فهرست
خلعت؛ مچ خسرو را خواباند/ پیروز زردپوش مهم ترین دوئل هفته
خلعت؛ مچ خسرو را خواباند/ پیروز زردپوش مهم ترین دوئل هفته

خلعت؛ مچ خسرو را خواباند/ پیروز زردپوش مهم ترین دوئل هفته

 آی اسپورت - ستاره ریزنقش فوتبال ایران، بعد از یک نیم فصل حضور نه چندان موفق در پرسپولیس، بار دیگر به سپاهان بازگشت. همان جایی که بهترین فصل فوتبالی اش در آن سپری شده بود. محمدرضا خلعتبری که دو سال قبل در لباس سپاهان تبدیل به موثرترین بازیکن لیگ برتر شده بود، حالا باز هم درخشش در رقابت های فوتبال ایران را در این تیم تجربه می کند. خلعت تا چند ماه پیش از آغاز جام جهانی همواره یکی از مهره های مهم مدنظر کی روش برای تیم ملی ایران بود اما به شکلی غیرمنتظره حضور در جام جهانی را از دست داد و حالا در بازگشت به سپاهان، امیدوار خواهد بود که «ورتیکال آنالایز» ها، باز هم کی روش را مجاب کنند تا شماره 9 تیمش را برای او خالی بگذارد.

مهاجم شماره 9 سپاهان، یکی از سه عضو خط حمله آتشین طلایی هاست. این بخش از تیم کرانچار در هفته های ابتدایی فصل گذشته به محمد غلامی سپرده شده بود و اگر مهدی شریفی از راه نمی رسید، آن ها احتمالا فصل را در نیمه دوم جدول تمام می کردند. در این فصل اما در کنار شریفی، دو سوپراستار دیگر نیز در خط حمله سپاهان به میدان می روند. یکی لوسیانو پریرا که بهترین خارجی این روزهای فوتبال ایران است و معجونی از قدرت بدنی و ظرافت تکنیکی را به نمایش می گذارد و دیگری، محمدرضا خلعتبری، که به اصفهان آماده تا باز هم به بالاترین نقطه آمادگی بازگردد.

در اولین مقطع حضور خلعت در سپاهان، درگیری های مداوم او با خسرو حیدری در دیدارهای تیمش با استقلال به شکل عجیبی عیان بود. آن ها به اندازه ای کار را جدی گرفته بودند که بعید به نظر می رسید بتوانند در تیم ملی بار دیگر در کنار هم بازی کنند. در دیدار رفت رقابت های لیگ دوازدهم، وقتی که سپاهان با تک گل خسرو از سد حریف عبور کرد، خلعت چندین بار با این بازیکن درگیر شد و در نهایت بازی به جنجال کشیده شد تا یک کارت قرمز سهم جواد نکونام شود. ماجرای بین خلعت و خسرو اما در در دیدار نیمه نهایی جام حذفی تشدید شد. در این مسابقه سپاهانی ها فرشید طالبی را به سبب دریافت کارت قرمز از دست داده بودند و شیطنت خلعتبری در شصت و سومین دقیقه، عصبانیت و در نهایت اخراج حیدری را در پی داشت. بعدتر خسرو در توصیف خلعت گفت: «او بازیکنی ست که همیشه توی حاشیه است!».

تقابل خسرو-خلعت، در اولین جدال سپاهان و استقلال در لیگ چهاردهم از جنجال و درگیری خالی بود. با این وجود هر دوی این بازیکنان انگیزه زیادی برای شکست دادن نفر مقابل داشتند. در پایان این دوئل، خلعت در سمت چپ خط حمله سپاهان به مراتب موفق تر از خسرو در سمت راست خط هافبک استقلال ظاهر شد. این بار دیگر سانترهای حیدری ناجی آبی ها نشدند و در مقابل، حملاتی که بیشترشان را خلعتبری پایه گذاری کرده بود، به تور دروازه استقلال چسبیدند. اوج تقابل دیروز دو طرف لحظه رقم خوردن پنالتی بود که لحظه ای که به نظر می رسید خلعت با زیرکی توانسته یک پنالتی برای تیمش بگیرد و سپاهان را به بازی برگرداند.

 

 

 

 

 

  ۳  
آی اسپورت
2014-08-15 14:19:12
نظر دهید

۳ نظر
-
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۱
خلعت جووووووووووووووووووووووووووووووووووون
مجید
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۸
اگر جناب خلعتبری تجدید نظری در رفتارو حرکاتش بدهد و یک بازیکن فنی و اخلاقی ( که در دسترس ترینش در آن تیم محرم نوید کیاست )را الگو ی خود قرار دهد میتواند احترام بیشتری از هواداران مختلف ایران را به خود جلب نماید.
باتیستوتا
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۱۳
مجید لطفا سکوت کن,خلعت بهترین بازیکن ایران و نیازی نداره تو عقده ای نظر بدی,حتما میسوزی ک دیروز کیسه را جر وا جر کرد,بهترین بازیکن ایران برعکس خسرو ک ب ناحق رفت جام جهانی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر