فهرست
دلیل منطقیِ نیمکت‌نشینیِ شهباززاده؛ مهاجمی به نام واگنر لاو
دلیل منطقیِ نیمکت‌نشینیِ شهباززاده؛ مهاجمی به نام واگنر لاو

دلیل منطقیِ نیمکت‌نشینیِ شهباززاده؛ مهاجمی به نام واگنر لاو

آی اسپورت - هر روز یک شایعه جدید درباره سجاد شهباززاده و دلیل بازی نکردنش در ترکیب آلانیا اسپور شنیده می‌شود. برخی اختلاف باشگاه با مدیر برنامه‌های او را دلیل نیمکت نشینی یا سکونشینی سجاد می‌دانند و گروهی دیگر معتقدند سرمربی آلانیا اعتقادی به مهاجم ایرانی‌اش ندارد. جدیدترین دلیل برای بازی نکردن شهباززاده اما مربوط می‌شود به یک مهاجم برزیلی. مهاجمی مشهور به نام واگنرلاو. مهاجمی که سالها برای تیم‌هایی نظر زسکا مسکو، فلامینگو، کورینتیانس، شاندونگ چین و در نهایت موناکو بازی کرده و این فصل پیراهن آلانیا اسپور را پوشیده تا در خط حمله این تیم یک ناجی باشد و دروازه حریفان را باز کند.

واگنر لاو چندین سال نیز عضو تیم ملی برزیل بود و برای این تیم در چند تورنمنت معتبر بازی کرد. تورنمنت‌هایی نظیر جام جهانی 2010 و جام ملت‌های آمریکای جنوبی در سال 2007. او که زمانی یکی از بهترین بازیکنان لیگ روسیه محسوب می‌شد در 32 سالگی پا به لیگ ترکیه گذاشته تا دوران جدیدی از فوتبال خود را تجربه کند. واگنر لاو 15 بار برای تیم ملی برزیل به میدان رفته و دو گل به ثمر رسانده است.

او که با هر دو پا به بهترین شکل بازی می‌کند زمانی جزو پدیده‌های فوتبال برزیل بود اما همانی نشد که کارشناس‌ها انتظارش را می‌کشیدند. لاو خیلی زود از دایره بازیکنان دعوت شده به تیم ملی برزیل خارج شد و حالا چند سالی می‌شود که رنگ پیراهن این تیم را ندیده و یک بازی هم برای برزیل انجام نداده است. آخرین باشگاهی که واگنر لاو، قبل از آلانیا در آن به میدان رفته موناکو در لوشامپیونا بوده. تیمی مدعی که دوران باشکوهی را برای لاو رقم نزد تا این مهاجم برزیلی پس از انجام تنها 12 بازی و به ثمر رساندن 4 گل تصمیم بگیرد به ترکیه کوچ کند و در سطحی پایین‌تر از لیگ فرانسه بازی کند. واگنر لاو در رده باشگاهی و در لیگ‌های مختلفی چون برزیل، روسیه، چین و فرانسه روی هم 230 بازی انجام داده و 145 گل به ثمر رسانده است. آماری شگفت انگیز از مهاجمی که این روزها سجاد شهباززاده را به نیمکت و حتی سکو چسبانده و باعث شده تا این مهاجم ایرانی کمتر از سوی حکمت کالپال مورد استفاده قرار بگیرد.

سجاد شهباززاده اما در این شرایط هم تصمیمی برای بازگشت ندارد. او به ترکیه رفته تا برای آلانیا بازی کند و مهم‌تر از همه اینکه مورد توجه کارلوس کی‌روش قرار بگیرد. سجاد با اطلاع از علاقه کی‌روش به بازیکنان ل‍‍ژیونر، لیگ ترکیه را انتخاب کرد تا اعتماد سرمربی تیم ملی را به خود جلب کند اما فعلا نه موفقیتی در این زمینه کسب کرده و نه آنچنان در ترکیب آلانیا قرار گرفته است. ماحصل حضور شهباززاده در آلانیا اسپور، دو بازی و 51 دقیقه حضور در زمین بوده. آماری ضعیف از مهاجمی که این روزها بحث بازگشت او به استقلال شنیده می‌شود.

نزدیکان سجاد اما معتقدند اخبار منتشر شده درباره بازگشت او به استقلال شایعه است و شهباززاده همچنان در ترکیه می‌ماند تا شاید بتواند به ترکیب آلانیا برسد و برای این تیم بازی کند. اتفاقی که با حضور مهاجمانی چون واگنر لاو کمی بعید است رخ بدهد. هر چند که لاو هم تاکنون توفیقی به دست نیاورده و در 4 بازی و 349 دقیقه‌ای که در زمین حضور داشته گلی به ثمر نرسانده است.

 

منبع: ایران ورزشی

۲    
آی اسپورت
2016-10-06 11:39:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر