فهرست
در باخت پرسپولیس داور چقدر مقصر بود؟
در باخت پرسپولیس داور چقدر مقصر بود؟

در باخت پرسپولیس داور چقدر مقصر بود؟

آی اسپورت - بعد از بازی برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری از داور چینی انتقاد کرد. او گفت: «در نیمه اول یک کارت قرمز در دقایق ابتدایی بازی می‌توانست به تیم حریف داده شود. موقعیت‌های دیگری هم از ما گرفته شد و این علاوه بر میلیون‌ها سوتی بود که می‌توانست برای ما زده شود، اما زده نشد. با این حال همان دو اتفاقی که گفتم کافی بود تا نتیجه عوض شود.» برانکو ایوانکوویچ معمولا کمتر درباره داوری باز حرف می‌زند. اما این که او از قضاوت ما نینگ انتقاد کرده احتمالا به باخت تیمش مربوط می‌شود. به خصوص جاییکه او به طور اغراق آمیزی از «میلیون‌ها سوت»ی حرف زده که به ضرر تیمش زده شده. مهم‌ترین انتقادی که برانکو به داور وارد کرد مربوط به نیمه اول بازی است. جاییکه آبه هیروکی هافبک کاشیما با دستش چند ثانیه پیراهن بشار رسن را گرفت و اجازه نداد این هافبک عراقی از موقعیت خوبی که در آن قرار داشت به دروازه کاشیما نزدیک شود. داور بازی در این صحنه فقط به یک کارت زرد اکتفا کرد. برانکو اما معتقد بود این صحنه یک فرصت گل مسلم بود و داور باید به بازیکن حریف کارت قرمز می‌داد. درباره میلیون‌ها سوت هم شاید بشود کمی به برانکو حق داد. داور چینی اغلب صحنه‌های 50 – 50 را به سود تیم کاشیما سوت زد که این اتفاق با توجه به میزبانی تیم کاشیما چندان هم غیر منتظره نبود. داور البته همیشه هم به ضرر پرسپولیس سوت نزد. شجاع خلیل‌زاده در دقایقی از بازی به شدت عصبانی و بی‌پروا بازی می‌کرد و به عقیده‌های خیلی‌ها داور می‌توانست فرصت حضور او در زمین تا دقیقه 90 را بگیرد. اما او حتی در درگیری‌‌های وقت اضافه هم ترجیح بازی را مدیریت کند و کارت زرد دوم را به مدافع خشن پرسپولیس ندهد. البته یک نکته دیگر مربوط به گل دوم کاشیما بود. در این باره تعابیر متفاوتی وجود دارد. از نظر اغلب کارشناسان ایرانی گل دوم کاشیما آفساید بوده است. البته سرجینیو که گل را زد در موقعیت آفساید نبود اما یوما سوزوکی دیگر مهاجم تیم ژاپنی در موقعیت آفساید قرار داشت. او اگرچه به توپ ضربه نزد اما با بدنش مانع این شد که دو مدافع پرسپولیس به توپ برسند و آن را دفع کنند. مرور چندباره صحنه هم همین را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد این بزرگ‌ترین اشتباهی بود که داور مرتکب شد که البته اشتباه بزرگ و تاثیرگذاری هم بود.

۵ ۵  
آی اسپورت
2018-11-05 01:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
لنگیفر و پورش
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۵۹
وای که شما لنگیا چقدر رو دارید!!!! خسروی لنگی این مزخرفات را در برنامه شبهای لنگی مطرح کرد و شما لنگ نگارای جلوکبابی هم باهاش دارید میدوید. اون شجاع احمق زاده باید ۲۰ بار اخراج میشد و داور چشم پوشی کرد. پول فسور به فغانی و دکتر و لنگشاهی عادت کرد و کمتر از دوکی و استاد دانشگاه لنگ رو قبول نداره.
۱
کیسه متوهم
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۱۱
تنها وقتی که خانواده نداشته ات واست صرف کرده این بوده که تو رو پس بندازن بعد هم ول شدی به امان خدا اونقدر کتک خور همه بودی که عقده هات رو پشت سیستم خالی میکنی چون میدونی این حرف ها رو تو جامعه بزنی جرررررت میدن . البته یه تیمه که داور 17 دقیقه یک بار هم واسش پنالتی بگیره فایده ای نداره
۴
...
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۲۸
حتی تو فینال اسیا هم از شر اشتباهات داوری در امان نبودیم. این گل میتونه کل روند دوتا بازی رو تغییر بده
۴ ۱
فرهاد
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۱۷
پررو تر از شما پرسپولیسی ها خدا نیافریده مرد حسابی چرا چنین تحلیلی را برای بازی با السد در بازی رفت و برگشت انجام ندادید حداقل 3 پنالتی السد و گل سالم انها سوخت یک خطای رو خط هم برایتان پنالتی اعلام شد.
فرهاد
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۱۵
کمتر از تاثیری که در صعودش در برابر السد داشت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر