فهرست
پرسپولیس 1-0 ذوب آهن؛ خوش شانس ترین پرسپولیس تاریخ برد !
پرسپولیس 1-0 ذوب آهن؛ خوش شانس ترین پرسپولیس تاریخ برد !

پرسپولیس 1-0 ذوب آهن؛ خوش شانس ترین پرسپولیس تاریخ برد !

آی‌اسپورت-

هفته‌ی سوم لیگ چهاردهم

ورزشگاه آزادی تهران

شمار هواداران: 15 هزار نفر

داور: تورج حق‌وردی

ترکیب پرسپولیس: نیلسون کوریا، میثم حسینی، رضا نورمحمدی، محسن بنگر، محمدرضا خان‌زاده، امید عالیشاه، مهرداد کفش‌گری، احمد نورالهی (رضا حقیقی در دقیقه‌ی 70)، حسین ماهینی، رضا نوروزی (محمد عباس‌زاده در دقیقه‌ی 65) و مهدی طارمی (محمد نوری در دقیقه‌ی 75).

سرمربی: علی دائی

ترکیب ذوب‌آهن اصفهان: محمد باقر صادقی، اکبر ایمانی، مهرداد قنبری، کارلوس سانتوس، هادی محمدی، محسن مسلمان، سینا عشوری، قاسم حدادی‌فر، مهدی رجب زاده (اسماعیل فرهادی در دقیقه‌ی 78)، قاسم دهنوی (احسان پهلوان در دقیقه‌ی 78) و مرتضی تبریزی (مصطفی شجاعی در دقیقه‌ی 88).

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

اخطار: قاسم دهنوی در دقیقه‌ی 4، مهرداد کفش‌گری در دقیقه‌ی 40، رضا نورمحمدی در دقیقه‌ی 59

اخراج:

گل: مهدی طارمی در دقیقه‌ی 72

شرح گل:

پرسپولیس 1-0 ذوب‌آهن اصفهان: در شرایطی‌که توپ و میدان در اختیار شاگردان گل‌محمدی بود، پرسپولیس بر خلاف جریان بازی صاحب یک ضربه‌ی آزاد شد که با یک سانتر زیبا توسط حسین ماهینی، رضا نورمحمدی ابتدا با ضربه‌ی سر روی توپ اثر گذاشت و در نهایت طارمی با ضربه‌ی سر توپ را وارد دروازه‌ی محمدباقر صادقی کرد.

شرح بازی:

دو تیم تک امتیازی لیگ چهاردهم در حالی به مصاف هم می‌رفتند که برای کسب اولین پیروزی خود انگیزه‌ی ویژه‌ای داشتند. پرسپولیس پس از شکست برابر فولاد و جنجال‌های هفته پیش با ترکیبی نسبتاً عجیب برابر ذوب‌آهن صف‌آرایی کرد و از بازیکنانی مثل طارمی و نوراللهی در ترکیب خود استفاده می‌کرد. ذوب‌آهن اما با ارائه‌ی یک بازی حساب شده از همان ابتدای بازی علی‌رغم این‌که میهمان بود صاحب توپ و میدان بود. شاگردان یحیی گل‌محمدی در نیمه‌ی نخست دو بار تا آستانه باز کردن دروازه‌ی پرسپولیس پیش رفتند اما بی دقتی و بدشانسی ذوب آهنی‌ها مانع این امر شد.

البته در کار تیمی ذوب‌آهن چند بازیکن مثل دهنوی و تبریزی عملکرد بدی داشتند و چندین بار موقعیت‌های خوب ذوب‌آهن را از دست دادند. بازی خوب ذوب‌آهن در نیمه‌ی دوم هم ادامه پیدا کرد البته ضعف آن‌ها این بود که تا پشت محوطه‌ی جریمه پیش می‌رفتند اما در هنگام گلزنی یک مهاجم تمام‌کننده در زمین نداشتند.

اما پرسپولیس که در نیمه‌ی دوم توپ و میدان را به شاگردان گل‌محمدی داده بود روی یک ضربه‌ی آزاد و ضربه‌ی سر طارمی درست بر خلاف جریان بازی به گل رسید. ذوب آهن بعد از ۳ تعویض به سوی به تساوی کشاندن بازی پیش رفت اما واکنش‌های استثنایی نیلسون مانع توقف پرسپولیس شد تا سرخ‌پوشان پایتخت بعد از یک دوره‌ی بحران تا حدودی از حاشیه دور شوند.

دقایق حساس:

دقیقه‌ی 6: رضا نوروزی نخستین موقعیت جدی این دیدار را خلق کرد و با یک نفوذ از سمت راست به محوطه‌ی جریمه با یک تو سر توپ زیبا درحالی‌که موقعیت شوت‌زنی نیز داشت یک پاس عرضی داد که مهاجمان پرسپولیس نتوانستند ضربه‌ای به توپ بزنند و این موقعیت از بین رفت.

دقیقه‌ی 24: مهدی رجب‌زاده از پشت محوطه‌ی جریمه اقدام به ارسال یک سانتر مواج از روی یک ضربه‌ی کاشته کرد که ضربه‌ی او پس از عبور از بالای سر مهاجمان ذوب‌آهن و مدافعان پرسپولیس به شکلی اتفاقی دور از دسترس نیلسون در آستانه‌ی ورود به دروازه به تیرک دروازه برخورد کرد و ذوبی‌ها روی ریباند نیز نتوانستند دروازه‌ی پرسپولیس را باز کنند.

دقیقه‌ی 29: امید عالیشاه در یک موقعیت تک به تک با محمدباقر صادقی می‌توانست دروازه‌ی ذوب‌آهن را بگشاید که در این دوئل این محمدباقر صادقی بود که پیروز شد.

دقیقه‌ی 31: ماهینی از جناح چپ از روی نقطه‌ی کرنر یک ارسال انجام داد که رضا نورمحمدی با یک ضربه‌ی سر بی‌دقت این موقعیت خوب را از دست داد.

دقیقه‌ی 44: مهرداد قنبری، بازیکن خوش‌تکنیک ذوب‌آهن از گوشه‌ی چپ محوطه‌ی جریمه‌ی پرسپولیس با زدن یک پا دو پای زیبا دو مدافع پرسپولیس را از پیش رو برداشت و توپ را به حدادی‌فر سپرد تا او از نزدیک خط عرضی اقدام دادن یک پاس عرضی کند که توپ به قاسم دهنوی رسید و او نیز با زدن یک شوت سرکش خواست دروازه‌ی نیلسون را تهدید کند که البته تکل حسین ماهینی دروازه‌ی پرسپولیس را نجات داد.

دقیقه‌ی 86: روی شروع مجدد زیبای نیلسون، حسین ماهینی در جناح راست صاحب توپ شد و باید ارسال زیبا عباس‌زاده را در موقعیت گل‌زنی قرار داد که ضربه‌ی سر بی‌دقت این مهاجم اجازه‌ی دو برابر شدن نتیجه را به پرسپولیس نداد.

دقیقه‌ی 2+90: ارسال عشوری از سمت راست با ضربه‌ی خطرناک شجاعی همراه شد اما ضربه‌ی او فضای بالای دروازه را شکافت.

دقیقه‌ی 5+90: ارسال محسن مسلمان پشت مدافعان پرسپولیس به شجاعی رسید اما ضربه‌ی خوب او را نیلسون دفع کرد.

بهترین بازیکن:

قاسم حدادی فر امروز در میانه‌ی میدان آقایی می‌کرد و با تسلط خاص خودش جریان بازی را به سود ذوب‌آهن کرده بود اما متأسفانه تیمش یک گلزن تمام عیار نداشت.

  ۱۶  
آی اسپورت
2014-08-15 21:48:45
نظر دهید
۱۶ نظر
MOHSEN.N
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۲۳
دایی یک جور تیم رو چیده بود مثل اینکه روبروی آرژآنتین بود.آخه این دایی چرا اینقدر بده!!!
-
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۴۵
پرسپولیس خوش شانسه یا کیسه کشا که ١٠ ثانیه مونده بازی تموم شه شانسى گل میزنن.... در کل کیسه کشا پمادو بردارید بمالید روى کیسه سپس بزنید اونجایى که میسوزه ... خخخخخ
محمدعلی
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۰۵
امروز کلن خبرای ضد پرسپولیس و حمایت استقلال و تکمیل کردی :))
خوشحال میشم وقتی که میبینم وقتی تیمم میبره خیلیا سوزششون زیاد میشه :)
مرسی پرسپولیس.
نمیدونم پس اون تیمی که شیشتا گل خالی و سیف‌اللهی بیرون میزنه و دقیقه 94 گل میزنه و میبره رو چی میگن بهش!!
شما بکشین غاضی بزنه. کاری به تیم ما نداشته باشین
-
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۰۷
اما متأسفانه تیمش یک گلزن تمام عیار نداشت خیلی سوختین نه؟!
-
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۴
ای اسپورت ابو بریز اونجا که میسوزه
محمد
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۵
اب رو بریز اونجا که میسوزه
جواب نداد بشین تو لگن اب سرد
اره جونم
خوش شانس کیسه ست که جلو کیسه خوزستان با خنگ بازی سیف اللهی 4 تا نخورد و دقیقه اخر رو سوتی دفاع حریف گل زد
arman
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۷
مرسی دایی عزیز با این که تیمت رو داغون کردن ولی موندی و با جونها تیم رو میسازی
-
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۰۹
همیشه شانس یارتون نیست دایی و لنگی ها. شب دراز است و قلندر بیدار
-
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۵۱
همیشه شانس باتون نیست سپاهان7تابراتون گذاشته کنار حیف استقلال دیروز مفت دررفت.
مشروح
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۵۳
در این شکی نیست که پرسپولیس ضعیف بازی کرد و ذوب حقش برد بود ولی چه طور وقتی استقلال با بازی بکش زیرش و ضعیفتر از این بازی رو می بره سایت آی اسپورت 50 تا مقاله مثبت براش می نویسه؟
سپهر
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۰۷
سایت عزیز آی اسپورت مطالب سایت شما پس از شروع لیگ کاملا جانب دارانه بوده .....با این کاربخشی از مخاطبان خودنون رو از دست می دید!!!!!!!!!
666666666666666
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۴۵
کیسه با تعصب تشکر تشکر
Faraz Khosravimanesh
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۵۹
به عنوان یک پرسپولیسی متعصب از بازی امروز تیمم خجالت کشیدم کاش می باختیم تا این علی لابی رو یابو ور نداره....
SARVARE lONGI
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۱۴
این بازی منو امیدوار کرد که این تیم زیر 8 تیم اوله
محمد
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۱۷
سعی کنید سایتتون روز به روز بهتر بشه نه اخبار یک طرفه بنویسید کاری نکنید پرسپولیسیا دیگه به سایتتون سر نزنن که امار بازدید کننده هاتون بشه روزی 10تا کیسه کش
-
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۵:۵۸
Faraz khosravimanesh انقدر پست و حقیرى که به نام طرفدار پرسپولیس میاى کامنت میذارى؟؟؟ البته از کیسه کشا ازین بیشتر توقع نمیره که مرد باشن و انقدر پست نشده باشن که به نام تیمایه دیگه کامنت بذارن... همینه که یک چهارم پرسپولیس هوادار دارید و همیشه حسرت پرطرفدارترین تیم آسیا بودن را میخورید... ویواا پرسپولیس... بچاپ ای اسپورت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر