت.

 

فرهیختگان 

۳ ۶  
آی اسپورت
2018-12-04 08:59:00
نظر دهید

۶ نظر
امیر
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۰۹:۱۰
باز یه تیم نتیجه گرفت شما شروع کردین؟؟؟
جی کی
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۰:۴۹
یک سری کلید واژه و جملات خاص داره که معلومه نویسنده لنگی بوده( استقلالی ۶ آتشه و جملات مربوط به کیروش و ...). پس این مطلب ملغا و بدردنخوره
.
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۱۹
اقای نویسنده این قوم بنی کیسه به 6 الرژی دارن خخخخخ
۴
کاج
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۱۹
معلوم نیست تو فلاکتده کیسه چه خبره یعنی با وصله پینه این تیم بدردنخور رو حفظ کردن ببینیم تا کی میتونید تکذیب کنید
۳
مهدی
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۳
از همون روز که پرونده یازالده گومز رو برنده شدیم حدس زدم که مجموعه رسانه ها و وزارت لنگی حتما برای کنار زدن این بنده خدا دست به کار میشن
هرچی باشه اینها نمیخوان آدم شایسته و بدردبخور تو باشگاه ما مدیر باشه
۱
omid
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۴
عجب نامردا و بیشرف هایین بعضی از این ای سپورت نویس ها ... اصلا واضحه میخوان استقلال سر پا نباشه و از نتیجه نگرفتنش حال کنن ... ولی دست خدا بالاتر از همه ی دست هاست ... بدانید استقلال خیلی نزدیک حقهایی که ازش ضایع شده که مهمترین آن ها از ناحیه ی داوری بوده (بخدا واضحه که چند تا پنالتی به نفع استقلال توی بازی های رو در رو که اگه گرفته بودن 90 درصد استقلال میبرد) رو خدا بهش برمیگردونه و برعکس پرسپولیس خیلی زود زمین خواهد خورد چون برادرلی گل پرسپولیسیم میدونن امثال خیلی خیلی از داوری سود بردن و مطمئنم هستیم با سفارش بالادستی ها بوده ...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر